Velvet Clinic w Łodzi, to kolejne miejsce, które odwiedzamy w ramach naszego cyklu „Uwaga Strefa Intymna”, chcąc przybliżyć problemy intymne, z którymi borykają się na co dzień kobiety. O zabiegach z zakresu ginekologii estetycznej, w tym również rewitalizacji miejsc intymnych SonoCare, opowiedziała nam dr n. med. Karolina Garnysz - specjalista położnictwa i ginekologii. Zobacz film z naszej wizyty!

 

Oglądaj film z wizyty!

 

Estera Gabczenko: Pani Doktor, jestem ciekawa czy współczesne kobiety nie wstydzą się przychodzić do gabinetu ginekologa estetycznego?

Dr n. med. Karolina Garnysz: Na szczęście, faktycznie jest to prawda. Coraz więcej Pań, coraz bardziej świadomych, chętnie przychodzi do gabinetu ginekologii estetycznej.

Są różne technologie i sposoby na rewitalizację miejsc intymnych. Wiem, że tutaj w Velvet Clinic, jako jedyna klinika w Łodzi korzystacie z najnowszej technologii SonoCare.

SonoCare wykorzystuje w swojej pracy ultradźwięki o różnej częstotliwości. W zależności od potrzeby pacjentki i efektu, który chcemy osiągnąć, używamy odpowiednich parametrów.

Już po pierwszym zabiegu widoczne są efekty, niemniej jednak w celu utrzymania tych rezultatów, powinno się wykonać serię 3 zabiegów i następnie zabieg powtarzający po około 6-12 miesiącach.

Jest to zabieg zupełnie bezpieczny, który nie uszkadza tkanek. Zabieg ten oparty jest na ultradźwiękach, tak więc pacjentka po wykonaniu takiego zabiegu, może od razu wyjść do pracy, udać się na swoje spotkania, zająć rzeczami, które ma zaplanowane na ten dzień.

Dla kogo zatem są dedykowane zabiegi z ginekologii estetycznej?

Zabiegi z ginekologii estetycznej dedykowane są dla każdej pacjentki. Niemniej jednak obserwujemy tutaj, że grupą, która najczęściej zgłasza się, są pacjentki po porodach, po okresie połogu, które najczęściej odczuwają dyskomfort lub poczucie luźności pochwy.

Druga grupą pań, które często zgłaszają się do nas, są kobiety w wieku okołomenopauzalnym. Zaczynają się problemy z odczuciem suchości pochwy, z nawracającymi zapaleniami, infekcjami. SonoCare doskonale sprawdza się również w takich przypadkach.

Zabieg jest dedykowany również pacjentkom, które odczuwają dyskomfort podczas stosunku lub są po prostu niezadowolone ze swojego życia seksualnego.

Kolejną grupą pacjentek są kobiety, które zgłaszają się, ponieważ są niezadowolone z wyglądu swoich narządów zewnętrznych. Taki zabieg polega na ujędrnieniu sromu, czasami na wybieleniu, jeżeli jest taka potrzeba. Bardzo ważne jest to, że zabieg ten mogą wykonywać także kosmetolodzy.

 

Technologia SonoCare

SonoCare, bo to przebadana klinicznie i skuteczna technologia o szerokim zastosowaniu. SonoCare wykorzystuje nano-ultradźwięki o różnych częstotliwościach, które pozwalają na leczenie nietrzymania moczu oraz rewitalizację pochwy i okolic intymnych w całkowicie bezbolesny i bezpieczny sposób. Zabieg jest nieinwazyjny, nie wymaga rekonwalescencji. Po zabiegu trwającym od kilku do kilkudziesięciu minut Pacjentka może wrócić do swoich codziennych aktywności.

Więcej o zabiegach SonoCare w Velvet Clinic www.velvetclinic.pl

Partnerem programu jest ITP S.A. www.itpestetyka.pl