Terapie laserowe są stosowane przez dermatologów i lekarzy medycyny estetycznej zarówno w odmładzaniu twarzy, szyi i dekoltu, jak i w leczeniu różnych problemów skórnych, takich jak przebarwienia, zmiany naczyniowe, blizny, rozszerzone pory. W laserowym odmładzaniu skóry wykorzystuje się często różne systemy. U pacjentki na filmie wykonane zostały zabiegi na twarz i szyję przy użyciu lasera frakcyjnego SmartXide CO2 oraz fotoodmładzanie skóry dekoltu laserem Alma Harmony DyeVL. Jak działa taka terapia laserowa i jakie daje efekty? Opowiada dr Michał Kaniowski, specjalista dermatolog w Kaniowscy Clinic.

 

Oglądaj zabieg!

 

Plan zabiegów laserowych 

- Spotykamy się dzisiaj z pacjentką celem leczenia zmian skórnych, w postaci przebarwień, licznych plam posłonecznych, poprawy struktury skóry, napięcia oraz redukcji zmarszczek zwłaszcza w okolicy wargi górnej. Zabiegi u pacjentki będziemy wykonywać kompleksowo, jeśli chodzi o wykorzystanie różnego rodzaju technologii. - mówi dr Michał Kaniowski, specjalista dermatolog.

Krok 1 - laserowy resurfacing Smart Xide CO2

- W pierwszym zabiegu będziemy robić tzw. laserowy resurfacing, z wykorzystaniem lasera Smart Xide, to jest laser CO2. Naszym celem jest poprawa struktury skóry i redukcja drobnych zmarszczek. Wykonamy zabieg też na okolice szyi, gdzie skóra jest bardzo sucha z tendencją do atrofii, jest to bardzo cienka, wręcz pergaminowa skóra. Tutaj parametry dobierzemy tak, aby pobudzić syntezę kolagenu, stymulować fibroblasty, żeby doszło do zagęszczenia skóry. - wyjaśnia lekarz.

- Rekonwalescencja po takim zabiegu w zależności od parametrów zabiegowych i rodzaju problemu, wynosi od 3 dni do tygodnia czasu. Pacjentka po zastosowaniu znieczulenia godzinnego będzie czuła lekkie ciepło, szczypanie, nie będzie to zabieg bolesny. - dodaje.

SmartXide

Jak powiedział dr Michał Kaniowski, na rynku dostępnych jest bardzo dużo laserów frakcyjnych CO2 - My zdecydowaliśmy się na laser SmartXide ze względu na jego bardzo wszechstronne zastosowanie. Mamy opcję także dynamiczną cięcia skóry, która wykorzystujemy do zabiegów chirurgicznych, takich jak labioplastyka, czy też zabiegi blefaroplastyki.

Krok 2 - fotoodmładzanie laserem Alma Laser Harmony Dye-VL

- Jeśli chodzi o inne obszary, to na obszarze dekoltu, gdzie widzimy liczne plamy posłoneczne, fotouszkodzenie skóry, z obecnością takiej pergaminowej, delikatnej, cienkiej skóry i licznych teleangiektazji, zmian naczyniowych, zdecydowaliśmy się na zabiegi fotoodmładzania z wykorzystaniem technologii Laser Alma Harmony Dye-VL. - mówi dermatolog.

- Plamy posłoneczne moglibyśmy leczyć też innymi technologiami. Natomiast współistnienie licznych teleangiektazji powoduje, że z wyboru używamy lasera, którym leczymy w jednym zabiegu zmiany naczyniowe i przebarwienia. - podsumowuje dr Michał Kaniowski.

 

Efekty zabiegów

U pacjentki nastąpi znaczna poprawa struktury skóry i jej zagęszczenie, redukcja drobnych zmarszczek oraz zniwelowanie przebarwień i zmian naczyniowych. Efekty zabiegów laserowych widoczne są często nawet po jednym zabiegu, utrzymują się przez wiele miesięcy, co z całą pewnością rekompensuje kilkudniowy okres rekonwalescencji.

 

Więcej o zabiegach laserowych w Kaniowscy Clinic -> www.kaniowscy.pl

Więcej o urządzeniach laserowych  ->> www.itpsa.pl

 

Oglądaj filmy z zabiegów na naszym kanale na YouTube -> Zatoka Piękna