Nieestetyczne przebarwienia są bardzo dużym problemem wielu, zwłaszcza kobiet. Dlatego też coraz chętniej się ich pozbywamy w gabinecie dermatologa i lekarza medycyny estetycznej. O tym, jak laser pikosekundowy Discovery Pico radzi sobie z usuwaniem plam posłonecznych na dłoniach i przebarwień skóry na twarzy opowiada dr Michał Kaniowski, specjalista dermatolog Kaniowscy Clinic we Wrocławiu. Zobacz koniecznie film z zabiegu!

 

Oglądaj zabieg!

Dr Michał Kaniowski wykonał u swoich pacjentek zabieg przy użyciu lasera pikosekundowego Discovery Pico w celu usunięcia plam posłonecznych z obszaru grzbietów dłoni oraz licznych przebarwień skóry na twarzy. Następnie przeprowadził zabieg fotoodmładzania skóry dłoni.

 

Jak Discovery Pico działa na przebarwienia?

Discovery Pico jest najmocniejszym na rynku laserem pikosekundowym. Zastosowana w nim innowacyjna technologia ultrakrótkich impulsów, o mocy dwukrotnie większej niż dotychczas stosowana, zwiększa wachlarz możliwości terapeutycznych i znacząco wpływa na skuteczność leczenia przebarwień skóry, plam posłonecznych, melasmy.

- Przebarwienia, które pacjent, pacjentka widzi w obrębie zazwyczaj górnej wargi, w obrębie kości policzkowych, czy też taka często występująca plama po środku na czole, to jest tylko „wierzchołek góry lodowej”. Wykonując specjalistyczną dokumentację zdjęciową możemy unaocznić występowanie przebarwień zazwyczaj rozlanych na całym obszarze twarzy. Wykonujemy zabiegi laserem pikosekundowym, aby ten stan zapalny, który wywołujemy przy zabiegu laserowym, był jak najmniejszy, bo on także indukuje powstawanie nowych przebarwień. Leczymy zmiany na jesień i na zimę, które często pojawiłyby się w okresie wiosennym, a których nie widać gołym okiem na skórze. - mówi dr Michał Kaniowski.

Warto podkreślić, że zabieg jest praktycznie bezbolesny i nie wymaga żadnego znieczulenia. Możemy go wykonywać co 3-4 tygodnie, aż do ustąpienia przebarwień. 

 

Efekty po zabiegu Discovery Pico

Zabiegi przy użyciu lasera pikosekundowego Discovery Pico pozwalają osiągnąć spektakularne rezultaty w krótkim czasie, bez długiego czasu rekonwalescencji.

- Miejsca poddane terapii laserowej, czyli miejsca plam posłonecznych będą przyciemnione, koloru szarego. Ten kolor będzie utrzymywać się około tygodnia czasu. Następnie wystąpi delikatne złuszczanie skóry w miejscu plam posłonecznych i znaczne ich rozjaśnienie przy jednej sesji zabiegowej, a czasami nawet w większości ich usunięcie.- podsumowuje dermatolog.

 

Więcej o zabiegach laserem Discovery Pico w Kaniowscy Clinic -> www.kaniowscy.pl

Więcej o laserze Discovery Pico ->> www.itpsa.pl

 

Oglądaj filmy z zabiegów na naszym kanale na YouTube -> Zatoka Piękna