Istnieje wiele sposobów usuwania tatuaży, a niektóre z nich są tak brutalne lub mało skuteczne, że lepiej nawet o nich nie wspominać. W praktyce stosuje się je coraz rzadziej, od kiedy w gabinetach dermatologii i medycyny estetycznej pojawiły się lasery pikosekundowe. Laser Discovery Pico oparty na ultrakrótkich impulsach, o większej mocy niż dotychczas stosowane, jest absolutną rewolucją w laserowym usuwaniu tatuaży. Zobacz, jak wygląda zabieg i co o technologii pikosekundowej mówi specjalista dermatolog dr Michał Kaniowski.

 

Oglądaj film z usuwania tatuażu!

 

- Przy użyciu technologii pikosekundowej zabiegi usuwania tatuaży są dużo bardziej skuteczne w porównaniu z technologią q-switch. Są bezpieczniejsze dla pacjenta, obarczone dużo mniejszym ryzykiem powstania blizn. - mówi dr Michał Kaniowski, specjalista dermatolog w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu.

- Po zabiegu laserowym z wykorzystaniem lasera Discovery Pico w technologii pikosekundowej opuchlizna jest dużo mniejsza niż w przypadku innej technologii. Zabieg jest dużo bardziej skuteczny, efektywny - dodaje ekspert.

 

Dlaczego Discovery Pico?

Discovery Pico to laser pikosekundowy wykorzystujący technologię ultrakrótkich impulsów o mocy większej niż dotychczas stosowana. W porównaniu z dotychczasowymi technologiami jeszcze żaden laser nie rozbijał pigmentu barwnika na tak drobny pył, dzięki czemu barwnik jest znacznie szybciej eliminowany z organizmu, a usuwanie tatuażu lub makijażu permanentnego następuje przy zmniejszonej ilości zabiegów, całkowicie bezpiecznie i przy zachowaniu optymalnego komfortu zabiegu.

- Technologia pikosekundowa ma tę ogromną przewagę, że praktycznie bazujemy na efekcie fotoakustycznym, czyli w bardzo krótkim czasie liczonym w przypadku technologii pikosekundowej w pikosekundach, dostarczamy ogromną ilość energii. Następnie wytwarza się bardzo duża fala akustyczna i ciśnienie, które powoduje fragmentację barwnika. W porównaniu z technologią q-switch, czyli technologią nanosekundową, to jest przeskok 10-krotny jeżeli chodzi o czas trwania impulsu, więc skuteczność mocy jest dużo większa. Możemy przy tej długości fali działać skutecznie na barwnik ciemny, czarny, szary, także kolor czerwony. - wyjaśnia dr Michał Kaniowski.

 

Więcej o zabiegach laserem Discovery Pico w Kaniowscy Clinic -> www.kaniowscy.pl

Więcej o laserze Discovery Pico ->> www.itpsa.pl

 

Oglądaj filmy z zabiegów na naszym kanale na YouTube -> Zatoka Piękna