Rozstępy pojawiają się szczególnie na udach, pośladkach, brzuchu i piersiach. U jednych kobiet są pozostałością po wieku dojrzewania, u innych po ciąży, a u jeszcze kolejnych – efektem intensywnego odchudzania czy zaburzeń hormonalnych. Jedno jest pewne - usuwanie rozstępów nie jest łatwą sprawą. Na szczęście nowoczesna technologia pikosekundowa poradziła sobie i z tym problemem. O zabiegu usuwania rozstępów najmocniejszym na rynku laserem Discovery Pico opowiedział dr Michał Kaniowski, specjalista dermatolog w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu. Zobacz, jak wygląda zabieg!

 

Oglądaj zabieg usuwania rozstępów!

Jak się dowiedzieliśmy, dr Michał Kaniowski do zabiegów usuwania rozstępów wykorzystuje głównie laser Discovery Pico z tego względu, że zabieg frakcyjny w technologii pikosekundowej obarczony jest najmniejszym ryzykiem przebarwień pozapalnych.

- Rozstępy występują głównie w okolicach skóry dość wrażliwej, to są ramiona, piersi, wewnętrzna strona ud. W tych miejscach skóra goi się bardzo trudno i często spotykamy się z problemem przebarwień pozapalnych. Przy technologii pikosekundowej impuls jest bardzo krótki, nagrzanie tkanek jest minimalne i ryzyko przebarwień pozapalnych jest najmniejsze spośród wszystkich technologii laserowych. - mówi specjalista dermatolog.

- Zazwyczaj takie zabiegi, w zależności od głębokości nasilenia rozstępów, wykonujemy około 3-4 zabiegów laserowych. Gojenie również jest  bardzo szybkie i tak naprawdę następnego dnia będzie występować tylko delikatna, lekka szorstkość skóry. - wyjaśnia dr Michał Kaniowski

- Z rozstępami też należy pamiętać o tym, że im szybciej zaczniemy je leczyć, tym będzie je łatwiej usunąć. W związku z tym polecamy zabiegi tuż po powstaniu rozstępów. Rozpoczęcie terapii, aby ta terapia była jak najskuteczniejsza i jak najmniejsza wymagana ilość zabiegów. - podkreśla lekarz.

 

Więcej o zabiegach laserem Discovery Pico w Kaniowscy Clinic -> www.kaniowscy.pl

Więcej o laserze Discovery Pico ->> www.itpsa.pl

 

Oglądaj filmy z zabiegów na naszym kanale na YouTube -> Zatoka Piękna