Przebarwienia, melasma, rozstępy, blizny pooperacyjne, blizny potrądzikowe, wiotkość skóry - jak się ich pozbyć? Z pomocą nadchodzi Laser Cynosure Palomar ICON - prawdziwa ikona w laseroterapii! Mieliśmy okazję sprawdzić jego moc w Klinice Medycyny Estetycznej i Laseroterapii VESUNA w Krakowie, a także porozmawiać z dermatologiem dr Agnieszką Drożniak-Konstanty, która z powodzeniem stosuje technologię ICON w leczeniu problemów skórnych u swoich pacjentów. Zapraszamy na film!

 

Oglądaj wideo!

 

- W mojej codzienne pracy dermatologa i lekarza medycyny estetycznej, zgłaszają się do mnie pacjenci z różnymi problemami skórnymi. Dlatego w swojej praktyce poszukuję sprzętów, które zapewnią szeroki wachlarz możliwości w walce z problemami pacjentów - mówi dr Agnieszka Drożniak-Konstanty, dermatolog i lekarz medycyny estetycznej w Klinice Vesuna

- Cynosure Palomar ICON - to rewolucyjna platforma laserowa, dająca możliwość walki z różnymi defektami skórnymi. W klinice Vesuna, ICON znajduje szerokie zastosowanie w walce z melasmą, z rozstępami, bliznami, jak również procesami starzenia się skóry. Platforma ICON znajduje zastosowanie w terapii przeciwstarzeniowej nie tylko skóry twarzy, ale również skóry szyi, dekoltu. Jest to możliwe dzięki dostępności czterech innowacyjnych głowic, z których każda ma oddzielne zastosowanie - podkreśla dermatolog.

 

Laser Palomar ICON z 4 głowicami!

Głowica  MAX G - innowacyjna głowica, służąca do walki ze zmianami naczyniowymi, takimi jak rozszerzone naczynka krwionośne, plamki rubinowe, ale również naczyniaki, naczyniki typu port-wein, czyli takie duże zmiany o charakterze wylewów na twarzy i szyi. Dobrze radzi sobie też ze zmianami pigmentacyjnymi, takimi jak plamy starcze, piegi czy melasma.

W przypadku głębokich naczyń na kończynach dolnych, używamy głowicy 1064, która skutecznie radzi sobie z takimi malformacjami. 

Głowica 1540 - metoda nieablacyjnego resurfacingu skóry. Sprawdza się doskonale w walce z bliznami potrądzikowymi, bliznami pooperacyjnymi, z fotostrzeniem się skóry, z płytkimi zmarszczkami, jak również świetnie usuwa rozstępy.

Głowica 2940 jedyna ablacyjna głowica w systemie Palomar ICON. Służy do głębokiej przebudowy skóry, zagęszczenia. Dobrze sprawdza się w walce z głębokimi zmarszczkami, z mocno zaawansowanym fotostrzeniem się skóry, jak również głębokimi bliznami pooperacyjnymi czy też potrądzikowymi.

- ICON ma możliwość pracy w dwóch trybach: ablacyjnym i nieablacyjnym. Nieablacyjny tryb oznacza to, że mamy głębokie działanie w skórze bez uszkodzenia powierzchownych warstw skóry, jak i naskórka. Dzięki czemu pacjent jest w stanie wrócić do normalnej aktywności po 2 - 3 dniach. A pełna rekonwalescencja zajmuje około 7 dni. W przypadku głębokich blizn, jak również zaawansowanego procesu starzenia się skóry, konieczne jest zastosowanie trybu ablacyjnego, w celu głębszej i bardziej zaawansowanej przebudowy skóry - wyjaśnia lekarz medycyny estetycznej.

Co warto podkreślić, Palomar Icon jako jedyne urządzenie posiada czytnik melaniny, który pozwala dobrać najbardziej bezpieczne parametry dla pacjenta, jak również jest to jedyne urządzenie, które posiada certyfikat FDA w leczeniu blizn i rozstępów.

 

Efekty zabiegów laserem Palomar ICON

- Zabieg jest praktycznie bezbolesny dla pacjenta. Nie wymaga znieczulenia. W czasie zabiegu pacjent może odczuwać nieznaczne szczypanie oraz ciepło. Takie efekty mogą się utrzymać jeszcze kilka godzin po zabiegu. O tym, że zabieg jest bezbolesny może świadczyć duża ilość panów, korzystających z tej technologii. Ilość zabiegów jest dobierana indywidualnie do potrzeb pacjenta oraz jego problemów. Dzięki temu podczas jednego zabiegu możemy dostarczyć większą ilość energii i uzyskać zadowalające rezultaty przy mniejszej ilości zabiegów. Standardowo zabieg trwa dość krótko, od kilku do kilkudziesięciu minut. Pierwsze pozytywne efekty zabiegu widoczne są już po okresie rekonwalescencji, a w miarę upływu czasu jest coraz lepiej - podsumowuje dr Agnieszka Drożniak-Konstanty z Kliniki Vesuna

 

Film na temat lasera Palomar ICON na naszym kanale na YouTube -> Zatoka Piękna

Więcej o zabiegach ICON w Klinice Vesuna -> www.vesuna.pl

Więcej o platformie laserowej Cynosure Palomar ICON  ->> www.itpsa.pl