Dermapen to jeden z tych zabiegów, o których z pewnością słyszała każda kobieta interesująca się tematem pielęgnacji. Niezawodny zarówno w walce z bliznami i rozstępami, jak i w terapiach anti-aging. O ile sam zabieg przynosi niesamowite efekty, o tyle te mogą być jeszcze bardziej spektakularne w połączeniu z pielęgnacją kosmeceutykami DP Dermaceuticals™. O tym, jak wzmocnić efekty kuracji Dermapen i recepcie na piękną skórę rozmawiamy z dr Ewą Rybicką z kliniki Estetica Nova.

 

Dermapen jest urządzeniem służącym do przeprowadzania zabiegów mikronakłuwania, które pozwalają na wprowadzenie substancji odżywczych w głąb skóry. Nakłucia powodują powstawanie tysięcy mikrouszkodzeń, a te z kolei zmuszają skórę do intensywnej samoregeneracji. W efekcie skóra zaczyna produkować kolagen, staje się jędrna, bardziej napięta, znikają zmarszczki i blizny.

Podczas zabiegu wykorzystywana jest jednorazowa końcówka wyposażona w 16 cieniutkich igieł. Powstałe nakłucia pozwalają na jeszcze lepsze wchłanianie odpowiednio dobranego preparatu – nawilżającego, odżywczego lub intensywnie regenerującego. – Zabieg z użyciem Dermapenu ma przewagę np. nad tradycyjną mezoterapią tym, że możemy precyzyjnie określić, na jakiej głębokości skóry chcemy pracować. Przy użyciu strzykawki – chociaż staralibyśmy się bardzo, taka precyzja nie będzie możliwa – tłumaczy dr Ewa Rybicka.

 Dermapen

 

Jak wzmocnić efekty kuracji Dermapen?

Nie jest tajemnicą, że żaden zabieg nie przyniesie pożądanych rezultatów, jeżeli nie przypilnujemy domowej pielęgnacji. Marka DP Dermaceuticals™ stworzyła linię kosmetyków dedykowaną pielęgnacji pozabiegowej. - Produkty te pomogą uzyskać optymalne rezultaty przed, w trakcie i po zabiegach medycyny estetycznej, takich jak Dermapen, peelingi medyczne, nieablacyjne zabiegi laserowe czy mezoterapia – wymienia dr Rybicka. Wśród kosmetyków do pielęgnacji znajdziemy m.in. produkty do oczyszczania twarzy, koktajle regeneracyjne, kremy i maski do twarzy.

Produktem, na który zdecydowanie warto zwrócić uwagę jest Cover Recover. Oparty na najnowszej technologii pielęgnacji skóry, wyjątkowy, oddychający podkład medyczny SPF30.PA+++ zapewnia doskonałe chłodzenie, nawilżenie i właściwości gojące skórę. Redukuje stan zapalny i rumień, chłodzi leczony obszar skóry, odżywia i nawilża oraz kryje i wygładza cerę oraz drobne zmarszczki. Marka DP Dermaceuticals™ połączyła intensywną pielęgnację z makijażem. Co ciekawe – produkt ten nadaje się do nałożenia od razu po zabiegu. Sprawdza się nie tylko po Dermapenie, ale również po peelingach chemicznych, laserach czy mikrodermabrazji. Produkt zawiera w składzie m.in. HylaFuse™ Complex (kwas hialuronowy), probiotyki, neodermyl, witaminę E i prolinę. Nie zabrakło również mineralnych filtrów fizycznych: tlenku cynku i dwutlenku tytanu.

Po zabiegach idealnie sprawdzi się również maska Hyla Active 3D Sculptured Mask. Jest to bardzo lubiana przez Pacjentów maska w płachcie, która bardzo silnie nawilża i regeneruje, a dodatkowo chłodzi, co przynosi ulgę po zabiegach. Produkt daje uczucie odżywienia skóry, przyspiesza regeneracje i utrzymuje skórę w dobrej kondycji. Maska jest odpowiednia dla każdego rodzaju skóry. Najlepiej sprawdza się po oczyszczaniu skóry przy pomocy żelu Tri-Phase Cleanser. Maskę należy pozostawić na 30 minut, pozostałość produktu wklepać w skórę.

Hyla Active 3D Sculptured Mask