Zabiegi laserowe MonaLisa Touch szybko okazały się przełomem w świecie ginekologii estetycznej i wzięły szturmem kliniki w całej Polsce. Urządzenie w różnych zastosowaniach wykorzystywane jest także w krakowskiej klinice Der-Med, którą niedawno z kamerą odwiedziła redakcja Zatoki Piękna.

 

Zobacz film z wizyty!

Film ma charakter informacyjny, wykonany został zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. poz. 974). Ulotki oraz szczegółowe informacje dotyczące prezentowanych treści (m. in. preparatów, technologii i urządzeń), dostępne są u podmiotu przedstawiającego informacje w filmie.

Komfortowe gabinety, zabiegi, które nie wykluczają z życia codziennego, troska o zdrowie i dążenie do większego poczucia własnej wartości - między innymi w taki sposób o pacjentów dba klinika Der-Med z Krakowie. Równie ważne, zarówno ze względu na efekty zabiegowe, jak i komfort pacjentów, są najnowsze technologie.

Najwyższej klasy urządzenia wykorzystywane są nie tylko do modelowania sylwetki czy ujędrniania skóry twarzy, ale też w bardziej delikatnej kategorii, jaką jest ginekologia estetyczna. Zabiegi rewitalizacji miejsc intymnych czy leczenie nietrzymania moczu umożliwia uznany na całym świecie laser MonaLisa Touch.

 

MonaLisa Touch – od rewitalizacji do korekcji

MonaLisa Touch to laser włoskiej firmy Deka, który przez termiczną stymulację błony śluzowej pobudza fibroblasty do włókien kolagenu i elastyny. Dzięki możliwości doboru głowicy zabiegowej, znajduje on zastosowanie zarówno w rewitalizacji pochwy, jak i np. w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu.

- W zależności od zgłaszanego problemu, możemy zaproponować np. zabieg rewitalizacji. To głównie dedykowany zabieg dla pacjentek, które zgłaszają poczucie rozluźnienia pochwy, zmniejszonego nawilżenia, suchości bądź też dyskomfortu w sytuacjach intymnych – mówi lek. med. Izabela Danielak, specjalista ginekologii i położnictwa z kliniki Der-Med w Krakowie.

Jak podkreśla ekspertka, zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej z wykorzystaniem lasera MonaLisa Touch można zaproponować pacjentce w każdym wieku. Najlepszym przykładem jest problem wysiłkowego nietrzymania moczu, przy którym zabieg laserowy MonaLisa Touch także znalazł zastosowanie.

- To problem, który dotyczy pacjentki w każdym wieku, zarówno tych młodszych po porodach siłami natury, jak i tych pacjentek nieco starszych, w okresie przedmenopauzalnym około- czy też pomenopauzalnym – opowiada lek. med. Izabela Danielak. W krakowskiej klinice Der-Med dysponującej laserem MonaLisa Touch z jego pomocą przeprowadza się także zabiegi korekcyjne.

- Możemy do nich zaliczyć labioplastykę, jak również zabiegi korekcji w zakresie przedsionka pochwy i krocza. Dedykowane w zależności od problemu czy to pacjentkom z przerostem warg sromowych mniejszych, czy też po różnego rodzaju zabiegach, urazach w okolicy przedsionka pochwy i krocza – dodaje lek. med. Izabela Danielak.

 

Zabieg MonaLisa Touch – czy trzeba powtarzać?

Każdy zabieg z zakresu ginekologii estetycznej wykonywany w centrum Der-Med poprzedzony jest wywiadem oraz badaniem. - Przed każdym zabiegiem pacjentka jest przeze mnie konsultowana i badana ginekologicznie. Po zapoznaniu się z konkretnym problemem pacjentki, przedstawiam zakres zabiegu i omawiam jego przebieg – tłumaczy specjalistka.

Przeprowadzenie zabiegu z zakresu ginekologii estetycznej umożliwia specyficzny impuls D-Pulse stworzony do pracy w środowisku wodnym. Pozwala on na skoncentrowanie 80% energii w śluzówce pochwy, dając efekt wzmocnienia struktur pochwy. Sam impuls pozwala na penetrację tkanki łącznej poza nabłonkiem, jest więc bezpieczny dla sąsiadujących tkanek.

Jak podkreśla lek. med. Izabela Danielak, zabieg z wykorzystaniem lasera MonaLisa Touch można zaproponować każdej pacjentce, która pragnie czuć się dobrze ze sobą i własnym ciałem. Co więcej, często do osiągnięcia tego celu wystarcza wykonanie jednego zabiegu. Samo leczenie trwa z kolei kilka minut i jest zupełnie bezbolesne.

- W przypadku zabiegów wykorzystywanych w rewitalizacji pochwy, jak również w problemie wysiłkowego nietrzymania moczu, w wielu przypadkach wystarczy jeden zabieg, żeby poprawić jakość i komfort życia pacjentki – dodaje lek. med. Izabela Danielak.

 

Po więcej informacji zapraszamy do Centrum Der-Med w Krakowie

Materiał powstał we współpracy z ITP S.A.