Poprawa owalu twarzy, mogłoby się wydawać, leży w kompetencjach chirurga plastycznego. Tymczasem zjawiskowy efekt można osiągnąć także dzięki terapiom łączonym, czego przykładem jest m.in. protokół Nlift. Na czym polega sekret zabiegu? Wyjaśniają specjaliści z Kliniki Pawlikowski.

 

Oglądaj zabieg!

Film ma charakter informacyjny, wykonany został zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. poz. 974). Ulotki oraz szczegółowe informacje dotyczące prezentowanych treści (m. in. preparatów, technologii i urządzeń), dostępne są u podmiotu przedstawiającego informacje w filmie.

Największą zaletą zabiegów estetycznych jest możliwość osiągnięcia coraz lepszych efektów dzięki znacznie mniej inwazyjnym procedurom. Pozwalają na to zwykle terapie łączone, które korzystają na przykład z właściwości preparatów wypełniających oraz szerokich zastosowań nowych technologii. Jedną z takich terapii jest protokół Nlift firmy Neauvia, o którym opowiedzieli nam specjaliści z Kliniki Pawlikowski.

Protokół Nflit łączy zabiegi z wykorzystaniem urządzenia Zaffiro, wypełniaczy Neauvia i pielęgnację kosmeceutykami Neauvia. Składa się ona z dwóch sesji zabiegowych. Podczas pierwszej z nich przeprowadzana jest mezoterapia Neauvia Hydro Deluxe, która przywraca skórze witalność i głębokie nawilżenie. Podczas drugiej sesji, przeprowadzanej tydzień później, specjalista wykorzystuje wypełniacze dostosowane do potrzeb pacjenta, a dodatkowo wykonuje termolifting skóry Zaffiro.

Jak mówi specjalizujący się w medycynie estetycznej lekarz Adrian Wiatrowski z Kliniki Pawlikowski, jest to zabieg, który swoim działaniem obejmuje środkową część twarzy, a obie sesje zabiegowe skutecznie wspomagają naturalne procesy regeneracyjne, nawilżenie i ujędrnienie skóry.

 

Jak przebiega sesja zabiegowa protokołu Nlift?

Protokół Nlift, jak podkreślają specjaliści z Kliniki Pawlikowski, to tak naprawdę nie jeden, a dwa zabiegi i to dopełnione profesjonalną pielęgnacją pozabiegową.

- W pierwszej sesji zabiegowej wykonujemy zabieg mezoterapii preparatem Neauvia Hydro Deluxe, składającym się z kwasu hialuronowego i hydroksypatytu wapnia, który ma na celu nawilżenie skóry, wzrost poprawy napięcia oraz zagęszczenie skóry. Druga sesja zabiegowa obejmuje termolifting Zaffiro wzbogacony o waterpeeling, a także zastosowanie wypełniaczy marki Neauvia mających na celu odbudowę środkowej części twarzy – tłumaczy lekarz Adrian Wiatrowski.

Szczególnie interesująca i korzystna wydaje się druga sesja zabiegowa z termoliftingiem Zaffiro oraz wypełniaczami Neauvia. - Zabieg Zafiro rozpoczynamy od wykonania waterpeelingu, czyli delikatnego złuszczania skóry strumieniem wody. Kolejnym etapem jest nałożenie na skórę żelu i podgrzewanie tkanki głowicą do podczerwieni, tak aby zastymulować i przebudować włókna kolagenowe – mówi Karlina Koszela, kosmetolog z Kliniki Pawlikowski.

Jak tłumaczy kosmetolog, ogrzewanie tkanek i głęboka stymulacja pozwalają osiągnąć efekt napięcia i ujędrnienia skóry, co przekłada się na młodszy i piękniejszy wygląd. - Bezpośrednio po termoliftingu Zaffiro możemy przejść do podania kwasu hialuronowego. W tej sesji używamy dwóch preparatów: Neauvia Intense - mający na celu odbudowę objętości środkowej części twarzy, a także preparatu Neauvia Stimulate - mającej na celu zastymulowanie gęstości skóry i poprawę jej elastyczności – dodaje lek. Adrian Wiatrowski.

Wykonując termolifting Zaffiro i podając preparaty Neauvia, uzyskuje się efekt wzrostu jędrności skóry oraz większej produkcji fibroblastów, w tym włókien kolagenowych i elastynowych. - Skuteczność zabiegu została potwierdzona badaniami klinicznymi – zaznacza lek. Adrian Wiatrowski.

Dopełnieniem protokołu Nlift jest pielęgnacja domowa. - Ważnym elementem w protokole Nlift jest również pielęgnacja pozabiegowa kosmeceutykami marki Neauvia. Będą one przedłużały efekty pielęgnacji i stymulowały skórę na odpowiednim poziomie – podkreśla Karolina Koszela.

 

Zapraszamy na zabiegi do Kliniki Pawlikowski

Materiał powstał we współpracy z ITP S.A.