Utrata jędrności skóry to bolączka zarówno u osób, które zauważają u siebie upływ czasu, jak i tych, którym udało się zgubić nadmierne kilogramy. W obu przypadkach pomóc może Zaffiro - platforma zabiegowa, która łączy światło podczerwone i peeling wodny.

 

Natychmiastowe rezultaty w zakresie liftingu i pielęgnacji nie są łatwe do osiągnięcia. Z Zaffiro jest to jednak jak najbardziej możliwe i to w sposób bezinwazyjny oraz komfortowy. Innowacyjna platforma zabiegowa znajduje zastosowanie w ujędrnianiu skóry twarzy, szyi i dekoltu, ale także w przypadku wiotkiej skóry brzucha, ud czy ramion, na przykład po dużej utracie masy ciała. Zabieg rozwiązuje też problemy bruzd wargowo-nosowych czy utraty owalu twarzy. Więcej dowiedzieliśmy się o nim podczas wizyty w Klinice dr Beaty Dethloff w Warszawie.

 

Oglądaj zabieg Zaffiro 


- Zaffiro jest to zaawansowana technologia, wykorzystująca światło podczerwone, dzięki któremu podgrzewamy tkanki, co daje nam skręcenie włókien kolagenowych, a w efekcie zliftingowanie, ujędrnienie i wygładzenie skóry – mówi kosmetolog Sylwia Kijas. Siłę urządzenia wzmacnia szkło szafirowe, którym zakończona jest głowica. Intensyfikuje ono emisje światła podczerwonego, którym głębokie warstwy skóry podgrzewane są aż do 65°C. Daje to efekt termoliftingu – włókna kolagenowe i elastynowe zostają skrócone, a fibroblasty stymulowane do tworzenia nowych włókien.

 

W czym tkwi sekret Zaffiro?

 Otóż urządzenie łączy technologię podczerwieni z peelingiem wodnym. - Zabieg Zaffiro polega na tym, że zaczynamy od waterpeelingu, który daje nam piękne wygładzenie naskórka, dodatkowo nawilża doskonale skórę, dzięki czemu światło podczerwone wykorzystane w Zaffiro może działać efektywniej – tłumaczy kosmetolog.

Waterpeeling Zaffiro jest bezbolesnym sposobem na złuszczenie obumarłych komórek naskórka. Dwufazowy strumień powietrza i wody pozwala dokładnie i kompleksowo oczyścić skórę. Po wykonaniu peelingu wodnego skórze łatwiej dostarczyć składniki aktywne. Taki wstęp do liftingu zapewnia też lepsze przewodzenie przez skórę temperatury. W efekcie skóra jest odświeżona, a także – dzięki wzmocnieniu wody składnikami aktywnymi – nawilżona i wygładzona.

 

Zaffiro jako zabieg bankietowy

Jak mówi kosmetolog, podczas samego zabiegu nakładany jest specjalny żel wysycony składnikami aktywnymi, m.in. złotem koloidalnym. - Na tym żelu pracując, przykładamy głowicę do skóry. Głowica pracuje nieinwazyjnie, nie zostawia żadnych śladów na skórze, dzięki czemu pacjenci tuż po zabiegu mogą wrócić do swoich czynności. Efekty Zaffiro obserwujemy tuż po zabiegu, dlatego możemy traktować go jako zabieg bankietowy – przekonuje Sylwia Kijas.

Zabieg można oczywiście powtarzać. Aby uzyskać długotrwałe efekty, zaleca się wykonanie serii czterech zabiegów.

Zaffiro sprawdza się także jako jeden z etapów terapii łączonej Nlift. - Zabieg Zaffiro wykazuje silnie liftingujące działanie, jednakże wiemy, że połączenie różnych procedur daje nam najlepsze efekty, dlatego Zaffiro zostało włączone do protokołu Nlift – kończy kosmetolog. 

 

Zabieg Zaffiro w Klinika Dr Beata Dethloff

Więcej o technologii Zaffiro na: itpestetyka.pl