Dbałość o urodę to kwestia zarówno zdrowia, jak i pielęgnacji. Dlatego tak ważna jest ścisła współpraca lekarzy i kosmetologów, których kompetencje wzajemnie się uzupełniają. Przed obiektywem Zatoki Piękna wypowiadają się na ten temat specjalistki z Kliniki Pawlikowski w Łodzi.

 

Film ma charakter informacyjny, wykonany został zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. poz. 974). Ulotki oraz szczegółowe informacje dotyczące prezentowanych treści (m. in. preparatów, technologii i urządzeń), dostępne są u podmiotu przedstawiającego informacje w filmie. 

W historii branży medycyny estetycznej daje się zauważyć kilka etapów. Część zabiegów, przeprowadzanych np. z użyciem wypełniaczy, od zawsze leży w gestii lekarzy. Kosmetolog od lat wprowadza natomiast klientów w świat najpierw zabiegów pielęgnacyjnych na twarz, a od dłuższego czasu, także technologii odmładzających skórę twarzy czy modelujących sylwetkę. Choć czasami pojawiają się zarzuty, że kosmetolog wkracza w kompetencje lekarzy, w rzeczywistości dobrze zaplanowana współpraca specjalistów owocuje szybszymi efektami.

- W Klinice Pawlikowski stawiamy na współpracę lekarz – kosmetolog. Dzięki temu jesteśmy w stanie osiągnąć szybciej zadowalające nas efekty, szybszą regenerację u pacjentów oraz zapewnić kompleksową opiekę również domową – tłumaczy dr n. med. Ewa Jaźwiecka-Kościelniak, lekarz chirurgii stomatologicznej i medycyny estetycznej z Kliniki Pawlikowski.

Wtóruje jej kosmetolog, która zwraca uwagę na wspólne omawianie problemów i poszukiwanie skutecznych rozwiązań zabiegowych. - Codziennie wspólnie omawiamy problemy, z którymi spotykamy się wśród naszych pacjentów i staramy się dobrać terapię zabiegową, tak żeby przynieść pożądane efekty. Zabiegi kosmetologiczne wspomagają regenerację skóry po zabiegach medycyny estetycznej. Przykładem takich zabiegów jest m.in. zabieg liposukcji, gdzie przed wykonaniem liposukcji i po wykonaniu liposukcji uzupełniamy terapię o masaż i rehabilitację tkanek urządzeniem Endermologie LPG Alliance – mówi Karolina Koszela, kosmetolog z Kliniki Pawlikowski.

Współpraca lekarza medycyny estetycznej z kosmetologiem, coraz częściej praktykowana w najlepszych klinikach, takich jak właśnie Klinika Pawlikowski w Łodzi, nie jest bezcelowa. Jej przejawem są wskazane jako najbardziej efektywne terapie łączone. Procedury wykonywane przez lekarza i wspomagane zabiegami z zakresu kosmetologii przynoszą lepsze efekty. Rezultaty pojawiają się szybciej i utrzymują dłużej, zabiegi z wykorzystaniem nowych technologii przeprowadzane przez kosmetologa są niejako przedłużeniem leczenia.

- Kolejnym przykładem jest zabieg Nlift, w którym odbudowujemy utracone tkanki wykorzystując zabieg medycyny estetycznej. Dodatkowo stymulujemy i przebudowujemy silnie skórę poprzez jej nawilżenie oraz ujędrnienie – mówi nam dr n. med. Ewa Jaźwiecka-Kościelniak. - Uzupełnieniem tej terapii jest oczywiście zabieg Zaffiro, który silnie stymuluje skórę do powstawania nowego kolagenu – dodaje Karolina Koszela.

Jak podkreślają specjalistki z łódzkiej Kliniki Pawlikowski, współpraca kosmetologa z lekarzem medycyny estetycznej to przede wszystkim korzyści dla pacjenta, a to jego dobro przecież najbardziej się liczy.

Plan zabiegów stworzony przez zespół, a nie jedynie lekarza lub kosmetologa, wsparcie w pielęgnacji pozabiegowej i możliwość skorzystania z nowych technologii to dla wielu pacjentów szansa na osiągnięcie efektów, które w przeszłości gwarantowała jedynie chirurgia plastyczna.

- Dzięki takiej współpracy pomiędzy lekarzem i kosmetologiem, jesteśmy w stanie osiągnąć bardzo duże korzyści dla pacjentów i zaplanować terapię, tak aby osiągnąć jak najlepsze efekty naszych terapii – podsumowuje kosmetolog Karolina Koszela.

 

Zapraszamy na zabiegi do Kliniki Pawlikowski

Materiał powstał we współpracy z ITP S.A.