NuEra Tight na redukcję tkanki tłuszczowej i likwidację drobnych zmarszczek, Endermologie LPG na zwalczenie cellulitu czy wyszczuplająca kriolipoliza Cooltech – między innymi takie technologie dla osiągnięcia najlepszych rezultatów poleciła podczas wizyty redakcji Zatoki Piękna w Centrum Der-Med w Katowicach kosmetolog Marta Kwiatkowska.

 

Oglądaj film!

Film ma charakter informacyjny, wykonany został zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. poz. 974). Ulotki oraz szczegółowe informacje dotyczące prezentowanych treści (m. in. preparatów, technologii i urządzeń), dostępne są u podmiotu przedstawiającego informacje w filmie.

Ogrom nowych technologii i zabiegów estetycznych na ciało i twarz powoduje, że czasem trudno wybrać coś idealnego dla siebie. Warto wówczas zdać się na doświadczenie specjalistów, którzy potrafią polecić procedury o najlepszym działaniu i możliwie największym bezpieczeństwa. Kilka takich skutecznych i jednocześnie bezpiecznych zabiegów wskazuje kosmetolog Marta Kwiatkowska z Centrum Der-Med w Katowicach. - Na rynku kosmetycznym dostępnych jest wiele zabiegów na twarz i ciało. Jako eksperci z kliniki z ponad 20 letnim doświadczeniem podpowiemy, które wybrać, aby osiągnąć najlepsze rezultaty w bezpieczny sposób – mówi.

 

NuEra Tight, czyli fala radiowa na twarz i ciało

Chociaż zabiegi z wykorzystaniem fal radiowych w medycynie estetycznej nie są niczym nowym, obecnie stosowane technologie pozwalają osiągnąć wręcz spektakularne efekty i to w znacznie bezpieczniejszy sposób niż poprzez operacje plastyczne. Najlepszym przykładem jest NuEra Tight, pierwszy polecany przez kosmetologa Centrum Der-Med zabieg modelujący i napinający skórę twarzy oraz ciała.

- To jedyna fala radiowa, umożliwiająca pracę na różnych głębokościach tkanki. Co to oznacza w praktyce? Parametry dobieramy indywidualnie tworząc spersonalizowany zabieg. NuEra Tight modeluje pośladki, likwiduje wiotkość skóry oraz redukuje tkankę tłuszczową. Na twarzy skutecznie podniesie owal oraz usunie drobne zmarszczki. Zabieg falą radiową jest naprawdę bardzo przyjemny – mówi nam Marta Kwiatkowska, kosmetolog z Centrum Der-Med w Katowicach.

NuEra Tight izraelskiej firmy Lumenis działa na pięciu częstotliwoścach: 470 kHz, 1 MHz, 2MHz, 4MHz i 6MHz. Pozwala to spersonalizować zabieg pod potrzeby pacjenta i wykonać go w sposób bardziej precyzyjny. Jako że zabieg NuEra Tight trwa dzięki temu krócej, jest on bardziej bezpieczny i komfortowy. Możliwość oddziaływania na skórę właściwą i tkankę tłuszczową na każdej głębokości gwarantuje przy tym świetne efekty, które osiąga się poprzez serię kilku zabiegów, trwających średnio od 20 do 60 minut.

 

Endermologie LPG na młodą twarz i ciało bez cellulitu

Kolejną i zarazem najpopularniejszą spośród polecanych przez kosmetologa technologii jest Endermologie LPG. - Przypomina masaż, z tą różnicą, że z opatentowaną głowicą - mniejszą do twarzy, większą do ciała. Jakich efektów możemy się spodziewać? Na ciele redukcji cellulitu, drenażu, wygładzenia nierówności oraz poprawy napięcia skóry czy zmniejszenia miejscowej tkanki tłuszczowej. Na twarzy harmonijnego odmłodzenia, poprawy produkcji kolagenu oraz poprawy nawilżenia skóry – przekonuje Marta Kwiatkowska.

Endermologie LPG to pierwsze certyfikowane przez FDA urządzenie do wygładzania cellulitu. Łączy ono trzy funkcje: redukcji tkanki tłuszczowej, redukcji cellulitu i ujędrniania skóry. Technologia umożliwia przeprowadzenie intensywnego masażu tkanki, który w sposób bezbolesny pozwala osiągnąć efekt regeneracji oraz redukcji miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej czy obrzęków limfatycznych. Sam zabieg jest komfortowy, bo choć specjalne rolki masują fałdę skórną, masaż wykonywany jest przez specjalny kostium.

 

Kriolipoliza, czyli wyszczuplanie przez zamrażanie

Do najpopularniejszych zabiegów modelujących sylwetkę, a jednocześnie polecanych przez kosmetologa z Centrum Der-Med, należy również kriolipoliza Cooltech. Technologia pozwala w sposób kontrolowany schładzać tkankę tłuszczową, prowadząc do zniszczenia komórek tłuszczowych i redukcję ich liczby nawet o 30%. Na obszarze poddawanym zabiegowi umieszczane są chłodzące nakładki, po czym specjalista używa głowicy o wielkości dostosowanej do miejsca zabiegowego.

- Kriolipoliza to doskonała opcja dla osób chcących usunąć nadmierną tkankę tłuszczową. Kriolipoliza wykorzystuje niską temperaturę -8 C, która uszkadza komórki tłuszczowe. Następnie organizm wydala je w naturalnym procesie metabolicznym. Dzięki Cooltech usuniemy tkankę tłuszczową z takich partii, jak brzuch, ramiona, talia oraz uda. Pozwala także usunąć drugi podbródek i wyszczuplić ten obszar twarzy – przekonuje Marta Kwiatkowska.

Jak podkreśla kosmetolog, w Centrum Der-Med można liczyć na podpowiedź, które zabiegi wybrać, aby osiągnąć najlepsze rezultaty w krótkim czasie. - Wszystkie polecane przez nas zabiegi, komponujemy w tzw. terapie łączone – dodaje.

 

Zapraszamy do Centrum Der-Med w Katowicach

Materiał powstał we współpracy z ITP S.A.