Wiosenne wyzwanie rzucone przez Aesthetic Studio Szafarnia w Gdańsku podjęte! Jak zapowiadałam już wcześniej, aby przygotować się na lato, ujędrnić skórę na brzuchu i wzmocnić mięśnie, zdecydowałam się poddać terapii łączonej Indiba & Embody.

 

Pomysł, aby przetestować zabiegi Indiba i Embody już na samym początku przypadł mi do gustu. Terapia Indiba jest bezpieczna również w przypadku osób z chorobami autoimmunologicznymi, tak jak w moim przypadku Hashimoto, więc mogłam się jej poddać bez ryzyka powikłań. Seria zabiegów z wykorzystaniem urządzenia Indiba Deep Care biostymuluje odnowę tkanek na poziomie komórkowym, przez co pomaga pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Zgodnie z pierwotnymi założeniami poprzedziłam ją terapią urządzeniem Embody, gdzie jeden zabieg – choć trwa zaledwie 30 minut – jest jak 20 tys. brzuszków, co pozwala błyskawicznie spalić podskórną tkankę tłuszczową i wzmocnić mięśnie brzucha jednocześnie.

Aby przetestować nową terapię, odwiedziłam Aesthetic Studio Szafarnia – jedyne miejsce w Trójmieście, które łączy technologie w tak innowacyjny sposób, że efekty są widoczne od razu po zabiegu, ale dzięki stymulacji komórek skóry utrzymują się one dłużej i z dnia na dzień są coraz lepsze. Oczywiście, efekt jednego zabiegu jest w stanie utrzymać się do miesiąca, jednak aby utrzymać go nawet na sześć miesięcy, należy wykonać pełną serię rekomendowanych zabiegów w cyklu. Co więcej, gdańskie studio dzięki unikalnemu połączeniu technologii jest w stanie w sposób zupełnie nieinwazyjny i zgodny z fizjologią skóry uzyskać efekty porównywalne do zabiegów inwazyjnych, także tych z zakresu medycyny estetycznej.

Test zabiegu Indiba i Embody
Gabriela Szynaka i Rafał Łozicki, Estera Gabczenko / fot. Olga Kharina

- Stymulujemy skórę od wewnątrz do odbudowy i regeneracji, skupiając się na tym, jak skóra powinna wyglądać z upływem lat i działając na nią prewencyjnie – słysząc taką zachętę, nie mogłabym odmówić. Nieco więcej o samych zabiegach, a także moje wrażenia po terapii łączonej Indiba i Embody, a później też kolejnej – Innofacial + Indiba na skórę twarzy, opisuję poniżej.

 

Po pierwsze: konsultacja ze specjalistą

Test zabiegu Indiba i Embody
Estera Gabczenko / fot. Olga Kharina

Cała terapia tradycyjnie poprzedzona jest konsultacją ze specjalistą. Przeprowadziła ją ze mną kosmetolog Patrycja Jabłońska z Aesthetic Studio Szafarnia w Gdańsku. Szczegółowy wywiad obejmował nie tylko mój aktualny stan zdrowia, ale również nawyki pielęgnacyjne, stosowane kosmetyki i suplementy, zabiegi, ocenę stanu skóry, problemu i oczekiwań. Przed całą terapią wykonano ponadto zdjęcia, aby na kolejnych etapach móc porównać zmiany i dostrzec efekty, które nie zawsze jesteśmy w stanie zaobserwować gołym okiem.

Test zabiegu Indiba i Embody
Estera Gabczenko / fot. Olga Kharina

Po konsultacjach zdecydowałam się popracować nad brzuszkiem i zadbać o jak najlepszą formę na lato i kolejne lata życia. Punktem wyjścia stała się seria czterech, powtarzanych dwukrotnie w tygodniu zabiegów Embody na wzmocnienie mięśni prostych brzucha i ich powrót do pierwotnej formy po ciąży. Po jej zakończeniu nadszedł czas na serię sześciu (3 x w tygodniu) zabiegów Indiba, które miały na celu ujędrnienie i napięcie skóry brzucha. Plan zabiegów obejmował też – jako że idealny brzuch to nie wszystko - bestseller oczyszczająco-liftingujący na twarz Innofacial + Indiba.

Czy terapia łączona Indiba & Embody faktycznie pozwoliła mi rozwiązać problem nieumięśnionego brzucha i talii, rozstępów mięśni prostych brzucha po ciąży i to zgodnie z obietnicą specjalistów – bez dużego wysiłku i bólu? I jak Indiba sprawdza się w pielęgnacji twarzy? Zanim opowiem o efektach, przybliżę szczegóły wszystkich zabiegów.

 

Na dobry początek zabiegi Embody

Test zabiegu Indiba i Embody
Zabieg Embody / fot. Olga Kharina

Cała terapia łączona rozpoczyna się serią zabiegów Embody, które same w sobie są tak innowacyjne, że już pojawienie się ich w Aesthetic Studio Szafarnia – w pierwszym miejscu z tą technologią w Trójmieście, wzbudziło moje zainteresowanie. Aesthetic Studio Szafarnia to zresztą pierwsze i jedyne miejsce w Gdańsku, które oferuje zabiegi oryginalnym sprzętem Embody. Urządzenie podczas jednego treningu nie dość, że – jak już wspomniałam – wykonuje 20 tys. brzuszków, to jeszcze robi to zupełnie bezboleśnie.

Test zabiegu Indiba i Embody
Zabieg Embody / fot. Olga Kharina

- Parametry są odpowiednio dopasowywane do odczuć i zwiększane z czasem w celu wzmocnienia efektu końcowego. Efekty są zauważalne od razu po zabiegu, ale proces trwa przez następne kilka tygodni, dlatego od zakończenia serii rekomendowanej w postaci minimum czterech zabiegów, efekty porównywane są po trzech tygodniach od zakończenia całej serii i potęgują się z dnia na dzień. Utrzymują się zaś przez okres co najmniej czterech miesięcy, a nawet dłużej, jeśli systematycznie ćwiczymy – tłumaczy kosmetolog.

Urządzenie Embody wykorzystuje technologię HIFEM działa jak bezinwazyjny i bezbolesny trening mięśni, który zapewnia jednocześnie lifting i modelowanie. Zogniskowana energia elektromagnetyczna o wysokiej intensywności wywołuje skurcze mięśni ponad ich maksimum – to urządzenie w trakcie jednej sesji trwającej 30 minut robiło za mnie 20 tys. brzuszków, co daje efekty porównywalne do sześciu tygodni ćwiczeń!

Test zabiegu Indiba i Embody
Zabieg Embody / fot. Olga Kharina

Na sam trening Embody, zgodnie z zaleceniami, musiałam ubrać się w odzież wygodną i niekrępującą ruchów. Odczucia w trakcie zabiegu nie są w żadnym stopniu nieprzyjemne. W zależności od intensywności i parametrów, nad którymi czuwa kosmetolog, odczuwałam tylko lekkie wibracje lub mrowienie oraz delikatne skurcze. Przy parametrach powyżej 70% skurcze były już bardziej intensywne, jednak w trakcie serii doszłam do 100% i nie czułam dyskomfortu. Po 30-minutowej sesji wracałam do normalnej aktywności. Jeśli twoje mięśnie były osłabione, możesz bardziej je odczuwać, jak po typowym treningu, dlatego polecam zabieg w parze z partnerem lub przyjaciółką.

Po serii czterech zabiegów, jakie dla mnie zaplanowano, zauważyłam u siebie wyraźne wzmocnienie mięśni i napięcie skóry na brzuchu. Dopiero po jej zakończeniu przeszliśmy do zabiegów Indibą, ale zachęcona efektami terapii Embody spodziewałam się najlepszego.

 

Zabiegi Indiba na brzuch z drenażem limfatycznym

Test zabiegu Indiba i Embody
Zabieg Indiba / fot. Olga Kharina

Urządzenie Indiba Deep Care, stosowane wcześniej w fizjoterapii na urazy mięśni i ścięgien, niedawno zaczęto wykorzystywać także w celu poprawy jakości skóry i redukcji tkanki tłuszczowej. System Proionic ułatwia komórkom wydalanie toksyn i produktów przemiany materii oraz pobieranie dużej ilości tlenu wspomagającego proces regeneracji.

- Urządzenie Indiba działa za pomocą fali radiowej. Jest to fala o częstotliwości 448 kHz i daje nam ona szeroko pojętą stymulację komórek do regeneracji: stymuluje do produkcji włókien kolagenowych, elastynowych, co zauważalnie widzimy w gęstości skóry, poprawie jej napięcia – tłumaczy Patrycja Jabłońska.

Wykorzystany w urządzeniu system Proionic nie tylko stymuluje wzrost kolagenu i elastyny w skórze, ale też redukuje tkankę tłuszczową pod powierzchnią skóry i głęboką, a ponadto wspomaga drenaż limfatyczny. - Podczas terapii Indiba u p. Estery wykonujemy zabieg wspomagający metabolizm, zredukowanie uczucia obrzmienia, wzdęcia (uczucia pełnego brzucha), a efektem ubocznym jest redukcja tkanki tłuszczowej i zwiększenie napięcia skóry. Drenoterapia nie jest terapią standardową, opiera się na specjalnych ruchach drenujących w celu poprawy krążenia limfy – dodaje kosmetolog.

Test zabiegu Indiba i Embody
Zabieg Indiba / fot. Olga Kharina

Sam zabieg trwa około 40 minut, a ponieważ tkanka nie jest podgrzewana powyżej 41–42°C, Indiba Deep Care nie działa jak typowe urządzenie RF – czyni to zabieg bezpiecznym, a do tego nieinwazyjnym i bezbolesnym. Podczas zabiegu odczuwałam ciepło i lekkie mrowienie, co świadczy o zwiększonym metabolizmie komórek – następuje detoksykacja tkanki oraz drenaż toksyn. Jako że zabieg działa od wewnątrz, zapewnia doskonałe efekty estetyczne. Po serii sześciu zabiegów zauważyłam regenerację wiotkiej skóry – stała się ona bardziej napięta, sprężysta i jędrna.

Po terapii urządzeniem Indiba różnicę zauważyłam zwłaszcza w okolicy pępka. Delikatna redukcja tkanki tłuszczowej, wyszczuplona talia, zwiększony metabolizm i redukcja obrzęków w postaci obrzmiałego brzucha to efekty, jakie dało się dostrzec gołym okiem. Na zakończenie całej terapii na brzuch wykonane zostały już tylko zdjęcia i można było porównać i zobaczyć rezultaty.

Test zabiegu Indiba i Embody

Po serii zabiegów Indiba & Embody zyskałam jędrny, napięty brzuch i mocniejsze, wyczuwalne mięśnie. Choć do idealnej formy jeszcze mi daleko, to czuję, że mój brzuch jest dobrze przygotowany do dalszej pracy. Na pewno konieczne będzie włączenie odpowiedniej diety oraz zwiększonej aktywności fizycznej.

 

Na deser Innofacial + Indiba na twarz

Test zabiegu Indiba i Embody
Zabieg Indiba / fot. Olga Kharina

Wisienką na torcie był bestseller oczyszczająco-liftingujący na twarz Innofacial + Indiba. W pierwszej kolejności wykonano zabieg Indiba. - Ma on na celu zwiększenie gęstości skóry, pobudzenie jej do produkcji włókien kolagenowych, elastynowych, ale też przygotowanie do drugiego zabiegu, jakim jest Innofacial – wyjaśnia kosmetolog. Po wykonaniu zabiegu Indiba, który w sposób nieinwazyjny i bezbolesny biostymuluje odnowę tkanek na poziomie komórkowym, wdrożono leczenie urządzeniem Innofacial łączącym w sobie zalety peelingu, mikrodermabrazji i maseczki regenerującej.

Test zabiegu Indiba i Embody
fot. Olga Kharina

- Innofacial to urządzenie, za pomocą którego oczyszczamy skórę, czyli złuszczamy martwy naskórek, oczyszczamy pory oraz pozbywamy się zaskórników otwartych, które są na powierzchni buzi. To oczyszczanie odbywa się w trzech etapach. W pierwszym etapie oczyszczamy skórę specjalna głowicą za pomocą płynu z nisko stężonym kwasem mlekowym. W drugim etapie opracowujemy głównie strefy przetłuszczające się twarzy, czyli najczęściej jest to strefa T, nisko stężonym kwasem salicylowym. W trzecim etapie zmieniamy głowicę i działamy nawilżająco, rozświetlająco. Mamy w płynie witaminę C i substancje nawilżające, co stanowi clou zabiegu Innofacial – mówi Patrycja Jabłońska.

Innofacial jest jedynym zabiegiem hydradermabrazji, który łączy w sobie oczyszczanie, złuszczanie, nawilżanie i ochronę antyoksydacyjną, dlatego też nie dziwią mnie efekty, jakie zauważyłam u siebie bezpośrednio po zabiegu na twarz Innofacial + Indiba. Skóra była bardzo dobrze oczyszczona, jaśniejsza, młodzieńczo nawilżona i lśniła zdrowym blaskiem. Terapia wyrównała koloryt skóry, która była też wyraźnie napięta. Dzięki drenażowi, jaki zapewniło urządzenie Indiba, miałam też zredukowane obrzęki pod oczami.

Test zabiegu Indiba i Embody
Zabieg Indiba / fot. Olga Kharina

W całej terapii nie bez znaczenia jest też kolejność wykonywanych zabiegów. Zastosowanie Indiby w pierwszej kolejności pobudza też mikrokrążenie, a tym samym dotlenienie tkanek i komórek, które po zabiegu są gotowe do przyjęcia w pełni składników aktywnych podawanych za pomocą Innofacial. Podczas głębokiego oczyszczenia porów wnikają aktywnie w struktury skóry i dzięki zwiększonemu metabolizmowi i aktywności pobudzonych komórek są wprowadzone w głąb skóry ze zdwojoną siłą.

Terapia łączona Indiba i Embody, której się poddałam na pewno wymaga czasu, jednak w drodze do uzyskania realnych, zdrowych efektów warto być cierpliwym. Polecam!

Test zabiegu Indiba i Embody
Zespół Aesthetic Studio Szafarnia i Estera Gabczenko / fot. Olga Kharina