Jędrna skóra, szczupła sylwetka, a do tego wzmocniona tkanka mięśniowa – czyż nie o tym marzymy na początku tzw. sezonu bikini? Okazuje się, że takie efekty można osiągnąć bez bólu i wysiłku fizycznego. W jaki sposób? Na przykład dzięki autorskiej terapii stworzonej przez Aesthetic Studio Szafarnia w Gdańsku, która w zabiegach na ciało łączy technologie EMBody i Indiba.

 

Terapie łączone to już standard w nowoczesnej kosmetologii, jednak czym innym jest łączenie dobrze znanych nam procedur, a czym innym wykorzystywanie równolegle nowych technologii, które dają efekty, o jakich nawet nam się nie śniło. O tym, na ile są one skuteczne w zabiegach na ciało, można przekonać się podczas Dni Otwartych od 22.02 do 08.03.2021 w Aesthetic Studio Szafarnia

Aesthetic Szafarnia Studio
Aesthetic Szafarnia Studio / fot. materiały prasowe

Samo studio to stworzony w 2020 roku nowy koncept na mapie Trójmiasta z fantastycznym widokiem na Przystań Jachtową Marina Gdańsk. Unikalność nowej miejscówki mają podkreślać także autorskie terapie, jak choćby właśnie jednoczesne zastosowanie EMBody i Indiba Deep Care w zabiegach na ciało.

Indiba działa jak żelazko do skóry, EMBody – jak intensywny trening. Połączenie obu technologii ma wygładzić skórę, zredukować tkankę tłuszczową i wzmocnić tkankę mięśniową. Terapia opracowana przez Aesthetic Studio Szafarnia ma zapewniać takie efekty bez bólu, w sposób bezinwazyjny i bez konieczności rekonwalescencji. Osiągnięcie zamierzonych rezultatów wymaga oczywiście też umiejętności manualnych kosmetologa, który zna fizjologię ciała i wie, jak wykorzystać możliwości urządzeń, szczególnie tak innowacyjnych.

 

Indiba Deep Care - od fizjoterapii do kosmetologii

Technologia Indiba początkowo znalazła zastosowanie w fizjoterapii – jej możliwości naprawcze pomagają w urazach mięśni i ścięgien. Urządzenie, które jest w stanie zregenerować tak głęboko położone tkanki, wreszcie podbiło też świat kosmetologii. Indiba Deep Care, jako sprzęt medyczny do regeneracji, działa również na skórę oraz tkankę tłuszczową. Bazuje on na opatentowanym systemie Proionic, który działa przeciwzapalnie oraz przeciwobrzękowo i stymuluje proliferację komórek macierzystych. System zwiększa przenikalność błony komórkowej, dzięki czemu komórki mogą wydalić toksyny oraz produkty przemiany materii, a następnie pobrać dużą ilość tlenu, co przekłada się na szybki proces regeneracji.

Zabieg Indiba
Zabieg Indiba / fot. materiały prasowe

Chociaż Indiba Deep Care pracuje stale z częstotliwością 448 kHz, nie jest typowym urządzeniem RF, ponieważ nie powoduje ono skracania włókien kolagenowych i nie niszczy struktur białkowych. W czasie zabiegu nie wykorzystuje się też zjawiska lipolizy – tkanka nie jest podgrzewana powyżej 41–42°C. Dlaczego ma to tak duże znaczenie? Terapia jest przede wszystkim bezpieczna i bardziej komfortowa. Kosmetolog może z urządzeniem pracować nietermicznie, a przeciwwskazaniem nie są nawet metalowe implanty ani choroby nowotworowe czy autoimmunologiczne, które wykluczają przecież wykonywanie bardziej popularnych zabiegów laserowych.

 

EMBody na smukłą sylwetkę bez wysiłku

Sama redukcja tkanki tłuszczowej i ujędrnienie skóry to zbyt mało, by mówić o zadowalającym rezultacie. Pełne przygotowanie sylwetki do lata wymaga też zabiegu modelującego. Tu wiele osiągnąć można dzięki technologii EMBody, którą okrzyknięto innowacją w odchudzaniu. Aesthetic Studio Szafarnia jako pierwsze miejsce w Trójmieście wprowadziło ją do swojego zabiegowego menu, nie bez powodu łącząc ją w terapii z Indibą. EMBody to nieinwazyjny i bezbolesny trening mięśni, lifting oraz modelowanie w jednym. W przeciwieństwie do innych zabiegów wyszczuplających, ten pozwala jednocześnie spalić tłuszcz i rzeźbić ciało.

- Wykorzystując technologię HIFEM, sięgającą w głąb tkanek mięśniowych, pozwala na stymulację całych grup nerwów i fizjologicznie wywołuje skurcz mięśnia na całym jego przekroju. Podczas rosnącej częstotliwości następuje wówczas naprzemienne kurczenie i rozkurczanie grup mięśni, w różnych sekwencjach – tłumaczy działanie urządzenia EMBody Gabriela Szynaka, właścicielka Aesthetic Studio Szafarnia. Wykonany za jego pomocą zabieg wzmacnia mięśnie brzucha czy pośladków i to bez wysiłku i diety. Jego skuteczność potwierdzono nawet w redukcji oponki na brzuchu.

Zabieg EMBody
Zabieg EMBody / fot. materiały prasowe

Jak przekonuje Gabriela Szynaka, już po czterech zabiegach EMBody masa mięśniowa zwiększa się o 16%, a tkanka tłuszczowa zostaje zredukowana o 19%. Warto wspomnieć, że tylko jedna półgodzinna sesja porównywalna jest do 20 tys. brzuszków – to tyle co sześć tygodni treningów. Same zabiegi są bezbolesne, ponieważ odczuwa się tylko skurcze mięśni. - EMBody to także skuteczny zabieg na płaski brzuch po ciąży, nie tylko usuwający tłuszcz podskórny, wzmacniający mięśnie brzucha i napinający skórę, lecz także redukujący rozstęp mięśni prostych brzucha – dodaje Gabriela Szynaka.

 

Indiba i EMBody – zgrany duet zabiegowy

Sesje zabiegowe w gdańskim studio zapewniają tzw. efekt 3R. Regenerują skórę i poprzez poprawę jej jędrności zmniejszają widoczność rozstępów oraz cellulitu, redukują tkankę tłuszczową, a także rozbudowują i wzmacniają tkankę mięśniową. Połączenie obu technologii, poprzez działanie na różnych płaszczyznach tego samego problemu, przynosi znacznie lepsze efekty. 

Komentarz eksperta

Gabriela Szynaka
Gabriela Szynaka
Dzięki terapii Indiba uzyskujemy w głównej mierze regenerację wiotkiej skóry i redukujemy tkankę tłuszczową, dodając do takiej bazy treningi EMbody stymulujemy również mięśnie i dodatkowe rozbicie tkanki tłuszczowej, są one wzmacniane, zwiększa się także ich objętość, przy równoczesnym napięciu skóry.

Zabiegi nie wymagają okresu rekonwalescencji, ale należy pamiętać choćby o piciu większej ilości wody (2-3 litry dziennie) i ograniczeniu spożywania węglowodanów, które powodują odkładanie się tkanki tłuszczowej. W chwili słabości, zamiast słodyczy, wystarczy zjeść gorzką czekoladę, a zamiast soku – wypić wodę. Choć to tylko szczegóły, mają one niebagatelne znaczenie dla ostatecznego efektu zabiegów. Wykorzystane w terapii technologie pobudzają w końcu fizjologiczne procesy, tj. rozbijają zbędne produkty przemiany materii. Tego rodzaju kompleksowe podejście nie wykracza z pewnością poza możliwości większości pacjentów, zwłaszcza mając w perspektywie zgrabną sylwetkę i to bez morderczych treningów.

A już niebawem specjalnie dla Czytelników Zatoki Piękna nasza redaktor naczelna Estera Gabczenko sprawdzi, jakie faktycznie rezultaty można uzyskać po serii zabiegów Indiba & EMBody w Aesthetic Studio Szafarnia. Bądźcie z nami i śledźcie nasze profile na FB i IG.

Więcej o zabiegach Indiba i EMBody w Aesthetic Studio Szafarnia w Gdańsku na stronie aestheticszafarnia.pl