Czy istnieje zabieg idealny, który pozwala pozbyć się niechcianej tkanki tłuszczowej z jednego miejsca ciała i przeszczepić ją w inne miejsce? Tak! Dzięki zabiegowi liposukcji laserowej LipoLife możemy pozbyć się nadmiaru tłuszczu w jednym obszarze, a następnie przeszczepić pozyskany tłuszcz (lipotransfer Adivive) np. w obszar piersi, pośladków, a nawet twarzy. O zabiegach modelowania ciała i twarzy (nie tylko u kobiet) opowiada dr Michał Kaniowski. Posłuchajcie!

 

Oglądaj film!

 

Redakcja Zatoki Piękna: Zacznijmy od momentu pobrania tłuszczu. Na czym polega liposukcja laserowa LipoLife 3G? 

Dr Michał Kaniowski: LipoLife to sprzęt, który umożliwia pobór tkanki tłuszczowej przez kaniulę z asystą lasera o dł. fali 1470. Podczas jednego zabiegu możemy z jednej strony pobierać tkankę tłuszczową, którą gromadzimy w specjalnym kolektorze, z drugiej strony możemy stymulować i podgrzewać skórę tak aby po zabiegu była bardziej jędrna i elastyczna.

Z jakich obszarów można usunąć nadmiar tłuszczu?

Możemy wykonywać zabiegi liposukcji, czyli redukcji tkanki tłuszczowej z określonych obszarów, takich jak: brzuch, boczki, bryczesy, wewnętrzna strona ud, okolice kolan, całych ud.

Również u mężczyzn?

Jeśli chodzi o zabiegi dla mężczyzn to wykonujemy bardzo dużo zabiegów związanych z ginekomastią z przerostem gruczołowym występującym u mężczyzn w obrębie sutka. Możemy przy użyciu LipoLife'u redukować tkankę tłuszczową z tego obszaru. Często taki zabieg łączony jest z zabiegiem chirurgicznej korekty usunięcia tkanki gruczołowej.

A czy za pomocą pobranego tłuszczu można powiększyć np. piersi, pośladki?

W naszej klinice wykorzystujemy tłuszcz do odtwarzania ubytków tkankowych, np. po wypadkach, wykonujemy lipotransfer na obszar piersi, pośladków. Wykonujemy też zabiegi przeszczepu tłuszczu na mniejsze obszary, takie jak twarz, szyja, dekolt, dłonie, okolice intymne i wreszcie z tłuszczu możemy pozyskiwać też komórki macierzyste.

Na czym polega modelowanie twarzy za pomocą własnego tłuszczu?

Jeżeli chodzi o przeszczepy tkanki tłuszczowej na obszar twarzy, to wykonujemy pobranie ręcznie, następnie wykorzystujemy sprzęt Adivive do przygotowania tkanki tłuszczowej, żeby była jak najlepszej jakości.

Podczas zabiegu uzupełniamy objętość na twarzy w miejscach takich jak czoło, okolice policzkowe, fałdy nosowo-wargowe, obszar brody, czoła, usta. To praktycznie nieograniczony zabieg. Z jednej strony strony jest to zabieg objętościowy, z drugiej strony w dalszych zabiegach i przy użyciu kolejnej aparatury możemy separować komórki macierzyste.

Powiedział Pan, że zabieg Adivive ma niegraniczone możliwości. Jakie jeszcze wskazania są idealne do przeszczepu tkanki tłuszczowej?

Takim kolejnym, idealnym wskazaniem jeśli chodzi o tkankę tłuszczową jest problem cieni pod oczami, trudnej okolicy oka, gdzie czasem nie możemy zastosować preparatów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego ze względu na współistnienie dużych obrzęków u kobiet, tendencji do gromadzenia wody i to jest dość problematyczne, z drugiej strony regeneracja wiotkiej skóry, bardzo cienkiej, pergaminowej z prześwitującymi naczyniami. Dla takich pacjentów zabiegi z przeszczepem tkanki tłuszczowej są znakomitym rozwiązaniem tego problemu.

Warto pamiętać, że regeneracja tłuszczem, to także blizny, blizny pooparzeniowe, rozstępy, a także wzrost włosów. Liczne badania potwierdzają skuteczność zabiegów w leczeniu łysienia androgenowego typu męskiego.