Klinika Vesuna zaprosiła nas do swojej nowej, pięknej siedziby w prestiżowej lokalizacji w biurowcu Hexagon. Nowa Vesuna to 8 multimedialnych gabinetów wyposażonych w supernowoczesne urządzenia i technologie hi-tech. Z pewnością to jedna z największych placówek medycyny estetycznej w Krakowie. To tutaj z powodzeniem wykonuje się zabiegi modelowania twarzy ADIVIVE. O nowatorskim przeszczepie własnej tkanki tłuszczowej bogatej w komórki macierzyste opowiedziała nam dr Agnieszka Drożniak-Konstanty.

 

Oglądaj zabieg ADIVIVE krok po kroku!

 

Estera Gabczenko: Czy istnieją naturalne metody modelowania twarzy?

Dr Agnieszka Drożniak-Konstanty: Część pacjentów decyduje się na wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego, natomiast jest grupa pacjentów, która poszukuje alternatywnych metod i tu z pomocą przychodzi tkanka tłuszczowa.

Jakie są zalety wykorzystania tkanki tłuszczowej w zabiegach estetycznych?

Tkanka tłuszczowa daje naturalny efekt wypełnienia, dodatkowo stymuluje komórki skóry do regeneracji.

Pani Doktor, w takim razie pacjenci, którzy są zainteresowani zabiegiem z wykorzystaniem własnej tkanki tłuszczowej, z jakich konkretnie technologii mogą skorzystać w klinice Vesuna?

W klinice Vesuna korzystamy z systemu ADIVIVE. Jest to autologiczny przeszczep tkanki tłuszczowej bogatej w komórki macierzyste. Tkanka tłuszczowa pobierana jest od pacjenta, następnie odwirowywana i podawana w określone partie twarzy. Procedura zabiegowa wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym, więc jest praktycznie bezbolesna dla pacjenta.

Z jakich miejsc możemy pobrać zbędny tłuszcz?

Tłuszcz pobieramy z obszarów brzucha, pośladków, wewnętrznej części ud, okolicy nad kolanami czy boczków. Standardowo w czasie zabiegu pobieramy ok. 50 ml tkanki tłuszczowej, jest to niewielka objętość, dzięki czemu w obszarze, z którego pobieramy tkankę tłuszczową nie powstają żadne ubytki, ani zaciągnięcia.

Na czym polega procedura zabiegowa ADIVIVE?

Pobrana w trakcie zabiegu tkanka tłuszczowa podlega separacji z wykorzystaniem opatentowanych systemów FPU (FAT PROCESSING UNIT), dzięki czemu oddzielamy frakcję komórek starszych, uszkodzonych od komórek tych najmłodszych, najzdrowszych, bogatych w komórki macierzyste. Frakcja ta nazywana jest PURE GOLD i oprócz właściwości wypełniających stanowi prawdziwy eliksir młodości.

Jakie miejsca najczęściej wypełnia się tkanką tłuszczową?

Tkankę tłuszczową najczęściej wykorzystuje się do modelowania środkowej części twarzy, tzn. wypełniania policzków, skroni, wypełniania doliny łez, okolic dolnej powieki oka. Można też zastosować do wypełniania bruzd nosowo-wargowych czy linii marionetek. Zabieg wykonujemy również na dłoniach, dzięki czemu odzyskuje tam skóra jędrność i napięcie.

Terapia sprawdza się również doskonale w leczeniu fotouszkodzeń skóry, blizn potrądzikowych, blizn pooperacyjnych i pourazowych, jak również ubytków tkanek.

Na jakie efekty możemy liczyć po zabiegu ADIVIVE?

Efekt wypełnienia jest natychmiastowy i trwały, natomiast efekt odmładzający narasta stopniowo w ciągu trzech miesięcy. Efekty zabiegu zwykle utrzymują się około 2-3 lat. Dopiero po tym okresie można pomyśleć o kolejnym uzupełnieniu objętości. Po zabiegu pacjent może wrócić do normalnego funkcjonowania po około 24 godzinach.

Jak przygotować się do zabiegu i przyspieszyć proces regeneracji bezpośrednio po zabiegu ADIVIVE? 

Obszar, z którego zamierzamy pobierać tkankę tłuszczową, możemy wcześniej przed zabiegiem przygotować np. przez rozluźnienie tkanek Endermologią LPG. By przyspieszyć proces regeneracji i powrotu pacjenta do normalnego funkcjonowania po zabiegu można zastosować lampy Tri-Wings.

Więcej o zabiegach ADIVIVE w Klinice Vesuna -> www.vesuna.pl

Więcej o technologii ADIVIVE  ->> www.itpsa.pl

 

Oglądaj filmy z zabiegów na naszym kanale na YouTube -> Zatoka Piękna