Przyczyn starzenia się skóry jest wiele. Na jej wygląd i ogólny stan wpływają: wiek, sposób odżywiania, tryb życia, używki, aktywność fizyczna, ekspozycja na promieniowanie słoneczne oraz pielęgnacja. Zastanawiasz się, jak naturalnie pielęgnować skórę twarzy po 50. roku życia? Które zabiegi są polecane dla skóry dojrzałej? Kosmetolog Karolina Koszela z Kliniki Pawlikowski poleca połączenie dwóch zabiegów na twarz fitokosmetykami VAGHEGGI, które poprawią gęstość skóry, zregenerują ją i pozwolą skutecznie odmłodzić i ujędrnić. 

 

Oglądaj film z zabiegu!

- Zabieg Vagheggi 75.15 w połączeniu z zabiegiem Delay Infinity stymuluje skórę, poprawia jej gęstość oraz regeneruje. Poprzez zawartość składników, takich jak wyciąg z grudek pistacji kleistej czy krokus złocisty, uzyskujemy ujędrnienie skóry i poprawę jej gęstości. - przekonuje kosmetolog Karolina Koszela

 

Zabieg Delay Infinity

Linia Delay Infinity jest przeznaczona dla osób poszukujących naturalnego i skutecznego sposobu na walkę z pierwszymi zmarszczkami. Zabieg nadaje skórze świeży wygląd, gładką i jednolitą powierzchnię oraz promienny koloryt.

Vagheggi

SKŁADNIKI AKTYWNE

  • Krokus złocisty: wyciąg z krokusa to symbol ożywienia i młodości. Krokus złocisty jest również zwany kremową pięknością. Wyciąg pozyskiwany z cebulek tej rośliny stanowi substancję wspomagającą biologiczną komunikację komórkową. Wyciąg z krokusa działa w podwójny sposób: zwiększa produkcję cząsteczek przekaźnikowych i umożliwia dojście składników aktywnych do fibroblastów.
  • Czarny ryż (Oryza Sativa, odmiana Khao Gram): roślina ta jest również powszechnie znana jako ryż fioletowy ze względu na dużą zawartość antocyjanów, które nadają ziarnom ich charakterystyczny, fioletowy kolor. Ten szczególny rodzaj ryżu ma silne działanie przeciwutleniające. W Tajlandii roślina ta jest uważana za świętą i obecnie grozi jej wymarcie. Firma Vagheggi zdecydowała się na zakup tego składnika pozyskiwanego z czarnego ryżu, aby wesprzeć – za pośrednictwem swoich dostawców – wiejskie spółdzielnie pracy i lokalne społeczności, które zdecydowały się na ponowną uprawę tego rodzaju ryżu w Laosie i Tajlandii.
  • Biopolimer z manioku (Manihot esculenta): błyskawicznie wygładza i unosi skórę dzięki swoim właściwościom sensorycznym. Sieć interakcji z warstwą rogową naskórka sprawia, że maniok przylega do powierzchni skóry i rozchodzi się po niej, tworząc cienką napinającą warstwę wygładzającą skórę.
  • Hialuronian sodu: kwas hialuronowy to jeden z podstawowych komponentów tkanki łącznej. Bez niego skóra nie może zatrzymywać wody, co prowadzi do powstawania zmarszczek i niedoskonałości. Wypełnia drobne zmarszczki, wygładzając skórę i nadając jej jedwabistą gładkość.
  • Beta-glukan: liniowy polisacharyd glukozy, uzyskiwany w procesie ekstrakcji ze ścian komórkowych drożdży (Saccharomyces cerevisiae). Posiada właściwości nawilżające, stymuluje proliferację fibroblastów i wspiera gojenie się tkanek, co czyni go potężną substancją regenerującą i przeciwzmarszczkową. Chroni skórę przed stresem oksydacyjnym wywoływanym promieniowaniem UV.

 

Zabieg 75.15 

Linia 75.15 jest przeznaczona do wszystkich rodzajów skóry dojrzałej, idealna do skutecznego zwalczania oznak starzenia się skóry.

Vagheggi

SKŁADNIKI AKTYWNE

  • Składnik aktywny z grudek żywicy pistacji kleistej: pozyskiwany w ekologicznym procesie ekstrakcji nadkrytycznym dwutlenkiem węgla, składnik ten stymuluje funkcjonowanie białek młodości (Klotho) zawartych w fibroblastach. Dzięki działaniu unoszącemu skórę aktywny składnik modeluje kontur twarzy i nadaje skórze zagęszczony, zwarty wygląd.
  • Brunatnice: stymulują aktywność enzymu 1H01, który katalizuje produkcję nowych przeciwutleniaczy, substancji łagodzących i kolagenu oraz umożliwia reabsorpcję hemoglobiny uwolnionej przez naczynia włosowate, rozjaśniając tym samym ciemne przebarwienia. Glony te zmniejszają również widoczność drobnych linii i obrzęków pod oczami oraz charakteryzują się niezwykłymi właściwościami przeciwstarzeniowymi.
  • Męczennica: bogata w kwasy omega-6 wykazuje potężne działanie przeciwutleniające i odżywcze, matując skórę i czyniąc ją idealnie miękką.
  • Chaber bławatek: ta jednoroczna roślina zielna należąca do rodziny astrowatych i występująca naturalnie w Azji, Ameryce Północnej i Europie redukuje przekrwienie i nawilża, tworząc barierę wodną utrzymującą wilgoć w skórze i zwiększającą jej elastyczność.
  • Ametyst: ten bogaty w krzemionkę minerał o głębokiej, fioletowej barwie wynikającej z zawartości manganu (pierwiastka śladowego wspomagającego fizjologiczną aktywność komórek) nawilża i tonizuje skórę. Ametyst opisywany w wielu starożytnych legendach zdobył popularność jako jedna z najbardziej lubianych odmian kwarcu. Ten kamień półszlachetny jest wykorzystywany najczęściej w jubilerstwie i luksusowych ozdobach. Ametyst jest również znany z właściwości wyciszających. Pomaga odzyskać spokój ducha, równowagę i harmonię całego ciała.

 

Pielęgnacja domowa Vagheggi

Vagheggi

- Marka VAGHEGGI poza pielęgnacją gabinetową daje możliwości opieki nad pacjentem w warunkach domowych. Preparaty zaproponowane przez kosmetologa można zakupić w klinikach, w których pracuje się na tych preparatach i zaopiekować się nimi pacjentem tak, jak jego skóra na to zasługuje. - podkreśla Karolina Koszela.

Więcej o zabiegach Vagheggi w Klinice Pawlikowski -> www.klinikapawlikowski.pl

Więcej o fitokosmetykach Vagheggi ->> www.vagheggipoland.pl

 

Oglądaj filmy z zabiegów na naszym kanale na YouTube -> Zatoka Piękna