Pod koniec wakacji, kiedy jeszcze pogoda rozpieszczała nas wysokimi temperaturami i słoneczną aurą, zdecydowałam się wybrać na zabieg anti-aging, który naturalnie i bezinwazyjnie stymuluje skórę do odnowy. Mój wybór padł na zabieg CORRECTIVE z efektem botox-like. Jak wypadł mój test? Zapraszam do przeczytania recenzji.

 

Na zabieg wybrałam się do Babiana. Kosmetologia. Genokosmetyka w Gdańsku, gdzie jeszcze przed rozpoczęciem zabiegu zostałam poddana badaniu skóry Skeyndor, które pozwala poznać jej mocne i słabe strony oraz dopasować odpowiednie preparaty do zabiegu i zaplanować pielęgnację domową. - Komputerowa diagnostyka skóry jest analizą wykorzystującą specjalne urządzenie do oceny zmian, które nie są widoczne gołym okiem, a które mają niebagatelny wpływ na kondycję i wygląd naszej cery. W trakcie badania oceniamy poziom nawilżenia, ilość sebum, zanieczyszczenia, wielkość porów, głębokość zmarszczek oraz przebarwienia – tłumaczy Magdalena Klimaszewska, kosmetolog z Babiana. Kosmetologia. Genokosmetyka. 

Zabieg CORRECTIVE firmy Skeyndor
Diagnostyka skóry urządzeniem Skeyndor

Po przeprowadzeniu diagnostyki rozpoczął się już zabieg CORRECTIVE firmy Skeyndor – kuracja spłycająca zmarszczki oraz linie mimiczne na twarzy i szyi. Stworzono go z myślą o pacjentach, którzy preferują naturalne metody stymulacji skóry, a sama, choć chętnie testuję też nowe technologie, bardzo cenię sobie także takie podejście.

 

Na czym polega zabieg CORRECTIVE?

CORRECTIVE to zabieg z efektem botox-like, a przeprowadza się go bez użycia igły. - Procedura zawiera specjalne składniki aktywne - peptydy dermoliftingujące - substancje zapewniające intensywny i trwały efekt rozkurczający, bo naśladujące działanie botoxu. Wybrane peptydy rozluźniają połączenia neuronowe między zmarszczką a mięśniem - tłumaczy kosmetolog Magdalena Klimaszewska, która wykonywała u mnie zabieg CORRECTIVE. Wykorzystuje się w nim także kwas hialuronowy i naturalne hydrokoloidy, które pozwalają wypełnić powierzchowne warstwy skóry.

Zabieg ma wygładzić skórę, delikatnie wypełnić zmarszczki, a także zapewnić skórze nawilżenie i promienny wygląd. Efekty utrzymują się od kilku do kilkunastu dni, ponieważ to zależy od wyjściowego stanu skóry. Widoczne są one już po pierwszym zabiegu, a żeby je utrzymać, wykonuje się serię czterech powtórzeń w odstępach 7-14 dni. - Z przeprowadzonych badań firmy Skendor, udowodniona skuteczność młodszego wyglądu skóry, wynosi nawet do 5 lat. Na marginesie dodam, że zabieg może przedłużyć działanie podanej iniekcyjnie toksyny botulinowej – mówi Magdalena Klimaszewska.

 

Przebieg zabiegu CORRECTIVE

Przy zabiegu CORRECTIVE nie sposób się nudzić, wciąż coś się dzieje. Całość składa się z trzech głównych etapów.

Zabieg CORRECTIVE firmy Skeyndor
Zabieg CORRECTIVE firmy Skeyndor w Babiana. Kosmetologia. Genokosmetyka w Gdańsku

Pierwszym jest wykonanie peelingu w formie maseczki złuszczającej z peptydami biomimetycznymi, które nie tylko delikatnie peelingują skórę, ale i przyjemnie ją rozświetlają.

Następnym krokiem jest wypełnienie koncentratem przeciwzmarszczkowym, który jest wmasowany w skórę aż do całkowitego wchłonięcia. - Dodatkowo zaleca się łączenie tego kroku z elektroporacją, natomiast my dysponując w gabinecie tak szerokim wachlarzem sprzętów dobieramy urządzenia do indywidualnych potrzeb skóry klienta – dodaje kosmetolog.

Po zastosowaniu peelingu i koncentratu przeciwzmarszczkowego skóra przygotowana jest do ostatniego etapu zabiegu. Na skórę nakładana jest pasta, czyli rozpuszczony w koncentracie ujędrniającym płatek polisacharydowy z kawiorem, a na samo zakończenie zabiegu -  okluzyjna maska algowa o odprężającej jaśminowej nucie zapachowej. CORRECTIVE jest więc zabiegiem całkowicie bezbolesnym i bezinwazyjnym, a do tego produkty mają subtelne zapachy i bardzo przyjemne konsystencje.

 

Wrażenia po zabiegu CORRECTIVE

CORRECTIVE to dla mnie idealny zabieg bankietowy, który świetnie sprawdził się przed „wielkim wyjściem”. W mojej ocenie to również idealna terapia dla skóry problematycznej, zanieczyszczonej, z widocznymi oznakami starzenia, mało elastycznej czy przesuszonej. Działa też zbawiennie na wygląd skóry nieco zmęczonej dłuższą ekspozycją na słońce podczas wakacji, zwłaszcza, że pod koniec lata często narzekamy na bardziej widoczne zmarszczki i wspomniane już przesuszenie skóry. 

Mimo, że poddałam się jednemu zabiegowi, jestem bardzo zadowolona z efektu. Zauważyłam natychmiastową poprawę napięcia skóry, poprawę nawilżenia i kolorytu, a także wygładzenia drobnych zmarszczek w okolicy ust czy oka. 

Okazało się, że do szybkiej i delikatnej poprawy kondycji skóry po letnich miesiącach nie potrzeba stosowania bardziej inwazyjnych metod z zakresu medycyny estetycznej. CORRECTIVE  polecam osobiście kobietom i mężczyznom potrzebującym szybkiego liftingu bez igły i skalpela. 

 

Skorzystaj z zabiegu Corrective w Babiana. Kosmetologia. Genokosmetyka >>