Chociaż wydaje nam się, że sucha skóra jest problemem szczególnie latem, kiedy narażeni jesteśmy na wzmożone promieniowanie słoneczne, jej kiepska kondycja daje znać o sobie także teraz. Jesień stanowi idealny moment, by pomyśleć o regeneracji, zwłaszcza, że poddana jest ona wpływowi także innych szkodliwych czynników zewnętrznych.

 

Szara, matowa skóra źle znosi jakiekolwiek zaniedbanie. Znacznie gorzej radzi sobie chociażby z ekspozycją na chłodne powietrze, smog i wiatr. Rozszerzone naczynka to niestety nie jedyny problem, z jakim musimy zmierzyć się jesienią. Po zakończeniu lata jest ona przesuszona wskutek nie tylko działania promieni słonecznych, ale również suchego powietrza w ogrzewanych pomieszczeniach oraz zmiennej i wietrznej aury za oknem. Niestety, stąd niedaleko już do stanów zapalnych i szybszego starzenia się skóry. Jej kondycja, bez szybkiej rewitalizacji, stale i co gorsza zauważalnie się pogarsza. Pomóc może wizyta w gabinecie medycyny estetycznej. Które metody rewitalizacji skóry sprawdzą się najlepiej? Zapytaliśmy lek. med. Monikę Kostuś-Chasles, lekarza medycyny estetycznej w CM dr Kubik w Gdyni.

 

Komentarz Eksperta

Komentarz eksperta

lek. med. Monika Kostuś-Chasles
lek. med. Monika Kostuś-Chasles
Skóra przesuszona w skutek działania promieni słonecznych wymaga szczególnej troski. Często domowe sposoby pielęgnacji nie są wystarczające, warto wtedy pomyśleć o zabiegach regeneracyjnych takich jak: silnie nawilżająca mezoterapia kwasem hialuronowym Neauvia; pobudzające kolagenogenezę osocze bogatopłytkowe Magellan; odbudowujący gęstość skóry kolagen Nithya. Wspomagająco zalecam również serum skrojone na miarę potrzeb skóry - Universkin, dobrane indywidualnie w gabinecie podczas konsultacji.

 

Oto 4 zabiegi regeneracyjne, o których warto pomyśleć jesienią. 

Mezoterapia kwasem hialuronowym Neauvia

Niekwestionowanym hitem wśród zabiegów regeneracyjnych i nawilżających wciąż pozostaje mezoterapia igłowa, podczas której w głąb skóry aplikuje się koktajl substancji odżywczych. W przypadku preparatu Neauvia Hydro Deluxe efekt nie ogranicza się do nawilżenia. Silnie nawilżająca mezoterapia kwasem hialuronowym Neauvia zapewnia również biostymulację. Co to oznacza? Otóż preparat Hydro Deluxe dzięki wysokiemu stężeniu kwasu hialuronowego faktycznie gwarantuje doskonałe nawilżenie, ale jednocześnie wspiera on proces produkcji kolagenu. To rezultat wzbogacenia produktu o znany z wielu wypełniaczy hydroksyapatyt wapnia, który poprawia gęstość skóry, a więc czyni ją też grubszą i jędrniejszą. Preparat pozwala nawet zredukować kurze łapki, a do osiągnięcia zadowalających rezultatów wystarczające jest przeprowadzenie czterech zabiegów w 3-tygodniowych odstępach.

 

Osocze bogatopłytkowe Magellan

Alternatywą dla klasycznej mezoterapii jest wykorzystanie osocza bogatopłytkowego, również podawanego do skóry drogą iniekcji. Dlaczego polecamy właśnie system Magellan? W porównaniu do wcześniejszych produktów, to właśnie ta metoda pozwala na uzyskanie preparatu o wyjątkowo wysokim (kilkukrotnie wyższym niż w krwi bazowej pacjenta) stężeniu płytek krwi. Silnie skoncentrowany materiał zawiera więcej składników pobudzających kolagenogenezę, czyli produkcję nowych włókien kolagenowych. Osocze bogatopłytkowe Magellan nie wymaga przeprowadzania całej serii, ponieważ długotrwałe efekty w postaci silnej rewitalizacji skóry, jej napięcia i wygładzenia oraz poprawy kolorytu daje zaledwie jeden zabieg. Co ważne, wykorzystanie osocza bogatopłytkowego o wysokim stężeniu płytek krwi pozwala nawet zredukować rumień dokuczający nam szczególnie jesienią i zimą.

 

Odbudowujący gęstość skóry kolagen Nithya

Godnym polecenia naturalnym sposobem na regenerację skóry – również w przypadku fotouszkodzeń – jest też tzw. mezoterapia kolagenowa Nithya. To idealny zabieg dla osób, które cenią sobie szczególnie stymulację naturalnych procesów regeneracyjnych. Iniekcja kolagenu typu I wspiera nawilżenie skóry, ale i redukuje objawy starzenia (zmarszczki) oraz poprawia owal twarzy. Warto wspomnieć, że suchość skóry wynika również z postępującego z wiekiem spadku ilości kolagenu i elastyny w skórze. Tu właśnie pomocny okazuje się kolagen Nithya, który spowalnia procesy starzenia, mobilizuje tkanki do regeneracji, poprawia elastyczność skóry, a nawet redukuje plamy starcze. Mezoterapia kolagenowa może być też stosowana profilaktycznie bądź jako dopełnienie innych zabiegów estetycznych. Efekty serii składającej się z trzech powtórzeń utrzymują się natomiast aż do 1,5 roku.

 

Spersonalizowane serum Universkin

Ograniczenie się do zabiegu estetycznego może przynieść sporo szkód, dlatego dla utrzymania lepszej kondycji skóry i dalszej jej regeneracji warto sięgnąć także po serum. Idealnym rozwiązaniem jest stosowanie serum skrojonego na miarę potrzeb skóry, jak Universkin, dobranego indywidualnie w gabinecie podczas konsultacji. Jest to innowacyjny dermokosmetyk, który pozwala lekarzom skomponować idealną pielęgnację domową. Dobór odpowiednich składników aktywnych, we właściwym stężeniu i o określonym czasie działania umożliwia zaproponowanie serum, które redukuje konkretne dolegliwości. Spersonalizwana formuła, uwzględniająca nawet wiek i porę roku, zapewnia przede wszystkim skuteczną odpowiedź na potrzeby skóry, jakie by one nie były. Cała kuracja starcza na sześć do ośmiu tygodni, a więc przy poprawie stanu skóry i zmianie panujących warunków atmosferycznych można ją skomponować na nowo.