Radiofrekwencja mikroigłowa to jeden z ulubionych zabiegów zarówno pacjentów, jak i lekarzy medycyny estetycznej. Jedni i drudzy cenią go za doskonałe efekty już po pierwszym zabiegu oraz krótki czas rekonwalescencji. Postanowiliśmy sprawdzić w czym tkwi sekret tego zabiegu. W tym celu odwiedziliśmy klinikę DERMEA w Warszawie, gdzie nasza modelka poddała się zabiegowi frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej Secret RF na twarz i okolicę oczu! Zobacz, jak wygląda zabieg i jakie efekty pozwala uzyskać!

 

Oglądaj zabieg Secret RF!

 

Wskazania do radiofrekwencji mikroigłowej

- Podstawowym wskazaniem do radiofrekwencji mikroigłowej jest działanie odmładzające, anti-aging, czyli poprawa napięcia skóry, likwidacja drobnych zmarszczek, wiotkość skóry. Najczęściej do naszego gabinetu przychodzą pacjenci, którzy mają problemy głównie ze skórą łojotokową i problemami, które z tego wynikają: blizny potrądzikowe, przebarwienia pozapalne, rozszerzone pory. Ten zabieg również jest z wielkim powodzeniem stosowany w celu poprawy napięcia nie tylko skóry twarzy, nie tylko szyi i dekoltu, ale również skóry ciała. Mamy pacjentów i pacjentki najczęściej z wiotką skórą brzucha - powiedziała w rozmowie z redakcją dr Ivana Stanković, dermatolog-wenerolog i właścicielka kliniki Derma w Warszawie.

 

Na czym polega zabieg Secret RF?

- W tym urządzeniu łączymy dwa zjawiska, które są bardzo dobrze znane medycynie estetycznej: mikronakłuwanie albo mikrokaniulowanie skóry, połączone z emitowaniem fal radiowych. Powtarzające się mikronakłucia same w sobie powodują  mocną stymulację naszej skóry do regeneracji i do gojenia. Igły wchodzą do skóry na głębokość, która jest regulowana przez lekarza, to jest głębokość mniej więcej od 0,5 do 3,5 milimetrów. Jednocześnie te igły w skórze imitują falę radiową. Fala radiowa podgrzewa skórę, podgrzewa warstwę skóry, powodując przebudowę kolagenu. Powoduje również stymulacje do produkcji nowych włókien kolagenowych przez nasze fibroblasty. - wyjaśnia lekarz.

 

Efekty radiofrekwencji mikroigłowej

- Efekt będzie już widoczny po pierwszym zabiegu, ale radzimy i zalecamy wykonanie serii zabiegów od 3 do 5. Zabiegi są powtarzane mniej więcej po miesięcznej przerwie - mówi ekspert

 

Zalety urządzenia Secret RF

- Urządzenie Secret RF prezentowane w klinice DERMEA, to jest jedno z naszych flagowych urządzeń, które posiada wiele pozytywnych opinii i rekomendacji z całego świata. Jest to urządzenie, które posiada amerykański certyfikat FDA. Potwierdza, że to urządzenie spełnia najbardziej rygorystyczne normy dotyczące bezpieczeństwa i skuteczności działania. Aktualnie jest to już druga wersja urządzenia Secret, która jest wyposażona w dodatkowe głowice, co sprawia, że urządzenie możemy wykorzystać bardziej wszechstronnie. Ważnym elementem w nowej wersji urządzenia są również igły półizolowane, opatentowane przez producenta. Jest to jedyne urządzenie na świecie, które posiada igły półizolowane do leczenia rozstępów - podkreśla Marcin Słowiński, Dyrektor handlowy Euroscalemed.

- Od samego początku swej działalności, czyli od 2011 roku jesteśmy związani z rynkiem urządzeń medycznych dla dermatologów i dla medycyny estetycznej. W związku z tym czynimy z roku na rok duży postęp, poszukując nowych technologii i najnowszych rozwiązań właśnie dla tej branży.  W naszej ofercie aktualnie posiadamy najnowocześniejsze urządzenia, które miały swoje premiery niedawno na świecie. Wśród tych urządzeń możemy wyróżnić najnowocześniejsze systemy laserowe, systemy do epilacji, również urządzenia wykorzystujące radiofrekwencję mikroigłową, skoncentrowaną wiązkę ultradźwięku HIFU  oraz inne urządzenia, które w sposób nieinwazyjny poprawiają wygląd naszej skóry - podsumowuje Michał Słowiński, Prezes Euroscalemed.

 

Dowiedz się więcej o zabiegach w klinice Dermea: dermea.pl

Więcej na temat urządzeń Euroscalemed: euroscalemed.pl