Dr Marcin Ambroziak zapytany o nowości w dermatologii i medycynie estetycznej wskazuje jednoznacznie na radioterapię. Okazuje się, że ta znana od ponad stu lat technologia wkracza do gabinetów dermatologicznych. Terapia z użyciem promieniowania X pozwala nie tylko na bezbolesne leczenie nowotworów nieczerniakowych, ale też na całkowite usuwanie bliznowców! 

 

Oglądaj wideo!

 

Radioterapia w dermatologii i medycynie estetycznej 

- Nowości? Wszyscy się pytają o nowości. W laseroterapii jest pewne plato, dlatego że osiągnęliśmy kosmiczną technologię, czyli lasery pikosekundowe. W tej chwili wszyscy rozwijają tę technologię. Każda firma ma ambicję, żeby taką jednostkę posiadać w swoim portfolio. Natomiast nowości pojawią się zupełnie gdzie indziej. Też w technologiach, ale w takiej „nowej - starej” technologii, narzędziach, czyli w radioterapii - powiedział w rozmowie z redakcją Zatoki Piękna dr Marcin Ambroziak, dermatolog, ekspert w programie TVN "Życie bez wstydu".

I dodaje:

- Promieniowanie X znane od ponad 100 lat. Od ponad 100 lat zresztą nowotwory skóry nieczerniakowe były naświetlane. Potem przez lata stały się domeną dużych ośrodków zajmujących się radioterapią. W tej chwili, od niedawna, od kilku dosłownie lat mamy do czynienia z urządzeniami, które są niewiele większe od laserów. Pozwalają na bezbolesne, bezobjawowe leczenie nieczerniakowych nowotworów skóry. Uwaga, coś co było do tej pory niemożliwe, całkowite usuwanie bliznowców. Możemy bliznowiec usunąć, naświetlić 3 razy i u 95% pacjentów bliznowce nie odrastają. Dla mnie dermatologa to jest rewolucja!