Święta za pasem, w klinikach prym wiodą obecnie zabiegi bankietowe. Każdy, kto planuje udział w imprezach świątecznych oraz balu sylwestrowym, myśli w końcu o tym, co zrobić, by wyglądać wtedy jak najlepiej. O podpowiedź dla naszych Czytelników poprosiliśmy Kamilę Koskę-Mach, kosmetolog i pielęgniarkę estetyczną z Kliniki Kosma w Bytowie.

 

Zainteresowanie zabiegami przedświątecznymi dało się już zauważyć w listopadzie (Rośnie popyt na 30-minutowe zabiegi przedświąteczne), wraz ze wzrostem popularności liftingu twarzy oraz redukcji drugiego podbródka. Już wtedy było wiadomo, że pod koniec roku w gabinetach królować będą nici liftingujące, peelingi chemiczne czy mezoterapia bezigłowa. Wszak są to typowe zabiegi bankietowe, które dają natychmiastowe efekty i nie wyłączają z życia codziennego. Wiele wskazuje jednak na to, że w tym roku na topie są w szczególności zabiegi laserowe. Późną jesienią oraz wczesną zimą na przeszkodzie nie staje wszak nadmiar słońca, o którym obecnie możemy co najwyżej pomarzyć.

 

Zabiegi bankietowe nie tylko przed galą

Przedświąteczna gorączka trwa w najlepsze. Centra handlowe zapełniły się ludźmi poszukującymi prezentów oraz ubrań i dodatków, które nadawałyby się na imprezy firmowe, rodzinne, a wreszcie i na zabawę sylwestrową. Chociaż takie zabieganie bywa całkiem przyjemne, na wyglądzie – jak to zmęczenie – odbija się ono nie najlepiej. Wiele pacjentek zauważa to właśnie w grudniu. Spokojnie, jeszcze nie jest za późno, by skorzystać z oferty last minute, jaką niewątpliwie są proponowane przez kosmetologów i kliniki medycyny estetycznej zabiegi bankietowe.

O tego typu procedurach słyszy się często w okolicach gali rozdania Oscarów. To właśnie w tym momencie czytelniczki magazynów dla kobiet dowiadują się, w jaki sposób o rozświetloną i jędrną cerę zadbały gwiazdy z czerwonego dywanu. Większość kobiet powraca do nich myślami właśnie teraz – bliżej Wigilii oraz nocy sylwestrowej. Zabiegi bankietowe nastawione są w końcu na konkretny i szybki efekt – w trakcie ich wykonywania stosuje się preparaty o wysokim stężeniu składników aktywnych. Dają więc one nadzieję, że w miarę krótkim czasie kondycję skóry da się doprowadzić do ładu. Tylko jak to zrobić?

Celem większości kobiet poddających się zabiegom bankietowym jest wyraźne ujędrnienie skóry, wyrównanie kolorytu cery, a także redukcja worków i cieni pod oczami.

Jak podpowiada nasza rozmówczyni, szczególnie teraz warto rozważyć zabiegi laserowe wykonywane nowoczesnymi urządzeniami, które zapewniają nie tylko maksymalną skuteczność, ale także krótki okres rekonwalescencji.

Komentarz eksperta

Kamila Koska-Mach
Kamila Koska-Mach
W przypadku najbardziej inwazyjnych metod okres ten wynosi 3-5 dni, jednak posiadamy też zabiegi laserowe niewymagające okresu rekonwalescencji. Dla osób, które mogą pozostać w domu przez 3 dni, proponujemy zabieg laserem frakcyjnym ablacyjnym iPixel, a dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na wyłączenie z życia zawodowego lub towarzyskiego, proponujemy zabieg laserem frakcyjnym nieablacyjnym ClearLift. Dla najbardziej wymagających najlepszym rozwiązaniem będzie połączenie obu powyższych laserów na jednej sesji zabiegowej.

Czym wyróżniają się wspomniane przez kosmetolog technologie? Przede wszystkim maksymalną skutecznością przy zapewnieniu wysokiego komfortu pacjentowi, co umożliwiają najnowsze na świecie rozwiązania laserowe. Laseroterapia najnowszej generacji nazywana jest „chirurgią bez skalpela”, ponieważ obecne zdobycze technologiczne pozwalają za pomocą lasera uzyskać rezultat, który jeszcze niedawno zarezerwowany był wyłącznie dla operacji plastycznych. Największą popularnością cieszy się zabieg iPixel ze względu na swoją niezastąpioną skuteczność w walce z m.in. ze zmarszczkami, wiotką skórą, przebarwieniami czy bliznami. Pierwsze rezultaty widać już po kilkunastu dniach, więc zdążymy odjąć naszej twarzy kilku lat jeszcze przed sylwestrem. ClearLift natomiast ze względu na działanie w nieinwazyjnej technologii Q-switch jest idealnym zabiegiem niwelującym oznaki fotostarzenia dla osób posiadających niezwykle cienką i delikatną skórę twarzy.

 

Przygotowania do świąt czas zacząć!

W jaki sposób najlepiej upiększyć cerę - odmłodzić ją i wyrównać jej koloryt, oczyścić i zwęzić pory - aby zdążyć z tym do świąt? Wszak większość zabiegów trzeba wykonywać seriami, na które zostało już mało czasu. Najlepiej sprawdzi się z pewnością procedura dostosowana do potrzeb skóry. - W sytuacji kiedy nasza skóra woła o pomoc, a czasu pozostało niewiele, najbardziej optymalnym sposobem, będzie terapia oparta na różnych metodach zabiegowych. Popularnością w ostatnich dniach cieszy się zabieg „szyty na miarę” Neauvia Restore System, który jest idealnym przykładem tego, że każda terapia powinna być dobierana do indywidualnych potrzeb pacjenta – przekonuje kosmetolog.

Jak konkretnie działa wspomniana technika? W trakcie procedury stosuje się indywidualnie dobierane kwasy złuszczające, składniki służące nawilżeniu i regeneracji skóry oraz stymulujące produkcję kolagenu i elastyny czynniki wzrostu. Neauvia Restore System prowadzi więc do odnowy i delikatnego złuszczania skóry. Alternatywą, równie skuteczną i popularną w listopadzie oraz grudniu, jest mezoterapia igłowa.

- Kolejnym takim przedświątecznym hitem jest mezoterapia igłowa preparatem Xela Rederm, której największą zaletą jest wyjątkowy skład oparty na jedynym na rynku połączeniu kwasu hialuronowego i bursztynianu sodu. W rezultacie już po pierwszym zabiegu Xela Rederm, widać efekt redermalizacji hamujący procesy starzenia się skóry – mówi nam Kamila Koska-Mach.

 

 

Zabiegi bankietowe obejmują oczywiście też inne, całkiem znane techniki odmładzania skóry. Które z nich przynoszą najszybsze efekty i nie wymagają długiego czasu rekonwalescencji, dzięki czemu spokojnie mogą być wykonywane w porze lunchu lub tuż przed ważnym wyjściem? W Klinice Kosma największą popularnością od samego otwarcia cieszą się dwie procedury. - Pierwszym z nich jest Thermolifting Zaffiro, którego właściwości skracania włókien kolagenowych i elastynowych pozostawiają wiotką skórę i opadający owal bez szans. Kolejny to endermolifting urządzeniem LPG w najnowszej wersji Alliance, która rozkochała w sobie znanych sportowców jak Christiano Ronaldo czy całą plejadę gwiazd – Kim Kardashian, Jeniffer Lopez czy Beyonce – poleca nasza rozmówczyni.

Wśród zabiegów bankietowych, co podkreśla także kosmetolog, wyróżnia się na pewno również zabieg nawilżający i rozświetlający Geneo+, który zauważalne efekty daje od razu po jego przeprowadzeniu, a jednocześnie stanowi świetne uzupełnienie każdej terapii. Jego celem jest stymulacja procesów regeneracyjnych, złuszczenie zrogowaciałego naskórka, dotlenienie skóry oraz dostarczenie jej potrzebnych składników odżywczych. Za jego pomocą można osiągnąć dwa cele: spłycić zmarszczki i zmniejszyć worki pod oczami lub odżywić skórę i przywrócić jej blask.

Zabiegi bankietowe oczywiście nigdy nie zastąpią całych serii złuszczania czy odmładzania laserem, jednak kiedy jest to potrzebne, radzą sobie z natychmiastową poprawą kondycji skóry. Za ich pomocą można osiągnąć to, na czym przed świętami najbardziej wszystkim zależy, czyli sprawić, aby skóra była zauważalnie napięta i rozświetlona.