Szybkie, bezbolesne i skuteczne – przeprowadzane dzisiaj zabiegi medycyny estetycznej to remedium na większość niedoskonałości urody. Nic więc dziwnego, że nieodłącznym elementem przygotowań do ważnego okresu, jak choćby do świąt Bożego Narodzenia, są procedury upiększające.

 

Niektórzy co dopiero przyzwyczaili się do jesiennej aury, inni już myślą o grudniowych imprezach świątecznych. Tak przynajmniej wynika z obserwacji lekarzy medycyny estetycznej, którzy twierdzą, że widać już popyt na przedświąteczne zabiegi odmładzające. Jedna z wiodących w Wielkiej Brytanii klinik przyznaje, że w miarę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia wzrasta liczba kobiet zainteresowanych liftingiem twarzy. Największą popularnością cieszą sią niechirurgiczne usuwanie drugiego podbródka oraz wygładzanie skóry.

Polecamy też: Najciekawsze trendy w chirurgii plastycznej w 2017 r.

Skąd takie zainteresowanie medycyną estetyczną? Wszystko za sprawą nieustannego rozwoju nieinwazyjnych metod odmładzania twarzy i zabiegów anti-aging. Wystarczy spojrzeć na to, jakie zabiegi pacjentki rozważają właśnie teraz. W okresie przed świętami Bożego Narodzenia zwiększa się liczba zapytań o 30-minutowe zabiegi mające na celu usunięcie efektu indyczej szyi, czyli tzw. podwójnego podbródka. Jak podkreślają specjaliści, używając nici liftingujące PDO można w ciągu 30 minut odmłodzić połowę twarzy lub szyję.

Polecamy też: Najlepsze zabiegi odmładzające szyję

Leczenie nićmi liftingującymi jest bezbolesne, całkowicie nieinwazyjne i oferuje idealny na święta efekt mini-liftingu bez tracenia czasu na rekonwalescencję. Zabieg szczególną popularnością cieszy się wśród kobiet w wieku 35-50 lat, które kuszą przede wszystkim natychmiastowe wyniki, czyniące zabieg idealnym rozwiązaniem przed świętami. To oczywiście nie jedyna metoda, która triumfuje teraz w gabinetach.

Przed świętami, jak wynika z obserwacji lekarzy z Cosmedic Skin Clinic w Tamworth, wzrasta także zainteresowanie zabiegami odmładzającymi, w szczególności redukującymi drobne zmarszczki oraz usuwającymi przebarwienia. Wśród najnowszych hitów w tej kategorii wyróżnia się peeling chemiczny PQ Age, który jak większość tego typu zabiegów, ma na celu złuszczenie martwych komórek naskórka. Bazuje on na kwasie trichlorooctowym, kwasie kojowym, nadtlenku mocznika oraz koenzymie Q10, dzięki czemu dociera do naprawdę głębokich warstw skóry.

PQ Age oczyszcza, złuszcza naskórek, a także – dzięki pobudzaniu procesów regeneracyjnych – liftinguje i ujędrnia skórę. Jego skład jest w stanie poradzić sobie z oznakami starzenia i przywrócić skórze jednolity koloryt. Co więcej, można go łączyć z nićmi liftingującymi, wypełniaczami skórnymi i iniekcjami toksyny botulinowej.