Chociaż rok jeszcze nie dobiegł końca, już teraz można wskazać trendy, które w ostatnich miesiącach zawładnęły światem chirurgii plastycznej. O czym mówiono najczęściej?

 

Chirurgia plastyczna wciąż jest rozwijającą się gałęzią medycyny, przyciągającą miliony pacjentów na całym świecie. Nie dzieje się tak bez powodu. Dzięki coraz bardziej nowoczesnym terapiom lekarze mogą dziś niemalże dokonywać cudów. Trudno więc, aby ograniczali się oni do metod znanych przed laty. Jakie operacje i zabiegi wykonują więc coraz częściej? Przed wami ranking trendów w chirurgii plastycznej, które w 2017 roku cieszą się nieustającym zainteresowaniem.

 

Dimpleplasty, czyli tworzenie dołeczków w policzkach

To minimalnie inwazyjny zabieg mający na celu stworzenie dołeczków w policzkach, którego popularność rośnie w zasadzie już od kilku lat. Polega on na wykonaniu niewielkich nacięć od wewnętrznej strony policzków, usunięciu małej ilości tkanki mięśniowej i wykonaniu zszycia. Operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga długiej rekonwalescencji.

 

Brazylijski lifting pośladków

Dzięki Kim Kardashian brazylijski lifting pośladków stał się jedną z najbardziej pożądanych procedur. Operacja sprowadza się do transferu tłuszczu – po liposukcji np. brzucha tłuszcz jest wstrzykiwany w pośladki. Nie jest to już tak mało inwazyjna operacja, jak ta opisana wcześniej, ale dzięki nowym technologiom wykorzystywanym w liposukcji jest ona na pewno znacznie bezpieczniejsza niż chociażby przed dekadą.

Polecamy też: Love Island Lift - nieinwazyjny lifting pośladków wśród najpopularniejszych zabiegów na ciało

 

Naturalnie wyglądające implanty piersi

Popularność operacji piersi wcale nie maleje! Dzięki nowym technikom szczególnie pożądane są dziś jednak takie implanty, które zapewniają piersiom naturalny wygląd. Na topie są elastyczne implanty silikonowe, które zachowują swój kształt i których ryzyko pęknięcia jest minimalne. Skoro o biuście mowa, wspomnijmy jeszcze o operacjach redukujących ich rozmiar. Poddają się im nie tylko kobiety – znaczny wzrost takich zabiegów odnotowuje się też wśród mężczyzn. Powód? Panowie coraz częściej zmagają się z wynikającą z zaburzeń hormonalnych ginekomastią. Operacja natomiast jest w stanie poprawić kontur klatki piersiowej.

 

Redukcja podwójnego podbródka

Chociaż trend ten bardziej nadawałby się do zestawienia poświęconego medycynie estetycznej, warto zauważyć, że w 2017 roku wyraźnie widać także rosnące zainteresowanie redukcją podwójnego podbródka. Wszystko za sprawą nowego produktu leczniczego Belkyra bazującego na kwasie deoksycholowym pochłaniającym komórki tłuszczowe. Coraz częściej przeprowadza się też niechirurgiczną, najczęściej laserową korekcję linii żuchwy.

 

Labioplastyka i waginoplastyka

Do pewnego momentu ta gałąź chirurgii plastycznej budziła konsternację, ale dziś nikt nie widzi w niej już niczego nadzwyczajnego. Operacje plastyczne miejsc intymnych przeprowadza się w większości klinik, czasem ze względów zdrowotnych i funkcjonalnych, a czasem ze względów estetycznych. Warta uwagi jest też sama waginoplastyka, z której korzystają szczególnie kobiety zainteresowane odmładzaniem pochwy po przebytym porodzie lub porodach.

 

Blefaroplastyka

To nic innego jak plastyka powiek, której popularność wynika w dużej mierze z coraz bardziej zaawansowanych, a co za tym idzie także bezpieczniejszych technik. Operacje plastyczne powiek należą do najpopularniejszych na świecie, choć widać to szczególnie w Azji, gdzie wiele kobiet chce zbliżyć się do kaukaskiego kanonu urody i marzy o tym, aby ich oczy wydawały się większe.