W Care Medica by Karolina Sozańska w Gdyni odbyło się już kolejne spotkanie z cyklu "Nasza Kobiecość". Tym razem z okazji Dnia Kobiet na wszystkie uczestniczki eventu - zamiast kwiatka - czekało w prezencie USG ginekologiczne. Natomiast o seksualności kobiet, strefie intymnej i możliwościach ginekologii estetycznej opowiedziała w sposób niezwykle przystępny i cudowny dr n. med. Barbara Blicharczyk, wysokiej klasy specjalista z zakresu ginekologii. Zobaczcie reportaż z wydarzenia i posłuchajcie, co o naszej kobiecości mówi Karolina Sozańska, autorka projektu oraz inne kobiety!

 

Oglądaj nasz reportaż!

 

- To jest już druga edycja w Care Medica, ale wyjątkowa dzisiaj, dlatego że 8 marca, Dzień Kobiet. Bardzo kobieco i temat też bardzo kobiecy, bo rozmawiamy dzisiaj o kobiecości w kontekście seksualności. No i niesamowita frekwencja. Mamy dziś 40 Pań. Dla nas jest bardzo ważne to, żeby Panie się badały i dbały właśnie o ten swój kwiat kobiecości - powiedziała na wstępie Karolina Sozańska, właścicielka Care Medica oraz pomysłodawczyni projektu "Nasza Kobiecość".

 

Jak ginekologia estetyczna pomaga kobietom?

- Jest dużo problemów, które dzięki temu, że pojawiła się medycyna estetyczna, ginekologia estetyczna, zaczęło się o nich mówić. Kobiety się bardziej otworzyły na te problemy, na to żeby mówić co im dolega. Bardzo powszechnym zabiegiem i takim najczęściej wykonywanym jest labioplastyka, czyli zmniejszenie wielkości warg sromowych mniejszych. Innym takim problemem, który dokucza kobietom, to jest przede wszystkim wysiłkowe nietrzymanie moczu - powiedziała dr. n. med. Barbara Blicharczyk, specjalista z zakresu ginekologii estetycznej, która na swoim koncie ma już ponad 500 takich zabiegów. 

 

O strefie intymnej na wesoło! 

- Nam też chodzi o to, żeby edukować Panie i robić to w taki bardzo spokojny, wesoły sposób. To nie o to chodzi, żebyśmy rozmawiały np. o nietrzymaniu moczu z grobową miną - podkreśliła Karolina Sozańska.

A co o pomyśle na USG ginekologiczne z okazji Dnia Kobiet powiedziały nam uczestniczki spotkania? 

- Bardzo jestem zadowolona z tego badania. Wiem, że zaraz zrobię zabieg. Cudnie, że pani Karolina robi coś takiego.

- Musimy być zdrowe, musimy się badać. Nie tylko piersi, o czym się mówi, ale również wszystkie swoje atuty kobiecości. Dlatego właśnie postanowiłam tak spożytkować ten dzień i zrobić dla siebie coś wspaniałego.

- Często kobiety nie mają odwagi pójść do lekarza. Czasami taki impuls sprawia, że choroba zostanie złapana w odpowiednim momencie. Bardzo dobrze, że coś takiego się dzieje.

- Postanowiłam przyjść z moją mamą, ponieważ nieczęsto chodzi do lekarza, a w Dniu Kobiet, myślę że jest to bardzo dobry moment przebadać się i dbać o swoje zdrowie.

- Do Karoliny Sozańskiej i Care Medica mam sentyment, bo kilka lat temu wyciągnęła do mnie rękę i zafundowała mi laseroterapię, żeby moje blizny tak nie wyglądały, ale żeby też pozbyć się przykurczy. No i tak nasza droga się zeszła. Ona jest tak ciepła i empatyczna, i gramy na tych samych falach. Nie wyobrażam sobie, żeby trafić gdzie indziej - podsumowała spotkanie Jolanta Golianek, prezes Fundacji Poparzeni.