Medycyna estetyczna jest dziedziną stosunkowo młodą. W tym okresie zdobyła sobie rzeszę wiernych pacjentów i praktykuje ją coraz więcej lekarzy. W związku z tym wymaga profesjonalnej edukacji i stałego podnoszenia umiejętności teoretycznych i praktycznych. Zdobyta wiedza z zakresu medycyny estetycznej powinna opierać się na systemie podobnym do specjalistycznego, gdzie istnieje możliwość weryfikacji wiedzy pod okiem ekspertów.

Z myślą o praktykujących lekarzach pragnących rozwijać się w tej dziedzinie, Polskie Towarzystwo Lekarskie ponad 15 lat temu powołało pierwszą i obecnie największą w Polsce Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej (PSME). Szkoła może się pochwalić ponad 500 absolwentami, z których wielu wybiło się w swojej dziedzinie. Wśród nich znaleźli się między innymi:

 • dr Waldemar Jankowiak,
 • dr Małgorzata Żak,
 • dr n. med. Magdalena Łopuszyńska,
 • dr n. med. Grażyna Jóźwiak,
 • prof. UJ dr hab. n. med. Radosław Śpiewak

 

Czym przede wszystkim wyróżnia się PSME PTL? 

Tradycja i nauka – od 2002 roku, PSME jako pierwsze w Polsce szkoli lekarzy w dziedzinie medycyny estetycznej, będąc jednocześnie jednostką najstarszego towarzystwa lekarskiego w naszym kraju. Wieloletnie doświadczenie w zakresie nauczania medycyny estetycznej sprawiło, iż dyplom PSME zyskał międzynarodową rekognicję.

Wszechstronni wykładowcy z całego świata z bogatym doświadczeniem i wiedzą – wykładowcami PSME są specjaliści oraz wykładowcy renomowanych uczelni medycznych z kierunków związanych bezpośrednio z medycyną estetyczną. Dzięki zagranicznym kontaktom PSME oferuje inspirujące wykłady i pokazy wykonywane przez niezwykłych ekspertów z różnych zakątków świata. Do grona wykładowców należą m.in.:

 • dr Maurizio Ceccarelli (Włochy)
 • prof. Emanuele Bartoletti (Włochy)
 • prof. Jose Cabo Soler (Hiszpania)
 • dr Ferdinando Terranova (Włochy)
 • prof. Nicola Zerbinatti (Włochy)
 • dr Philippe Deprez (Hiszpania)

PSME współpracuje również z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Medycyny Estetycznej (UIME) oraz Polskim Towarzystwem Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.

PSME prowadzone jest przede wszystkim przez lekarzy praktykujących medycynę estetyczną, śledzących jej stały rozwój – to szczególnie istotne wobec ciągłych zmian w technologii i nowości w branży farmaceutyczno-kosmetycznej. Wykładowcy dzielą się swoją wiedzą z pasją i zaangażowaniem, dzięki czemu kompleksowo przygotowują studentów do wykonywania zawodu lekarza medycyny estetycznej.

PSME PTL oprócz klasycznej formy nauki oferuje liczne zajęcia praktyczne – studenci III roku mają wyjątkową szansę na wykonanie pierwszych samodzielnych zabiegów przeprowadzonych pod opieką wykwalifikowanych ekspertów przy użyciu profesjonalnego sprzętu i preparatów.

zdj. mat. prasowe

 

Weryfikacja wiedzy – egzamin i praca dyplomowa – nauka trwa trzy lata i kończy się egzaminem testowym oraz prezentacją pracy dyplomowej przed Komisją złożoną ze specjalistów. Absolwenci uzyskują tytuł lekarza medycyny estetycznej, nadawany przez Polskie Towarzystwo Lekarskie i Międzynarodowe Stowarzyszenie Medycyny Estetycznej, co stanowi niezwykle ważne potwierdzenie dla przyszłych pacjentów.

 

Rekomendacje specjalistów medycyny estetycznej

Nie wyobrażam sobie zajmowania się medycyną estetyczną bez ukończenia szkoły, która kompleksowo prowadzi kształcenie w tej dziedzinie. To ogromny zakres wiedzy porównywalny, choć obecnie nieformalnie, z innymi specjalnościami lekarskimi. Ukończenie PSME gwarantuje, że lekarz nie będzie dysponował zestawem przypadkowo zdobytych na różnych kursach umiejętności, a spójną, rozległą wiedzą, która umożliwia bezpieczne i kompleksowe leczenie pacjentów - dr Waldemar Jankowiak, chirurg, lekarz medycyny estetycznej

Podyplomowa Szkoła Medycyny Estetycznej to jedyny system kształcenia, podobny do uzyskiwania specjalizacji. Kursy, których obecnie jest bardzo dużo, prowadzone są przez bardzo różne osoby, a ich kompetencje nie są weryfikowane przez żadną instytucję, do której można mieć zaufanie. Kursy stanowią doskonałe narzędzie doszkalające, ale tylko gruntowna wiedza, którą póki co można zdobyć podczas kształcenia w kilkuletniej szkole medycyny estetycznej, nie w klasycznym procesie specjalizacyjnym, pozwala ocenić wartość takiego kursu i poddać w uzasadnioną wątpliwość niektóre przekazywane na nim informacje - dr Małgorzata Żak, lekarz rodzinny, lekarz medycyny estetycznej

 

Jakich nowości mogą spodziewać tegoroczni studenci?

W tym roku akademickim odbędzie się o wiele więcej zajęć praktycznych dla studentów ostatniego roku. Wszystko z myślą o tym, aby po opuszczeniu murów Szkoły mogli kompleksowo zadbać o swoich pacjentów. Dodatkowo chciałbym podkreślić, że jesteśmy otwarci na sugestie słuchaczy, co pozwala nam tworzyć program studiów odpowiadający ich oczekiwaniom. Zapraszam serdecznie do rekrutacji! – mówi dyrektor PSME PTL, dr Andrzej Ignaciuk.

To już ostatni moment, aby zostać studentem PSME PTL! Do 30 września 2018 r. należy dopełnić formalności oraz odbyć rozmowę kwalifikacyjną.

Chcesz wiedzieć więcej?

+48 (22) 628 58 21

+48 691 054 696

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Niezbędne dokumenty rekrutacyjne: www.psme.waw.pl