W dniu 24 i 25 września w Centrum Medycznym Bieńkowski odbyły się Spotkania z Motivą poświęcone technikom planowania i doboru endoprotez do różnych rodzajów korekcyjnych piersi. Dzięki takim spotkaniom chirurdzy z całej Polski mogą zgłębiać swoją wiedzę i podnosić umiejętności w zakresie chirurgii piersi z użyciem nowoczesnych implantów. Głównym wykładowcą i prowadzącym szkolenie dla lekarzy był jeden z najbardziej doświadczonych specjalistów chirurgii plastycznej dr Wiesław Bieńkowski. Warsztatom z kamerą towarzyszyła redakcja Zatoki Piękna. Zapraszamy do oglądania naszej relacji z sali operacyjnej.

 

Oglądaj relację z warsztatów

 

Motiva Implants w Polsce

- Implanty piersi Motiva obecne są w polskich klinikach od 2014 roku. Na co dzień wybierają je najbardziej wymagające pacjentki i lekarze chirurdzy doceniający innowacyjność, wysokie standardy i bezpieczeństwo implantów. Pierwszą kliniką, która rozpoczęła współpracę z marką Motiva była i jest klinika Centrum Medyczne Bieńkowski w Bydgoszczy pod kierownictwem dr Wiesława Bieńkowskiego. - mówi Jowita Bernaś Prezes Zarządu firmy Vitaco sp. z o.o., wyłącznego dystrybutora implantów Motiva w Polsce.

- Do tej pory zrobiłem ok. 700 operacji z użyciem tych implantów i w mojej ocenie w tej chwili są to implanty, które po pierwsze nie są obciążone powikłaniami w postaci chłoniaka wielkokomórkowego, czyli BIA-ALCL, jak również komfort życia z tymi endoprotezami, który zgłaszają pacjentki, jest diametralnie inny niż z implantami, które używałem do roku 2015. - potwierdza dr Wiesław Bieńkowski, specjalista chirurgii plastycznej.

- Głównym powodem, dlaczego w codziennej praktyce stosuję implanty firmy Motiva, oprócz doskonałych wyników i zadowolenia pacjentek, jest bezpieczeństwo ich stosowania. - dodaje dr n. med. Michał Chalcarz z Centrum Medycznego Bieńkowski.

Implanty Motiva cieszą się szczególną popularnością wśród pacjentek, które cenią sobie naturalny efekt, wygodę i komfort użytkowania, co podkreślali podczas warsztatów chirurdzy, którzy od lat pracują z marką Motivą:

- Implanty Motiva cenię sobie za to, że są miękkie w dotyku. I pacjentki to sobie chwalą po operacji, że piersi są bardziej naturalne, pomimo tego, że są powiększone implantem. - mówi dr n. med. Joanna Wiśniewska - Goryń.

- Implany Motiva Ergonomix mają wyjątkowe cechy. Są zaprojektowane tak, aby podążać za ruchami ciała kobiety. W pozycji leżącej przyjmują formę okrągłą, natomiast w pozycji stojącej zachowują się jak implant anatomiczny. - kontynuuje dr Krzysztof Biegański.

 

Spotkania z Motivą

Operacje szkoleniowe podczas warsztatów z Motivą prowadzili dr Wiesław Bieńkowski, dr  Michał Chalcarz oraz dr Krzysztof Lang. W szkoleniu udział wzięli chirurdzy z całej Polski.

- Takie spotkania jak dzisiaj, gdzie przyjeżdżają chirurdzy z całej Polski wymieniać się doświadczeniami z wszczepiania implantów Motiva są dla nas bardzo cenne, ponieważ dzięki temu, dzięki tej wymianie doświadczeń, jesteśmy w stanie poprawiać naszą technikę i świadczyć coraz lepsze usługi dla naszych pacjentów. - podkreślił w rozmowie z Zatoką Piękna dr n. med. Tomasz Dębski.

 

Powiększanie piersi w przyszłości

- Firma Motiva jest firmą bardzo innowacyjną i w tej chwili w planach na najbliższe lata są produkty, które  będą rewolucjonizowały powiększanie piersi, jak również rekonstrukcję piersi, dlatego że wchodzi na rynek expander Flora, który jest pierwszym na świecie expanderem bez użycia części metalowych i może być wykonywane badanie rezonansem magnetycznym bez zakłóceń, jak również bez niebezpieczeństwa dla pacjentki. - podsumowuje spotkanie dr Bieńkowski.

 

Materiał powstał przy współpracy z CM Bieńkowski Klinika Chirurgii Plastycznej www.wbienkowski.pl oraz firmy Vitaco www.vitaco.pl