Asia pracuje jako modelka i od dwóch lat rozjaśnia włosy. Nie pozostaje to bez wpływu na ich kondycję. Kruche włosy zaczęły wymagać intensywnej odbudowy, dlatego to właśnie Asia została bohaterką kolejnego odcinka naszego cyklu „Twoje włosy w rękach ekspertów”.

 

   

Częste stylizacje przy pomocy urządzeń działających w wysokiej temperaturze sprawiły, że włosy modelki stały się kruche i zaczęły się łamać. Zniszczenia było doskonale widać okiem mikrokamery do analizy stanu skóry głowy i włosów. Na szczęście fryzjerska metamorfoza sprawiła cuda.

Razem z modelką wybraliśmy się do otwartego niedawno salonu fryzjerskiego ModrzejewskAcademy w Gdańsku. Tam Magdalena Modrzejewska, stylistka fryzur i właścicielka salonu, przeprowadziła zabieg odbudowujący włosy Kemon Actyva Nuova Fibra.

Jak zapowiedziała na samym początku Magdalena Modrzejewska, zabieg składa się z kilku etapów. Po myciu zastosowano serum, natomiast dopełnieniem pielęgnacji była maska. W salonie użyto kosmetyków z nowej linii Nuova Fibra bazującej na kompleksie Bond Creator (BCC). Stworzono je z myślą o regeneracji włosów poddawanych częstemu suszeniu, prostowaniu, rozjaśnianiu i farbowaniu, czyli innymi słowy – uszkodzonych i mocno osłabionych.

Kompleks BCC odbudowuje wiązania wewnątrz włosa, sprawiając, że na powrót jest on spójny i nie elektryzuje się. W pierwszej kolejności, zgodnie z zapowiedzią, zastosowano produkt Nuova Fibra Shampoo. W ten sposób włosy przygotowano do nałożenia serum – po rozprowadzeniu go pędzelkiem Magdalena Modrzejewska przykryła włosy czepkiem. 15 minut później – bez wcześniejszego spłukiwania włosów – zaaplikowano wzmacniającą i ułatwiającą rozczesywanie maskę.

Dla relaksu Asi, w czasie oczekiwania na efekty działania kosmetyków Kemon, w salonie ModrzejewskAcademy przeprowadzono również infuzję tlenową, która pobudza produkcję kolagenu, rewitalizując poddaną dotlenianiu skórę.

Po przesuszeniu włosów, aby ułatwić rozczesywanie, na włosach rozprowadzono ostatni produkt z serii – Nuova Fibra Cream.

Efekty zabiegu Kemon Actyva Nuova Fibra były natychmiastowe – włosy odzyskały blask i zostały wygładzone. Jak przyznała sama Asia, nigdy wcześniej nie wyglądały one tak dobrze! Jak widać, udana metamorfoza fryzjerska nie musi wymagać ekstrawaganckich zabiegów. Efekt WOW osiągnięto dzięki odpowiedniej regeneracji włosów!

 

Zobaczcie zdjęcia backstagowe!