Profilaktyka pierwszych oznak starzenia się skóry jest trudna, ponieważ większość zabiegów dedykowana jest choćby drobnym zmarszczkom. Tym cieplej przyjęto nowy holistyczny protokół Nboost, któremu przyjrzeliśmy się podczas naszej wizyty w Klinice Pawlikowski. To połączenie radiofrekwencji, mezoterapii kwasem hialuronowym oraz kosmeceutyków z efektem GLOW!

 

Oglądaj film z zabiegu!

Film ma charakter informacyjny, wykonany został zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. poz. 974). Ulotki oraz szczegółowe informacje dotyczące prezentowanych treści (m. in. preparatów, technologii i urządzeń), dostępne są u podmiotu przedstawiającego informacje w filmie.

Zabiegi medycyny estetycznej mają zawsze określony cel: poprawić owal twarzy, zwalczyć pierwsze zmarszczki czy w jak najmniej inwazyjny sposób skorygować kształt nosa lub nawet wymodelować sylwetkę. Z reguły nie myśli się o nich, gdy skóra jeszcze nie woła o ratunek, tymczasem w urodzie, jak w zdrowiu, podstawą jest profilaktyka. To ona przynosi najlepsze efekty, ponieważ opóźnia moment, gdy trzeba decydować się na nieco bardziej kosztowne, inwazyjne i czasochłonne procedury.

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, elementem profilaktyki są nie tylko zabiegi nawilżające. Przykład? Protokół Nboost firmy Neauvia, który ma zapobiegać pierwszym oznakom starzenia. - Dla każdego, kto zastanawia się od czego zacząć swoją przygodę z medycyną estetyczną, polecamy procedurę Nboost. To połączenie radiofrekwencji, mezoterapii preparatem Neauvia Hydro Deluxe oraz kosmeceutyków, które działają oksydacyjnie i wzmacniają funkcję obronną skóry – mówi specjalizująca się w medycynie estetycznej lek. Marta Walaszek z Kliniki Pawlikowski.

 

Na czym polega protokół Nboost?

Nboost to jeden z najnowszych protokołów firmy Neauvia oferującej głównie uznane w klinikach medycyny estetycznej wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego. Procedura nie ogranicza się jednak do iniekcji, ponieważ wykorzystuje się w niej także falę radiową Sectum. - W protokole Nboost wykorzystujemy urządzenie Sectum, które podgrzewa skórę za pomocą fali radiowej. Fala radiowa w urządzeniu Sectum stymuluje skórę, pobudza jej procesy regeneracji i przygotowuje do zabiegu mezoterapii preparatami marki Neauvia – tłumaczy Karolina Koszela, kosmetolog z Kliniki Pawlikowski.

Nieodłącznym elementem profilaktyki anti-aging jest nawilżanie skóry. Znajduje ono odzwierciedlenie również w protokole Nboost, który radiofrekwencję łączy z mezoterapią z wykorzystaniem preparatu Neauvia Hydro Deluxe z kwasem hialuronowym, hydroksyapatytem wapnia oraz aminokwasami, dzięki czemu nie tylko głęboko nawilża skórę, ale też wspiera produkcję kolagenu. Jest to produkt łączący nawilżanie z biostymulacją, wykorzystywany w zabiegach mezoterapii mających na celu rewitalizację skóry.

- Mezoterapia preparatem Neauvia Hydro Deluxe, po zastosowaniu radiofrekwencji urządzeniem Sectum pozwala na nawilżenie naskórka, dalszą stymulację procesów naprawczych, produkcję nowego kolagenu oraz przywrócenie naturalnego glow naszej skóry – wyjaśnia lek. Marta Walaszek. Protokół Nboost poprzez wykorzystanie radiofrekwencji i mezoterapii wpływa na prawidłowe funkcjonowanie naskórka, a więc naturalnej bariery ochronnej skóry, która opóźnia pojawianie się skutków działania czynników zewnętrznych i chroni przed nadmierną utratą wody.

 

Pielęgnacja domowa w protokole Nboost

Protokół Nboost nie ogranicza się do zabiegu przeprowadzonego w gabinecie. Dopełnieniem procedury jest domowa pielęgnacja pozabiegowa, która ma za zadanie wzmocnić antyoksydacyjną ochronę skóry. - W protokole Nboost do pielęgnacji domowej pacjent otrzymuje serum Antiox oraz Rebalancing Cream, które zapewniają głębokie nawodnienie oraz łagodzą podrażnienia i przywracają komfort skórze – mówi kosmetolog Karolina Koszela.

Kosmeceutyki Neauvia z biologicznie aktywnymi składnikami pozwalają osiągnąć klinicznie potwierdzone efekty całego protokołu Nboost, choćby przez wzmocnienie bariery ochronnej. - Efektem zabiegu jest wyrównanie kolorytu skóry, poprawa jej struktury, zagęszczenie i przywrócenie naturalnego glow – podsumowuje lek. Marta Walaszek.

Pierwsze efekty w postaci nawilżenia i ujędrnienia skóry oraz przywrócenia jej naturalnego blasku są widoczne od razu po zabiegu Nboost. Optymalne rezultaty, tj. wygładzenia powierzchni skóry, wyrównania jej kolorytu i zwiększenia gęstości naskórka widoczne są po trzech do czterech tygodni, czyli czasie, jaki zajmuje proces odbudowy skóry.

 

Zapraszamy na zabiegi do Kliniki Pawlikowski

Materiał powstał we współpracy z ITP S.A.