Zabieg Dermapen staje się coraz bardziej popularny. Nic dziwnego - mikronakłuwanie skóry jest stosunkowo nieinwazyjne, ale daje niesamowicie dobre efekty. Teraz do zabiegów Dermapen dodano kolekcję 5 spektakularnych zabiegów, dzięki którym ta terapia jest jeszcze bardziej skuteczna i spersonalizowana. Zachwyca zarówno lekarzy medycyny estetycznej, jak i pacjentów. 

 

Co o zabiegach Dermapen sądzi dr Marek Pitucha?

Dr Marek Pitucha, lekarz medycyny estetycznej - Jestem zakochany w Dermapenie. Kupiłem sobie własny, osobisty, żeby zawsze mieć go pod ręką! Protokoły mikronakłuwania są bardzo rozbudowane i wyjątkowo zindywidualizowane, można je naprawdę wyjątkowo precyzyjnie dopasować do potrzeb pacjenta. A to jest nieocenione. Mikronakłuwanie przeżywa dziś swój złoty czas, to podstawowa metoda do poprawy stanu skóry, minimalnie inwazyjna, a dająca efekty spektakularne. Samo urządzenie Dermapen oferuje rozmaite opcje zabiegowe w zależności na przykład od głębokości wkłuć - niektóre mogą być robione przez kosmetologa, inne, te głębokie wykonuje lekarze medycyny estetycznej. W Stanach Zjednoczonych łączy się Dermapen z zabiegami chirurgii plastycznej. Wykorzystuje się moment, kiedy Pacjent wciąż jeszcze jest pod działaniem narkozy i wykonuje się przy okazji zabiegi mikronakłuwania Dermapenem - pozwala to na przeprowadzenie bardziej inwazyjnych protokołów.

 

Co jeszcze warto wiedzieć o Dermapenie?

- Warto podkreślić, że to zabieg całoroczny. Oczywiście, pacjent musi chronić się kremem z wysokim filtrem bezpośrednio po terapii i nie powinien wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych, ale ochrona przeciwsłoneczna to już niemal standard i nasi pacjenci doskonale o tym wiedzą. Teraz do tego cudownego urządzenia dochodzi zestaw 5 unikatowych substancji, które służą do podawania w trakcie zabiegu. Są niezwykłe ze względu na kilka rzeczy. Po pierwsze korzystają z przełomowych systemów transportu substancji czynnych w głąb skóry. Po drugie to koktajle skoncentrowanych składników czynnych, idealnie dopasowanych stężeniem do fizjologicznych poziomów. Po trzecie są sterylnie pakowane, mają bardzo wygodną, kompatybilną ze strzykawką, końcówkę Luer-Lock i oferują kilkadziesiąt spersonalizowanych terapii. - mówi dr Marek Pitucha

 

Jakie, konkretnie zabiegi można wykonać łącząc Dermapen z produktami z kolekcji MG?

- Podstawowy produkt z kolekcji MG to ampułka MG-HA35 oferująca głębokie nawilżenie i przyspieszenie gojenia się skóry. To jest właściwie baza dla każdego, każdy pacjent, zwłaszcza latem potrzebuje poprawy nawilżenia i przyspieszenia regeneracji po zabiegu. W przypadku pacjentów ze skórą starszą dojrzałą, warto dodać jeszcze bardziej intensywne nawodnienie połączone z koktajlem antyoksydantów - to MG-HA35+ Dla pacjentów z przebarwieniami i melasmą przygotowano koktajl MG-BL, do niwelowania blizn i rozstępów MG-R.A.S. Jest też produkt dedykowany stricte skórze trądzikowej MG-CLR. I teraz najlepsze: te koktajle można ze sobą łączyć w różnych konfiguracjach, w zależności od tego jakie są potrzeby pacjenta! Jeśli jeszcze uzupełnimy to o produkty DP Dermaceuticals po zabiegu i do domowej pielęgnacji (kojąca maska i podkład Cover Recover są naprawdę fenomenalne!) otrzymujemy zabieg, który jest odzwierciedleniem najnowszego kierunku w jakim idzie cała medycyna estetyczna: Są to terapie nieinwazyjne, ale spektakularne, zindywidualizowane i wspomagane codzienną pielęgnacją.- podkreśla lekarz.

Produkty MG Collection to zestawy silnie skoncentrowanych składników czynnych, w których stężenie substancji aktywnych zostało idealnie dopasowane do fizjologicznych poziomów. Dzięki temu podczas zabiegu, lekarz nie musi niepotrzebnie narażać skóry swoich pacjentów na nietolerancję lub podrażnienia. Za ich skuteczność odpowiadają też dwa, innowacyjne systemy transportu substancji czynnych w głąb skóry:

System HylaFuse -  unikalna formuła kwasu hialuronowego o 3 różnych wielkościach cząsteczek, która nie tylko pozwala na nawilżenie wszystkich warstw skóry ale również jest nośnikiem substancji czynnych w głąb skóry (cynk i witamina B5). Dzięki takiemu systemowi dostarczania substancji czynnych uzyskujemy o 150% większą penetrację kwasu hialuronowego niż w przypadku innych systemów transportu tego składnika w głąb skóry.

System Calphasomes - innowacyjna technologia dostarczania cząsteczek bioaktywnych do głębokich warstw skóry. Calphasomes uwalniają wapń i cząsteczki bioaktywne wykorzystując kwaśne pH warstwy rogowej naskórka. Substancje aktywne powoli się uwalniają i przenikają do głębokich warstw skóry, podczas gdy cząsteczki Calphasomes pozostają w warstwie rogowej naskórka. Stopniowo uwalniają wapń i jony fosforu, które są absorbowane przez głębsze warstwy skóry i stanowią dla niej idealne odżywienie. Wapń dodatkowo wzmacnia i przyspiesza regenerację komórek skóry i pomaga w naprawie skóry uszkodzonej.

 

Kolekcja dla każdego

W serii MG Collection jest pięć produktów. Każdy z nich odpowiada na konkretne problemy skórne. Mogą być jednak łączone ze sobą dla tworzenia całkowicie  indywidualnych koktajli.

W ofercie MG Collection znajdziemy:

MG-HA35 Odpowiada za głębokie nawilżanie i przyspieszenie procesów gojenia. Poza kwasem hialuronowym (3,5mg/ml!) zawiera potężną dawkę witaminy C.

MG-HA35+ To intensywne nawilżanie i widoczna redukcja objawów starzenia się skóry. Zawiera kwas hialuronowy (3,5mg/ml!), przeciwutleniacze, witaminy, peptydy i ekstrakty botaniczne.

MG-R.A.S (Reverse Ageing and Scars) Ten koktajl pomaga cofnąć efekty starzenia się skóry i zredukować blizny. Zawiera między innymi retinaldehyd.

MG-BL Mieszanka stworzona do redukcja przebarwień i melasmy. Składniki aktywne hamują proces melanogenezy na różnych etapach.

MG-CLR Jest terapią dla skóry problematycznej i trądzikowej. To silne połączenie peptydów przeciwdrobnoustrojowych i biokompatybilnych ekstraktów roślinnych.