Czy termolifing Zaffiro może być jeszcze bardziej skuteczny niż dotychczas? Okazuje się, że owszem, a wiele zależy od przygotowania skóry do zabiegu. Tę część terapii ułatwia zastosowanie nowych na rynku polskim fitokosmetyków Vagheggi.

 

Odpowiednie połączenie zabiegów z profesjonalną pielęgnacją skóry, to podstawa, a współpraca w tym zakresie z kosmetologiem jest bardzo ważna i pozwala uzyskać znacznie lepsze efekty. Potwierdza to dermatolog dr Bartosz Pawlikowski z łódzkiej Kliniki Pawlikowski, który jak sam przyznaje, jakiś czas temu podjął współpracę z doświadczonymi kosmetologami.

 

Oglądaj zabiegi!

 

- Jako lekarz zajmujący się medycyną estetyczną uważam, że połączenie pracy i wysiłku kosmetologa i lekarza medycyny estetycznej jest nieodłącznym elementem funkcjonowania kliniki o takiej renomie jak moja. Wszystkie zabiegi uzupełniają się. Pacjent korzystający z usług medycyny estetycznej musi być zaopiekowany również przez kosmetologa, który kontynuuje prostszymi, mniej skomplikowanymi zabiegami kosmetycznymi całą terapię, która ma odnieść konkretny oczekiwany efekt – mówi dr Bartosz Pawlikowski.

Przykładem udanej terapii łączonej jest pielęgnacja skóry fitokosmetykami Vagheggi stosowana w Klinice Pawlikowski przed termoliftingiem Zaffiiro. Jak mówi nam kosmetolog, ma to na celu osiągnięcie lepszych efektów terapeutycznych. Pielęgnacja przygotowuje skórę do dalszych zabiegów. W tym przypadku stosowane są produkty Vagheggi z linii Emozioni, które wspomagają naturalne mechanizmy obronne skóry wrażliwej na czynniki zewnętrzne, w tym na smog, gwałtowne zmiany temperatury czy stres.

- Są to intensywnie działające preparaty o bogatych składach roślinnych, czyli fitokosmetyki, które doskonale wbudowują się w nasze naturalne procesy regeneracji skóry i wspomagają je dodatkowo – zaznacza kosmetolog Karolina Rykała. Po ich zastosowaniu przeprowadzany jest już właściwy zabieg. - Zabieg Zaffiro rozpoczynamy od waterpeelingu, czyli oczyszczenia skóry strumieniem wody martwych komórek naskórka, które ułatwią nam wnikanie wszystkich aktywnych substancji, ale też już wygładzą skórę na jej powierzchni – mówi kosmetolog.

Termolifting Zaffiro rozgrzewa głębokie warstwy skóry właściwej, przez co prowadzi do obkurczenia włókien kolagenowych i elastynowych, a także pobudza fibroblasty do produkcji nowego kolagenu. Jest to zabieg typowo bankietowy, dający natychmiastowe efekty. - Zabieg Zaffiro daje bardzo spektakularne efekty napięcia skóry, głębokiego liftingu, a także wygładzenia. Polecany jest dla osób o skórze bardzo wiotkiej, które chcą napiąć skórę zwłaszcza w okolicach twarzy, szyi i dekoltu – przekonuje kosmetolog.

Dopełnieniem pielęgnacji gabinetowej i zabiegu jest oczywiście nie mniej ważna pielęgnacja domowa. Jak wyjaśnia ekspertka, dobór preparatów idealnie dostosowanych do potrzeb skóry należy właśnie do kosmetologa. To bardzo ważne, ponieważ pielęgnacja domowa przedłuża wówczas efekty kuracji stosowanej w gabinecie estetycznym.