Mówi się, że peelingi medyczne to doskonały sposób na piękną i zdrową skórę. Często pytacie naszą redakcję, jak wybrać odpowiedni peeling medyczny? Z tym pytaniem udaliśmy się do Centrum Medycznego dr. Marcina Nowaka w Gdańsku. Co więcej, nasza redaktor naczelna Estera Gabczenko specjalnie dla Was przetestowała peeling migdałowy Enerpeel na twarz oraz dedykowany peeling Enerpeel Hands na dłonie.

 

Oglądaj zabieg krok po kroku!

 

- Peelingi medyczne to jeden z podstawowych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Peelingów nie należy się bać, dlatego że odpowiednio użyte, w odpowiednich wskazaniach, w odpowiedni sposób i odpowiedniej jakości, peelingi zapewniają naprawdę świetne efekty na długi czas - mówi dr Marcin Nowak, lekarz medycyny estetycznej.

 

Peeling migdałowy ENERPEEL na twarz 

Peeling medyczny Enerpeel składa się z trzech etapów.

Pierwszy etap - to przygotowanie skóry do zabiegu z wykorzystaniem jałowej, jednorazowej chusteczki.

Drugi etap - to nałożenie peelingu na bazie kwasu migdałowego specjalną, jednorazową szczoteczką.

Trzeci etap - neutralizator również w formie jałowej, jednorazowe chusteczki.

- Po zabiegu z kwasem migdałowym tak naprawdę na skórze nie powinny pozostać żadne objawy „pozabiegowe”. Skóra powinna wyglądać normalnie, może być delikatnie zaczerwieniona, może być delikatnie nadwrażliwa. Natomiast to są objawy, które w bardzo krótkim czasie ustępują i nie spodziewamy się, żeby trwały dłużej niż kilka godzin po zabiegu - wyjaśnia lekarz medycyny estetycznej.

 

ENERPEEL Hands

- Twarz przestała być głównym kryterium świadczącym o atrakcyjności. Czyli coraz bardziej patrzymy na to, w jakim stanie jest skóra szyi, w jakim stanie jest skóra dekoltu oraz w jakim stanie jest skóra rąk - mówi dr Marcin Nowak.

Bardzo ważne w stosowaniu peelingów medycznych jest ich odpowiednie dobranie pod kątem obszaru ciału, na który zostaną zaaplikowane. - Mamy peelingi, które są dedykowane do okolicy szyi, do okolicy dłoni, są peelingi które stosujemy na twarz, ale są też peelingi, które możemy stosować na całym ciele - wyjaśnia lekarz medycyny estetycznej. - Konsultacja wstępna pozwala nam na to, żeby zobaczyć po pierwsze w jakim stanie jest skóra, po drugie jakie zabiegi skóra będzie w stanie wytrzymać. To też jest bardzo ważne, żebyśmy dobierali peelingi pod kątem możliwości terapeutycznych - dodaje ekspert.

- Opatentowana technologia ENERPEEL pozwala nam uzyskać bardzo wysoką skuteczność działania kwasu przy jednoczesnym minimalnym podrażnieniu. Już po zabiegu, na drugi dzień, klientka może wrócić do normalnego życia. Złuszczanie jest naprawdę minimalne, podrażnienie bardzo minimalne, a efekty bardzo dobre - zapewnia w rozmowie z redakcją Magdalena Potakiewicz, Marketing Manager GENERAL TOPICS POLONIA, dystrybutora włoskiej marki ENERPEEL.    

W ofercie ENERPEEL oprócz peelingów przeznaczonych do twarzy oraz na ręce (ENERPEEL Hands) znajdują się też preparaty do stosowania w innych obszarach skóry: szyja i dekolt (ENERPEEL Neck), okolice oczu i ust (ENERPEEL EL).

 

Efekty peelingu ENERPEEL na twarz i ręce:

! odmłodzenie skóry 
! wyraźne rozjaśnienie przebarwień 
! poprawa nawilżenia 
! wyrównanie powierzchni naskórka  

Zatoka Piękna rekomenduje peeling migdałowy Enerpeel na twarz i Enerpeel Hands na dłonie!

 

Dowiedz się więcej o zabiegach w Centrum Medycznym dr Marcin Nowak ->>

Dowiedz się więcej o peelingach Enerpeel General Topics Polonia ->>