Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych już po raz dwudziesty zorganizowało Międzynarodowy Kongres Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging. To tutaj przyjeżdżają lekarze z całego kraju i nie tylko, by wziąć udział w wielu wykładach, workshopach i wymienić się doświadczeniem. Dla redakcji Zatoki Piękna to również doskonała okazja by zapoznać się z nowymi technologiami, produktami i zabiegami stosowanymi przez lekarzy dermatologii i medycyny estetycznej. Zobaczcie koniecznie naszą wideo relację!

 

Oglądaj reportaż wideo!

 

- Jest to kongres wyjątkowy, bo mamy możliwość pewnego przeglądu, retrospektywnej oceny tego co się dokonało przez ostatnich 20 lat.  Dotyczy to zarówno tych najbardziej popularnych technik, np. toksyny botulinowej. Dotyczy to kwasu hialuronowego, dotyczy to biorewitalizatorów tkankowych w technice bardzo popularnej mezoterapii, jak i nowoczesnych technologii - powiedziała w rozmowie z redakcją dr n. med. Barbara Walkiewicz-Cyrańska, prezes Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych.  

A jakie nowości technologiczne i innowacyjne produkty pojawiły się na tegorocznym kongresie?

 

Katarzyna Nadolna, ITP S.A.

- W naszej ofercie najnowszy laser pikosekundowy Pico Clear, izraelskiej firmy Alma. Cztery długości fali i najkrótsza pikosekunda na rynku. Mamy 300 pikosekund. Udało się, więc to jest taka ogromna premiera, wielkie wejście. Nowa technologia microfale w postaci urządzenia ONDA, które cieszy się tutaj największym zainteresowaniem. Również mamy w swojej ofercie nowość, to jest francuska firma TriWings i bardzo dobre ledy na rynku. Nowością w tej firmie są ledy do ginekologii estetycznej.  

 

Dr Marcin Ambroziak, dermatolog estetyczny 

- Przede wszystkim kriolipoliza, to jest jedno z najlepiej działających urządzeń czy metod do usuwania niechcianego tłuszczu. Oczywiście nie zastąpi diety, ćwiczeń, liczenia kalorii.

 

BTL Polska 

- Emsculpt to jest pierwsze urządzenie, które buduje masę mięśniową. Takiego rozwiązania jeszcze nie mieliśmy. Mamy w tej chwili do dyspozycji dwa obszary, które możemy zrobić, wyrzeźbić. Jest to brzuch i pośladki.

 

Dr Bartosz Pawlikowski, dermatolog estetyczny 

- Terapie łączone to bardzo szeroki temat. U siebie w gabinecie preferuję metody z użyciem preparatów wstrzykiwanych czy implantowanych z laserami. Zawsze proponuję pacjentom takie rozwiązania, dlatego, że okazuje się, że są one bardzo skuteczne.

 

Lek. med. Joanna Gruber-Miazga, lekarz medycyny estetycznej 

- Obalamy mity, że usta to tylko imitacja pewnych zwierząt. Natomiast bardzo stawiam na naturalność ust. Mam swoją metodę, którą na tyle wypracowałam przez kilka lat, że sprawdza się praktycznie do każdego kanonu wiekowego. Pracuję na tak bezpiecznych i nowoczesnych preparatach. Przede wszystkim są to preparaty organiczne - firma Neauvia. Są to preparaty, które przede wszystkim zapewniają mi bezpieczeństwo pracy. Panie są zachwycone. Preparat zastępuje praktycznie całkowicie tkankę czerwieni wargowej, imituje usta, są mięciutkie, delikatne, nawilżone.

 

mgr Karolina Marcinkowska, Biotec Polska 

- Mamy taką nowość na wiosnę, która spotka się – myślę - z ciepłym przyjęciem. Chodzi o technologię HIFU. Jest to technologia znana. Jak to zwykle bywa w firmie Biotec Italia jest wyposażona w wielomodułowość, tzn. że mamy technologie łączone. Pracujemy wielopłaszczyznowo samą technologią HIFU, ale wspomagamy ją także terapiami synergistycznymi względem ultradźwięków.

 

Joanna Szendzielorz-Tajak, Lea Vivacy

- Na kongresie prezentujemy kolejną naszą nowość – STYLAGE® z mepiwakainą, z nowym środkiem znieczulającym. Szczególnie, jeśli chodzi o produkty do zastosowania w usta, ponieważ mepiwakaina, mająca właściwości wazokonstrykcyjne, powoduje zwężanie naczyń, a nie rozszerzanie. W związku z czym efekty uboczne związane bezpośrednio z zabiegiem, czyli ewentualne siniaki, krwiaki, opuchlizna są zminimalizowane.

 

Mariusz Dziubiński, Revisage

- NextMotion - to jest zdecydowanie system, który jest zupełnie nowy na rynku i właściwie unikalny, dlatego, że pozwala z jednej strony komunikować się bardzo fajnie z pacjentem w klinice. To nie jest tylko prosty system do robienia wideo i zdjęć.