O czym w świecie medycynie estetycznej mówiło się w ubiegłym roku najczęściej? Jakie sukcesy osiągnęliśmy jako redakcja? Poznajcie ekspertów 2018 roku oraz przeczytajcie podsumowanie, w którym przypominamy najciekawsze wydarzenia minionego roku w branży oraz w naszej redakcji.

 

Ekspert Roku 2018

 

Dr Michael Gold

Dr Michael Gold
Dr Michael Gold

W 2018 roku Polskę po raz pierwszy odwiedził ekspert Alma Lasers. Dr Michael Gold, autor przeszło 300 artykułów naukowych oraz redaktor naczelny „Journal of Cosmetic Dermatology”, przyjechał na zaproszenie  firmy ITP S.A., by podczas XVIII Międzynarodowego Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging poprowadzić wykład i warsztaty na temat laseroterapii. Światowej sławy dermatolog znalazł również czas, aby udzielić wywiadu naszej redakcji, podczas którego opowiedział, jakich urządzeń i dlaczego używa na swoich pacjentach.

 

Dr Andrzej Ignaciuk

Dr Andrzej Ignaciuk
Dr Andrzej Ignaciuk

Ubiegłoroczny Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging pozwolił nie tylko wysłuchać wykładów najlepszych ekspertów, ale i godnie świętować 25-lecie medycyny estetycznej w Polsce. Ogromny wkład w całość przedsięwzięcia, a więc zarówno w organizację kongresu, jak i rozwój tej dziedziny medycyny w naszym kraju, miał dr Andrzej Ignaciuk, prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Przez 25 lat istnienia PTMEiAA nie tylko dbało o podnoszenie jakości świadczonych w Polsce usług, ale też, w ramach Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej, wykształciło ponad 600 lekarzy.

 

Temat „branżowy” roku 2018

 

RODO

Rodo dla lekarzy

Miniony rok został niewątpliwie zdominowany przez RODO, a więc przez nowe wymagania odnośnie ochrony danych osobowych, które muszą spełniać również placówki medyczne. Od 25 maja 2018 roku obowiązuje je rozszerzony obowiązek informacyjny, stąd też konieczność podpisywania przez pacjentów klauzuli informacyjnej oraz oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych. Wraz ze zmianami w prawie właścicielom placówek medycznych zaoferowaliśmy szkolenia, dzięki którym mogli przygotować się do wejścia RODO i dowiedzieć, jak realizować swój obowiązek po wejściu nowego rozporządzenia w życie.

 

Bezpieczna medycyna estetyczna

Bezpieczna medycyna estetyczna

W ubiegłym roku równie gorącym tematem były kwestie bezpieczeństwa pacjentów medycyny estetycznej. Wraz ze spopularyzowaniem się tej dziedziny wzrosła też bowiem liczba powikłań po nieprawidłowo wykonanych zabiegach. Dyskusja na ten temat toczyła się m.in. w ramach zorganizowanej przez Zatokę Piękna debaty "Medycyna estetyczna - bezpieczeństwo pacjenta i lekarza" podczas kongresu Warsaw Dental Medica Show. Z jej zapisu pacjenci mogą dowiedzieć się, dlaczego zabiegom należy poddawać się wyłącznie u wykwalifikowanych lekarzy i na co zwracać uwagę, wybierając gabinet medycyny estetycznej.

 

Redakcyjne sukcesy Zatoki Piękna

 

Redaktor naczelna Estera Gabczenko Kobietą Sukcesu 2018

Estera Gabczenko, Kobieta Sukcesu 2018
Estera Gabczenko, Kobieta Sukcesu 2018 / fot. Olga Kharina

Rok 2018 był okresem nie tylko intensywnego rozwoju medycyny estetycznej, ale i redakcyjnych sukcesów, do których niewątpliwie można zaliczyć przyznanie naszej redaktor naczelnej tytułu Kobiety Sukcesu 2018. Statuetka trafiła w ręce Estery Gabczenko decyzją Konwencji Przedsiębiorców Województwa Pomorskiego, organizatora plebiscytu Kobieta Sukcesu, przeprowadzanego już od 23 lat. Niewiele później Estera Gabczenko została bohaterką okładki Magazynu Pomorskiego, któremu w wywiadzie opowiedziała m.in. o życiowych priorytetach oraz o tym, czy medycyna estetyczna nadal jest tematem tabu.

 

Metamorfoza redaktor Małgosi

Redaktor Małgosia podczas treningu EMS
Redaktor Małgosia podczas treningu EMS

Osobisty sukces osiągnęła też nasza koleżanka Małgosia, która w ramach redakcyjnego programu #BODY IN PROGRESS specjalnie dla czytelniczek sprawdziła, jakie efekty można osiągnąć dzięki treningowi EMS z użyciem elektrostymulacji mięśniowej. Pod okiem specjalistów z BodyInVest w Gdyni zrzuciła pięć kilogramów, w tym cztery kilogramy tkanki tłuszczowej. Dwumiesięczny trening pozwolił jej też wzmocnić mięśnie oraz nauczył komponowania zdrowych posiłków we właściwych proporcjach. Tak trzymać!

 

Poznajcie też nasze rekomendacje Eksperci Piękna 2018 r w kategorii przetestowane zabiegi, premiery i nowości, przetestowane kosmetyki ->>