Dlaczego warto postawić na terapie łączone? Jakie zabiegi wybrać latem, aby cieszyć się nawilżoną, gładką, jędrną i odmłodzoną skórą twarzy oraz pięknym ciałem? O tym porozmawialiśmy z naszym ekspertem Aleksandrą Pawłowską z gdyńskiego Centrum Medycznego Dr Kubik.

 

Redakcja Zatoki Piękna: Dużo się mówi ostatnio o łączeniu zabiegów w medycynie estetycznej i kosmetologii, po to by uzyskać jak najlepsze i długotrwałe efekty. Dlaczego terapie łączone są skuteczniejsze?

Aleksandra Pawłowska: Głównie dlatego, że terapie łączone działają na wielu płaszczyznach. Łącząc różne technologie otrzymujemy szybciej oczekiwane efekty zabiegowe, a więc oszczędzamy czas, a często również pieniądze. Zawsze, kiedy oferujemy zestawy zabiegów wiąże się to z bardzo atrakcyjną ceną, tak jest w przypadku naszych najnowszych terapii łączonych. Poza tym jest cała masa zabiegów, które świetnie się uzupełniają dając nam poczucie, że zrobiliśmy coś więcej dla naszej twarzy czy ciała.

Lato w pełni. Możemy cieszyć się słońcem i piękną pogodą, ale wiele osób obawia się wykonywania zabiegów w tym czasie... Jakie terapie na twarz polecacie w wakacje?

Jeśli chodzi o twarz, szyje i dekolt to w okresie letnim stawiamy przede wszystkim na zabiegi nawilżające i regenerujące. Te okolice są najbardziej narażone na przesuszenia w związku z nieuniknioną ekspozycją słoneczną. Świetnie sprawdzą się terapie, w których bazowym zabiegiem jest mezoterapia igłowa Neauvia Hydro Deluxe lub oxybrazja Geneo.

Podanie mocno wiążącego wodę kwasu hialuronowego w głębokie warstwy skóry powoduje jej uwodnienie - tak to wygląda w przypadku mezoterapii.

Mezoterapia
fot. Centrum Medyczne Dr Kubik

 

Z kolei jeśli chcemy dodatkowo oczyścić skórę, to najlepszym rozwiązaniem będzie oxybrazja Geneo. Ta mała głowica wyposażona w „musującą tabletkę” ściera cały martwy naskórek, dzięki temu skóra odzyskuje świeżość i ładny, zdrowy koloryt.

Warto również popracować i działać prewencyjnie na jędrność naszej skóry. W przypadku twarzy i jej bliskich okolic najlepszym rozwiązaniem, z natychmiastowym efektem jest termolifting Zaffiro. Jeśli mamy trochę więcej czasu warto połączyć Zaffiro z serią sześciu zabiegów Genesis.

Zaffiro
fot. Centrum Medyczne Dr Kubik

 

Genesis to największy przełom w fotoodmładzaniu od momentu opracowania technologii IPL. Głowica łączy podgrzewanie sieci naczyń krwionośnych z delikatnym podgrzewaniem skóry właściwej w celu poprawienia tekstury, zmniejszenia porów, redukcji zaczerwienienia rozproszonego i spłycenia zmarszczek.

Wykorzystane wysokiej mocy fale 1064nm w delikatny sposób pozwalają odmłodzić skórę, nie powodując przy tym długiego czasu rekonwalescencji i wyłączenia z życia. W przypadku tego zabiegu nie musimy obawiać się lata i słońca, jest to zabieg całoroczny i bezpieczny.

Genesis
fot. Centrum Medyczne Dr Kubik

 

Czy terapie łączone sprawdzą się również w przypadku zabiegów na ciało?

Połączyliśmy technologie w taki sposób, aby poradzić sobie z absolutnie każdym defektem i problemem. I tak jak wspomniałam, że warto łączyć zabiegi, ponieważ różne technologie świetnie się uzupełniają, tak właśnie w przypadku ciała ma to spore uzasadnienie.

Każdy z pakietów na ciało, które przygotowaliśmy ma na celu: poprawę jędrności skóry, czy to poprzez podgrzanie, tak jak jest w przypadku fali radiowej Venus Legacy, czy poprzez masaż mechaniczny, czyli Endermologię LPG.

Fala uderzeniowa STORZ Medical jest niezastąpiona w przypadku redukcji cellulitu i na ten moment nie ma konkurencji. Dodatkowo wyszczuplamy sylwetkę i drenujemy organizm, co przy obecnych upałach i skłonności do zatrzymywania wody jest wybawieniem dla wielu osób borykających się z tendencją do obrzęków. Myślę, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Czy wykonywanie zabiegów latem jest bezpieczne?

Wszystko zależy od rodzaju zabiegu. W okresie letnim częściowo rezygnujemy z laseroterapii. Ale tylko częściowo. Jest kilka technologii, które w żaden sposób nas nie ograniczają, jedną z nich jest właśnie Genesis. Wszystkie zabiegi, które proponujemy w naszych letnich promocjach są bezpieczne niezależnie od pory roku.

A do jakich zaleceń powinni się stosować pacjenci w trakcie i po zakończeniu terapii łączonej?

Jeśli decydujemy się na zabiegi na ciało, a celem przewodnim jest wyszczuplenie, to zadbajmy o to żeby w parze z zabiegami szła zbilansowana i odpowiednia dieta. Połączenie diety, ruchu i zabiegów daje gwarancję sukcesu. Natomiast w przypadku terapii na twarz, najistotniejsze jest, aby na co dzień dbać o ochronę przeciwsłoneczną. W naszej klinice od ręki można kupić AVENE SunsiMed 50+, który oprócz tego, że jest wyrobem medycznym (a to dla nas bardzo istotna kwestia), zapobiega rogowaceniu słonecznemu, nowotworom skóry (nie dotyczy czerniaka) i fotostarzeniu skóry. Zawiera również wodę termalną, znaną ze swoich właściwości kojących i łagodzących podrażnienia. Nie zapycha i nie bieli skóry, zatem dla nas to produkt idealny. Co ciekawe, w niektórych naszych pakietach jest dostępny za symboliczną złotówkę.

Brzmi zachęcająco. Jakie jeszcze promocje przygotowaliście dla swoich pacjentów na lato?

Do końca sierpnia proponujemy naszym pacjentom bardzo ciekawe rozwiązania zabiegów łączonych na ciało oraz na twarz. Wśród tych promocji znajdują się pakiety do -30%, a także termolifting Zaffiro czy mezoterapie Hydro Deluxe gratis! Serdecznie zapraszam do skorzystania.

Sprawdź aktualne PROMOCJE NA LATO w Centrum Medycznym Dr Kubik www.drkubik.pl 

 

Aleksandra Pawłowska

Absolwentka Wyższej Szkoły Zdrowia, Urody i Edukacji w Gdyni (kierunek: kosmetologia) oraz Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku (kierunek zarządzanie zasobami ludzkimi z certyfikatem Franklin University). Z Centrum Medycznym dr Kubik jest związana niemalże od początku jego istnienia. W codziennej pracy z pacjentami w klinice łączy wiedzę i umiejętności uzyskane podczas studiów z doświadczeniem zdobytym na stanowisku kosmetologa oraz koordynatora zespołu kosmetologicznego. W obecnej chwili planuje, koordynuje i kontroluje działania marketingowe w firmie oraz dba o jej spójny wizerunek