Po zimie często nasza cera wygląda na zmęczoną i poszarzałą, skóra staje się podrażniona i sucha. Dlatego też, kiedy nadchodzi wiosna, zarówno nasza twarz, jak i ciało potrzebują przede wszystkim dużej dawki nawilżenia i regeneracji. Jak powinna wyglądać wiosenna pielęgnacja twarzy i ciała? Jakie terapie wybrać i dlaczego warto planować zabiegi? Zapytaliśmy kosmetolog Adriannę Lubaś z kliniki medycznej Medistica. Medycyna + Piękno w Krakowie.

 

Redakcja Zatoki Piękna: Dlaczego warto profesjonalnie zadbać o twarz i ciało wiosną?

Adrianna Lubaś: Istnieje niezliczona ilość sposobów dbania o swoją twarz i ciało. Domowe metody pielęgnacji są niezwykle istotne, ale często niewystarczające. Po zimie często nasza cera wygląda na zmęczoną i poszarzałą, skóra staje się podrażniona i sucha. Dlatego też, kiedy nadchodzi wiosna, zarówno nasza twarz, jak i ciało potrzebują przede wszystkim dużej dawki nawilżenia i regeneracji. Zanim jednak przejdziemy do odżywiania skóry, należy ją do tego odpowiednio przygotować.

Jak to zrobić najlepiej? Na co powinnyśmy zwrócić uwagę wybierając zabiegi?

Pierwszym krokiem w wiosennej pielęgnacji powinno być dokładne oczyszczenie skóry. Zabieg oczyszczania twarzy ma na celu pozbycie się martwego naskórka, bo to właśnie on jest odpowiedzialny za powstawanie zaskórników oraz ziemisty kolor cery. Warto jednak zwrócić uwagę, że wiosną powinno być ono delikatniejsze niż zimą z powodu bardziej intensywnego promieniowania słonecznego. Złuszczanie skóry poprawi jej ukrwienie, zdolności regeneracyjne oraz pobudzi do wytwarzania nowych komórek. Ponadto profesjonalnie oczyszczona skóra będzie lepiej wchłaniać wszystkie składniki nawilżające i regenerujące.

Czy jest zabieg, który pozwala zadbać o skórę twarzy kompleksowo?

Tak, zdecydowanie zabieg Geneo+. To przełomowa technologia, która wykorzystując naturalne mechanizmy organizmu, pozwala osiągnąć jednocześnie trzy efekty kompleksowej pielęgnacji. Po pierwsze - zabieg ma na celu złuszczenie warstwy rogowej naskórka i usunięcie zanieczyszczeń. Po drugie  – w trakcie procedury do skóry dostarczone zostają składniki aktywne dostosowane do potrzeb skóry i wreszcie, po trzecie – dzięki efektowi Bohr’a w trakcie zabiegu dochodzi do intensywnego, naturalnego dotlenienia skóry.

A jaki zabieg sprawdzi się w przypadku skóry poszarzałej, wiotkiej i pozbawionej jędrności?  

Polecam termolifting Zaffiro, który łączy w sobie technologię podczerwieni (IR) oraz peeling wodny. Zabieg daje natychmiastowe i długotrwałe efekty ujędrnienia skóry. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i nieinwazyjny, przeznaczony dla każdego, kto chce poprawić jędrność i elastyczność skóry, spłycić zmarszczki oraz przywrócić rozświetlenie skóry. Samo urządzenie Zaffiro wyposażone jest w głowicę wykonaną ze szlachetnego szafirowego szkła, która emituje głębokie promieniowanie podczerwone. Technologia ta prowadzi do głębokiego ogrzewania warstw skóry do 65 stopni C, co skutkuje obkurczeniem włókien kolagenowych do ich pierwotnych długości. Zaffiro stymuluje fibroblasty do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny, co za tym idzie skóra staje się zagęszczona, poprawia się jej napięcie oraz elastyczność, a zmarszczki są widocznie wygładzone.

Twarz to nie wszystko. Jak najlepiej zadbać o nasze ciało po zimie?

Początek wiosny powinien być również wstępną fazą przygotowań naszego ciała na lato. Odpowiednia dieta i aktywny tryb życia, to podstawa do osiągnięcia pożądanych efektów. Jednak nasze ciało często potrzebuje dodatkowej ingerencji, dzięki której osiągniemy nie tylko wysportowaną sylwetkę, ale także gładką i jędrną skórę. Profesjonalne zabiegi modelujące sylwetkę ułatwią nam te działania. Warto tutaj zwrócić uwagę szczególnie na najnowsze technologie dostępne na rynku, takie jak Endermologia LPG Alliance, fala uderzeniowa STORZ, Accent Prime czy kriolipoliza Coolsculpting.

Hity zabiegowe na wiosnę w Medistica. Medycyna + Piękno to...

Hitem w modelowaniu i ujędrnianiu skóry ciała są zabiegi Accent Prime. Połączenie dwóch technologii: fali ultradźwiękowej (US) oraz fali radiowej unipolarnej (RF) o najwyższej na rynku częstotliwości umożliwia wykonywanie zabiegów, które są idealnie dostosowane do potrzeb Pacjentów, i które dają spektakularne natychmiastowe efekty bez okresu rekonwalescencji. Zabiegi Accent Prime skutecznie modelują sylwetkę, redukują cellulit i tłuszcz.

Warto podkreślić, że zabieg Accent Prime wykorzystywane są nie tylko w obszarze ciała, ale również twarzy. Z wiekiem nasza skóra traci sprężystość, staje się wiotka, a zmarszczki są bardziej widoczne. Accent Prime wykorzystuje wysoką częstotliwość energii fali radiowej do ujędrnienia i poprawienia gęstości skóry, dzięki czemu wygląda ona młodziej i zdrowiej.

Nie można zapomnieć również o niezawodnej Endermologie LPG Alliance. Jest to urządzenie nowej generacji oparte na innowacyjnej technologii. Dzięki zastosowaniu specjalistycznej głowicy wyposażonej w rolkę i zmotoryzowaną klapkę możemy uzyskać efekt wysmuklenia, ujędrnienia i redukcji cellulitu. Zabieg endermologii opiera się na naturalnej mechano-stymulacji. To swoisty masaż połączony z równoczesnym podciśnieniem, który silnie oddziałuje i stymuluje zarówno tkankę tłuszczową, jak i tkankę łączną skóry. Masaż uaktywnia i przyspiesza metabolizm tkanki tłuszczowej oraz stymuluje organizm do produkcji nowych włókien kolagenowych. Najlepsze efekty osiągane są przy zastosowaniu serii zabiegów.

Dlaczego warto zaplanować zabiegi na wiosnę?

Planowanie zabiegów jest bardzo ważnym aspektem mądrej i skutecznej pielęgnacji. Dostosowany do potrzeb Pacjenta harmonogram zabiegowy uwzględnia nie tylko potrzeby skóry i oczekiwane efekty, ale również tryb życia, preferencje zabiegowe (np. mniej lub bardziej inwazyjne metody – kosmetologiczne lub medyczne), a także możliwości finansowe. Zaplanowanie zabiegów w czasie pozwala nam również na regularność w ich wykonywaniu.

Adrianna Lubaś

Absolwentka kierunku kosmetologia. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała w prestiżowych gabinetach oraz klinikach kosmetologicznych. Aktualnie kompleksowo dba o skórę i dobre samopoczucie Pacjentów Kliniki medycznej Medistica Medycyna + Piękno. Stale podnosi swoje umiejętności i poszerza wiedzę, poprzez uczestnictwo w licznych szkoleniach. Kosmetologia to jej pasja od wielu lat, dlatego w swoją prace wkłada całe serce i zaangażowanie. Specjalizuje się w zabiegach modelujących ciało, zabiegach pielęgnacyjno-terapeutycznych skóry twarzy oraz depilacji laserowej.

Dowiedz się więcej o zabiegach na stronie kliniki ->> Medistica. Medycyna + Piękno