Jest wiele sposobów na utratę wagi, a w Internecie cały czas pojawiają się kolejne. Diety cud, głodówki, całe systemy intensywnych ćwiczeń i treningów, czy środki farmakologiczne – część z nich może niestety przynieść więcej szkody, niż pożytku.

 

Jak stracić na wadze w sposób skuteczny a bezpieczny? Odpowiedzią jest dieta. Ktoś powie: „Ale przecież we wstępie napisaliście, że dieta cud to zły pomysł”. Owszem, bo odpowiedzią nie jest dieta cud, tylko dieta zdrowa i zrównoważona – zgodna z zasadami zdrowego żywienia prezentowanymi przez Światową Organizację Zdrowia, a w Polsce przez Instytut Żywności i Żywienia.


Jak schudnąć na zdrowej diecie?

Czy da się schudnąć, jedząc po prostu zdrowo? Jak najbardziej, trzeba tylko wprowadzić do diety deficyt kaloryczny. Brzmi to strasznie, ale jest bardzo proste. Można samodzielnie, przy użyciu wzorów lub kalkulatorów dostępnych w Internecie, można zasięgnąć porady dietetyka – trzeba jedynie ustalić swoją całkowitą przemianę materii (CPM) i podstawową przemianę materii (PPM). Znając te dwie wartości, można zaplanować dietę o kaloryczności znajdującej się pomiędzy nimi. Wtedy będziecie tracić wagę regularnie i bezpiecznie.

Zaletą zbilansowanej diety jako sposób odchudzania w porównaniu do innych metod jest jej nieoceniony prozdrowotny wpływ na cały organizm. Zbilansowana dieta zapobiega większości chorób cywilizacyjnych, przeciwdziała nowotworom, usprawnia metabolizm, trawienie i poprawia ogólne samopoczucie. Nie jest to jedynie sposób na utratę wagi – jedząc zdrowo, po prostu będziecie czuć się lepiej.


Zdrowa dieta bez wysiłku – catering dietetyczny

Gdzie w tym wszystkim miejsce cateringu dietetycznego? Jest to sposób na utrzymanie reżimu żywieniowego dla osób, które nie mają wystarczająco dużo wolnego czasu i specjalistycznej wiedzy, żeby samemu zajmować się planowaniem i przygotowywaniem swojego jadłospisu. Skorzystają na nim również ci, którym trudno trzymać się postanowienia o odchudzaniu.

Firmy oferujące catering dietetyczny działają w wielu miastach w Polsce: Warszawie, Gdańsku, Kielcach (przykład takiej to https://www.maczfit.pl/kielce/), ale docierają również do miast średnich i mniejszych. Idea jest prosta: zespół dietetyków opracowuje dietę zgodną z wszystkimi zasadami zdrowego odżywiania, kucharze ją przygotowują, a Wy codziennie rano otrzymujecie gotowe posiłki na cały dzień pod wskazany adres. W Waszej gestii leży jedynie jedzenie tego, co jest Wam dostarczane. Tylko tyle i aż tyle.

Będąc na diecie pudełkowej, nie musicie robić zakupów, nie musicie gotować, nie musicie mieć pojęcia o dietetyce. Wystarczy chęć zmiany swoich nawyków żywieniowych i dość motywacji, by tę zmianę rozpocząć – później bardzo szybko przyzwyczajacie się do wygody gotowych (a zdrowych) posiłków.
Dlatego następnym razem, zamiast szukać nowych tabletek wzmagających spalanie tkanki tłuszczowej albo planować kolejną serię morderczych treningów, rozważcie oddanie swojego jadłospisu w ręce profesjonalistów. Efekt może szybko przerosnąć Wasze oczekiwania.