Wiele kobiet planuje poprawić wygląd swojego ciała jeszcze przed wakacjami, ale im bliżej sezonu plażowego tym bardziej rośnie obawa, że blizny nie zdążą się wygoić, a czas rekonwalescencji sprawi, że będą musiały na długo zrezygnować z codziennych zajęć. Na szczęście dla wszystkich inwazyjnych zabiegów powstają nowe alternatywy – bardziej bezpieczne, mniej bolesne, mniej inwazyjne i skracające do minimum czas rekonwalescencji. Jakie udoskonalenia wprowadzano na rynku zabiegów powiększających piersi, ujędrniających ciało i redukujących tkankę tłuszczową?

 

Powiększanie piersi metodą endoskopową

Powiększanie piersi to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów operacyjnych chirurgii plastycznej. W potocznej opinii wprowadzenie implantów wymaga wykonania długich nacięć, które po zagojeniu pozostawiają blizny, niestety często widoczne i też w powszechnie znanych miejscach na ciele. Właśnie dlatego część kobiet rezygnuje z plastyki piersi. Odpowiednio przeprowadzona operacja i rekonwalescencja pozwalają na zakamuflowanie niepożądanych śladów.

Chirurdzy opracowali metodę, która daje możliwość znacznego zmniejszenia wielkości blizn pooperacyjnych oraz ich ukrycia, tak aby nie były widoczne dla innych. Endoskopowa augmentacja to operacja powiększenia piersi, podczas której wykorzystuje się endoskop o średnicy kilku milimetrów. Podczas zabiegu powiększania piersi z dojścia pod pachą z użyciem endoskopu chirurg plastyk jest w stanie umieścić implanty piersiowe w odpowiednim miejscu na ścianie klatki piersiowej pacjentki. Użycie tej techniki pozwala na zmniejszenie ryzyka powikłań związanych z powstawaniem bliznowców i nieestetycznym gojeniem się blizn.

- Pacjentki często pytają mnie, czy możliwe jest powiększenie piersi bez widocznych blizn, które sugerują, że przeszły operację – mówi dr Janusz Jaworowski specjalista chirurgii plastycznej i onkologicznej. – Umieszczenie implantu w kieszeni pod piersią to jedynie część procesu powiększania biustu. Musimy przecież pamiętać, że wiąże się z nim wiele innych rzeczy, takich jak edukacja pacjentki, operacja i rekonwalescencja w tym pielęgnacja blizn, dlatego jest to tak ważny przełom w Chirurgii plastycznej. Pomimo wykorzystania takich samych podstawowych technik, jak te stosowane w tradycyjnej augmentacji zaletą stosowania techniki endoskopowej jest możliwość wykonania zabiegu z dojścia pachowego z precyzyjnie wypreparowaną kieszenią dla implantu. Praktycznie oznacza to, że blizna jest prawie niezauważalna dla otoczenia, a czas rekonwalescencji jest zazwyczaj krótszy niż przy tradycyjnych zabiegach operacyjnych wykonywanych z dostępu podpiersiowego Doskonałe do tego typu zabiegów operacyjnych są implanty Motiva Ergonomix, które są bardzo wytrzymałe i wyjątkowo elastyczne, dzięki czemu można wprowadzić je przez niewielkie nacięcie – tłumaczy dr Janusz Jaworowski.

 

Ujędrnianie i usuwanie tkanki tłuszczowej jednym zabiegiem

Procedura Endolift z wykorzystaniem lasera diodowego LASEmaR 1500 opracowany przez firmę Eufoton to innowacyjna technika laserowa zapewniająca najwyższą skuteczność i bezpieczeństwo w obszarze zabiegów zagęszczających i napinających strukturę skóry. Endolift sprawia, że skóra staje się jędrna poprzez stymulację fibroblastów do produkcji  nowego kolagenu. Ponadto podczas zabiegu dochodzi do bezpiecznego niszczenia nadmiaru nagromadzonej tkanki tłuszczowej w różnych obszarach ciała w tym ramion, brzucha i ud. Synergia działania urządzenia pozwala w minimalnie inwazyjny sposób uzyskać efekt zarówno napięcia, liftingu skóry jak i redukcji tkanki tłuszczowej. Spektrum działania urządzenia jest niezwykle szerokie i pozwala również pozbyć się zmian pigmentacyjnych, blizn potrądzikowych czy rozstępów oraz wygładzić zmarszczki w przypadku zabiegu w okolicy twarzy czy szyi.

Zabieg Endolift jest procedurą jednorazową, co oznacza, że nie musimy go powtarzać. Nie musimy również czekać na pierwsze efekty, gdyż są one natychmiastowe dzięki retrakcji włókien kolagenowych.  Również nadmiar komórek tłuszczowych jest redukowany natychmiast w czasie zabiegu i jest to proces nieodwracalny, gdyż zniszczone komórki tłuszczowe nie „odrodzą się” z upływem czasu. Oczywiście na te ostateczne rezultaty musimy poczekać dłużej gdyż pojawią się one po 3-6 miesiącach, podczas których głębokie warstwy skóry stymulowane podczas zabiegu Endolift wytwarzają nowy kolagen a co za tym idzie zagęszczają i ujędrniają wiotką skórę. Do jego wykonania stosowane są najnowszej generacji mikro-optyczne włókna fibrynowe. Te nieco grubsze od włosa ludzkiego włókna aplikowane są podskórnie i jest to praktycznie niewyczuwalne dla pacjenta i nie pozostawia śladu na skórze. Zabieg nie wymaga znieczulenia czy innego specjalnego przygotowania. Nieinwazyjna procedura sprawia, że nie wymaga on rekonwalescencji i właściwie tuż po wyjściu z gabinetu można wrócić do codziennych czynności. 

Dzięki nowym technikom zabiegów uzyskanie wymarzonych kształtów, wysmuklenie sylwetki i ujędrnienie skóry staje się łatwiejsze, szybsze a przede wszystkim wraz z coraz mniej inwazyjną ingerencją w skórę i tkanki - bardziej bezpieczne.