Rozwój nowych trendów urodowych w mediach społecznościowych budzi słuszną podejrzliwość. Gdy jednak uwaga zostaje skierowana na holistyczne podejście do piękna, warto przyjrzeć się temu bliżej. Najlepszym tego przykładem jest nowy koreański trend jello skin, który stał się viralem w serwisie TikTok.

 

Hashtag #jelloskin, który zawojował urodowego TikToka, w krótkim czasie zebrał blisko 15 mln wyświetleń. Samo hasło może wydawać się zabawne, jednak skojarzenia z galaretką są jak najbardziej słuszne. Jello skin to nowy koreański trend w przeciwstarzeniowej pielęgnacji skóry. Sam termin został ukuty przez influencerkę Avę Lee i odnosi się do bardzo sprężystej skóry, w której jest na tyle dużo kolagenu, że kiedy się ją uszczypnie, natychmiast odbija się jak galaretka.

 

Jak osiągnąć efekt jello skin?

Ava Lee, twórczyni popularnego hashtagu i podejścia do skóry, stworzyła na TikToku wręcz całą serię filmików o tym, jak osiągnąć efekt jello skin. Wbrew pozorom, nie wydaje się to takie trudne, a naszą uwagę przykuło z prostego powodu – tego typu podejście do pielęgnacji skóry jest przede wszystkim holistyczne. Zaprezentowana przez Avę Lee rutyna nie ogranicza się do wieloetapowej pielęgnacji.

Najważniejszym celem jest zwiększenie produkcji kolagenu, tak przez pielęgnację, jak i odżywianie oraz tryb życia. Picie dużej ilości wody, stosowanie kwasu hialuronowego zatrzymującego wilgoć w skórze, dbałość o barierę ochronną skóry, dobre filtry SPF – to zaledwie część wskazówek udzielonych przez influencerkę. Bardzo ważna jest też solidne złuszczanie skóry, a więc regularne stosowanie kwasów AHA, w tym migdałowego i glikolowego.

 

Jello skin – od gua sha do kurkumy

Jello skin, czyli skóra sprężysta jak galaretka, wymaga dbania o nią także od wewnątrz. Nowy trend czerpie z holistycznej koncepcji piękna, a zatem jego promocja nie ogranicza się do stosowania dobrze dobranych kosmetyków. Ava Lee udziela wielu wskazówek i trików prosto z Korei pozwalających taki efekt osiągnąć. Wśród porad pojawił się choćby masaż twarzy kamieniem gua sha, który poprawia krążenie krwi i wspomaga drenaż limfatyczny.

Bardzo istotne jest również prowadzenie zdrowego trybu życia, który obejmuje zbilansowaną dietę przeciwzapalną. Wskazane jest spożywanie kurkumy, pokarmów zawierających kolagen, warzyw liściastych, żywności bogatej w witaminę C, a ponadto dodawanie proszku kolagenowego do jogurtu.

Oczywiście, nie każda osoba stosowaniem się do wskazówek osiągnie identyczny efekt. Uwarunkowania genetyczne mają w końcu wpływ też na zawartość tkanki tłuszczowej, która wpływa na wygląd skóry.