Pierwsze szkolenie z zastosowaniem implantów Tesslift odbyło się w Polsce w połowie listopada. To oznacza, że zabiegi tzw. liftingu twarzy bez skalpela przeprowadza się już w polskich gabinetach. Jak technologię wykorzystuje się w zabiegach w tzw. górnym piętrze twarzy, takich jak chociażby korekta nosa, uniesienie brwi czy ujędrnienie okolicy oczu?

 

Po premierze implantów Tesslift określono je technologią, która rozpocznie nową erę w z zabiegach medycyny estetycznej. Powód? Dają one natychmiastowy efekt liftingu, który wcześniej można było osiągnąć jedynie operacyjnie. Rewolucyjna jest już zresztą sama wykorzystana w nich technologia rusztowań siatkowych 3D. Rdzeń implantu jest wyposażony w zaczepy i włókna o zaawansowanej strukturze, otoczone siatką 3D, taka budowa implantu jest 80 razy bardziej wytrzymała od wcześniej znanych nam nici liftingujących.

- Implant jest to nić z zaczepami tłoczonymi w środku owinięta siatką, dzięki czemu dochodzi do przerastania kolagenem. Siła naciągu jest ok. 80-krotnie większa i efekt końcowy jest trwalszy niż powszechnie używanych nici, utrzymuje się co najmniej 2 lata – mówi dr Barbara Kropiwnicka, specjalistka w dziedzinie pediatrii, medycyny rodzinnej i chorób zakaźnych z gabinetu Ageless Clinic w Warszawie. Lekarze porównują implanty Tesslift do rusztowania, które pozwala konturować rysy twarzy.

- Implanty Mesh działają jak konstrukcja rusztowania, które pomaga w kształtowaniu konturów i kształtowaniu pożądanego efektu, zaawansowany wchłanialny rdzeń implantu z zaczepami otoczony siatką rurkową 3D stymulujący efektywne tworzenie kolagenu i regenerację tkanek z wolumizacją jako rusztowaniem. Dlatego efekt liftingu jest zdecydowanie lepszy od konwencjonalnych nici, ponieważ fiksowanie kolagenu jest znacznie mocniejsze i trwalsze ze względu na wrastanie w przestrzenną siatkę 3D, która jest opleciona sferycznie 360 stopni – wyjaśnia dr Wojciech Drzazga, lekarz medycyny estetycznej, który wykonuje takie zabiegi w Zięba Clinic.

Komentarz eksperta

Dr Barbara Kropiwnicka
Dr Barbara Kropiwnicka
Siła naciągu jest ok. 80-krotnie większa i efekt końcowy jest trwalszy niż powszechnie używanych nici

Sieć, w jaką wyposażone są implanty, wiążą się z kolagenem, prowadząc do bardzo szybkiego wzrostu i łatwo osiągalnego efektu liftingu. Rezultaty są większe niż przy użyciu nici liftingujących, a do tego widać je od razu po zabiegu. Siłą nowych implantów jest też lista wskazań, w których udaje się osiągnąć natychmiastową zmianę. Znalazł się na niej nie tylko jako taki lifting twarzy, ale też foxy eyes czy korekta nosa.

 

Zabieg Tesslift na nos, brwi i okolice oczu

Jakie są główne wskazania do zabiegów z użyciem implantów Tesslift w górnym piętrze twarzy? - Zwiotczenie górnej części twarzy: pogłębione fałdy nosowo-wargowe, opadające kąciki ust, tzw. "chomiki", zmarszczka między brwiami, zmarszczki poprzeczne na czole, opadający kącik zewnętrzny oka, wypłaszczone i niżej położone brwi (zamiast kształtu łuku uniesionego do góry są poprzeczne i proste), nos wiszący i zagięty w dół, garbaty, krzywy, szeroki – wylicza dr Wojciech Drzazga.

Szczególnie istotna jest możliwość wykonania nieoperacyjnej korekty nosa, która w dziedzinie chirurgii należy do najczęściej wykonywanych operacji plastycznych. Jak tłumaczy dr Wojciech Drzazga, dzięki implantom Tesslift można wyostrzyć i wysmuklić mostek nosa, wyprostować go, unieść nos do góry, skorygować garb, a ponadto wyostrzyć i wysmuklić wierzchołek nosa, zwęzić go oraz przeprowadzić korekcję rotacji wierzchołka nosa i zwężenie powierzchni skrzydełek nosa.

Lekarze medycyny estetycznej do dyspozycji mają implanty Tesslift Soft ND (dla grzbietu nosa), NC (dla kolumelii nosowej) oraz NA (dla nozdrzy). Do liftingu brwi i środkowej części twarzy, a także kości policzkowych wskazane są implanty Tesslift Soft V-Derm. Dzięki implantom można też osiągnąć efekt foxy eyes. - Bardzo modne ostatnio foxy eyes jest zabiegiem specyficznym i nie zawsze udaje się przy pomocy standardowych nici uzyskać długotrwały efekt. Jest to okolica trudna, unaczyniona i z małą ilością tkanki podskórnej. Implanty Tesslift dzięki siatce powodują wokół przyrost kolagenu, dając lepszy i dłuższy efekt – podkreśla dr Barbara Kropiwnicka.

Na czym dokładnie polegają zabiegi z wykorzystaniem implantów Tesslift i dlaczego sprawdzają się w korekcie problemów górnej części twarzy? - Implanty Mesh oparte na siatkach są wprowadzane przez warstwy podskórne i łączą się z tkankami skórnymi i płaszczyzną SMAS poprzez przyleganie. TESSLIFT SOFT jest specjalnie tkanym rusztowaniem siatkowym 3D wykonanym z materiału PDO. Specjalnie zaprojektowany implant Mesh pozwala na efektywne przyleganie tkanek, tworzenie kolagenu, regenerację tkanek i zapewnia dużą wytrzymałość na rozciąganie. Zaimplementowanie Tesslift w okolicy zewnętrznej części brwi powoduje niesamowite uniesienie brwi, lepsze otwarcie oka i efekt foxy eyes – tłumaczy dr Wojciech Drzazga.

Poprawa napięcia i jędrności skóry, niwelacja bruzd nosowo-wargowych oraz opadających kącików ust – m.in. takich efektów po zabiegach implantami Tesslift w obszarze górnej części twarzy można się spodziewać. - Zabieg koryguje też „chomiki”, czyli nadmierny zwis dolnej części policzka poniżej linii żuchwy, redukuje zmarszczki między brwiami o raz zmarszczki na czole. Implanty Tesslift pozwalają ponadto na likwidację krzywych i szerokich nosów oraz dają znakomitą poprawę, jeśli chodzi o grzbiet nosa i linię prostą w projekcji bocznej – mówi dr Wojciech Drzazga.

Komentarz eksperta

Dr Wojciech Drzazga
Dr Wojciech Drzazga
Implanty Tesslift oparte na strukturze 3D są wprowadzane przez warstwy podskórne i łączą się z tkankami skórnymi i płaszczyzną SMAS poprzez przyleganie. Siatka pełni funkcję nowego rusztowania w kwestii odtworzenia i działania liftingującego (przywracającego wygląd sprzed kilku - kilkunastu lat),

 

Czym różnią się implanty Tesslift od nici liftingujących?

Jako że implanty stworzone są z siatki wokół rdzenia nici haczykowej PDO, Tesslift nie uniknęło porównań z nićmi liftingującymi. Czy i czym różnią się implanty od popularnych w gabinetach nici PDO? Jak podkreśla dr Wojciech Drzazga, w dawniejszych czasach i w konwencjonalnych metodach implantacji nici nie uwzględniały znaczenia więzadeł podtrzymujących, które rozgałęziają się jak gałęzie drzewa od poziomu kości czaszki, następnie przez całą warstwę powierzchniowego układu mięśniowo-powięziowego (SMAS) i skóry.

- Implanty Tesslift oparte na strukturze 3D są wprowadzane przez warstwy podskórne i łączą się z tkankami skórnymi i płaszczyzną SMAS poprzez przyleganie. Siatka pełni funkcję nowego rusztowania w kwestii odtworzenia i działania liftingującego (przywracającego wygląd sprzed kilku - kilkunastu lat), do otaczających tkanek. Wrastanie tkanek otaczających i rozgałęzianie się więzadeł przez otwory siatki znacząco wpływa na ogólne podwieszenie tkanek – tłumaczy dr Wojciech Drzazga. Tesslift to implanty o strukturze 3D, a siatka otaczająca rdzeń z zaczepami zapewnia nie tylko 80-krotnie większą wytrzymałość na rozciąganie, ale i znacznie silniejszy lifting mechaniczny niż w przypadku konwencjonalnych nici.

Innowacyjność technologii przekłada się też na bardzo istotne dzisiaj bezpieczeństwo zabiegów. Jak przekonuje dr Barbara Kropiwnicka, ryzyko powikłań, szczególnie w okolicy nosa, jest dużo mniejsze. - Nie dochodzi do martwicy i migracji materiału, tak jak to może być w przypadku użycia samego kwasu hialuronowego. Sam zabieg przebiega w znieczuleniu miejscowym, trwa krótko i okres rekonwalescencji też jest krótki. Dzięki tym implantom można skorygować nos bez zabiegu chirurgicznego, który jest dużo droższy i ze względu na znieczulenie ogólne obciążający, choć czasem może okazać się niezbędny – wyjaśnia.

Zamierzony efekt, o ile oczywiście lekarze nie stwierdzą, że konieczna jest operacja, można osiągnąć za pomocą jednorazowego zabiegu. Już 30 minut wystarczy, by skorygować kształt brwi czy nosa, a to wszystko bez ryzyka powikłań zdarzających się choćby przy znieczuleniu ogólnym.

Materiał został przygotowany wspólnie z dystrybutorem implantów Tesslift firmą Intobeauty