15 listopada w Katowicach w Zięba Clinic odbyło się pierwsze w Polsce szkolenie dla lekarzy medycyny estetycznej z zastosowaniem implantów Mesh firmy Tesslift. Warsztaty poprowadził główny doradca medyczny producenta i międzynarodowej klasy chirurg Dr James Min Kim.

 

Oglądaj relację:

Produkty TESSLIFT na rynek polski wprowadza firma IntoBeauty - renomowany dystrybutor sprzętu medycznego. Filozofią firmy jest zapewnienie specjalistom w dziedzinie chirurgii plastycznej, dermatologii i medycyny estetycznej dostępu do najnowocześniejszych rozwiązań i innowacyjnych technologii. 

Model Implantu Tesslift Soft

Otwierając wydarzenie Radosław Stawarz, Prezes Zarządu IntoBeauty powiedział: - Dzisiaj w Zięba Clinic mamy premierę produktu Tesslift, są to implanty Mesh. Myślę zrewolucjonizuje to zabiegi nieinwazyjnego liftingu i nie tylko.

Dr James Min Kim zaprezentował na szkoleniu właściwości, wskazania oraz wyniki badań dotyczące nowych implantów. Odpowiadając na pytania redaktora Zatoki Piękna podsumował: - Rusztowanie Mesh to inna koncepcja, co oznacza nowe podejście do procedury liftingu. Implant - to specjalna struktura otaczającej siatki, mocnej i prostopadłej. Drugą ważną właściwością jest efektywne pobudzanie produkcji kolagenu oraz regeneracji tkanek. Po 2 miesiącach od zabiegu napięcie jest jeszcze mocniejsze i utrzymuje się co najmniej przez rok - półtorej roku. Tkanki wrastają w pory siatki i to nie tylko powoduje unoszenie, lifting, ale również efekt prostopadłe napięcie skóry, które jest funkcją dominującą w tej procedurze. Po zabiegu pacjent czuje, że skóra naciąga się w głąb twarzy, twarz robi się mniejsza, a więc jest większa satysfakcja z zabiegu niż starszymi metodami.

Szkolenie Meshlift

Rodzaje implantów Mesh

Implanty TESSLIFT SOFT V-DERM to specjalnie utkane rusztowanie z siatki 3D wykonane z materiału PDO. Specjalnie zaprojektowane rusztowanie siatkowe pozwala na skuteczne przyleganie tkanek, tworzenie kolagenu, regenerację tkanek i dużą wytrzymałość na rozciąganie.

TESSLIFT SOFT ND (dla grzbietu nosa) to zębaty implant 360º w siatce rurowej 3D, który ma zdolność ciągłego utrzymywania stanu po operacji, bez zniekształceń i poszerzenia. Ponadto efektywne tworzenie kolumny kolagenowej i regeneracja tkanek skutecznie utrzymują objętość.

TESSLIFT SOFT NC (dla kolumelli nosowej) Struktura siatki łączy dwie przyśrodkowe części kolumelli nosowej, co powoduje skuteczne i ciągłe wysuwanie końcówki nosowej. Implant pełni rolę rozpórki kolumelli, a struktura siatki działa jak szew mocujący.

TESSLIFT SOFT NA (dla nozdrzy) implant ma silną adhezję dzięki wrastaniu tkanki w odpowiednie pory oczek i utrzymuje efekt redukcji nozdrzy pomimo ruchu skóry.

 

Polscy lekarze o implantach Mesh

W szkoleniu wzięli udział doświadczeni lekarze medycyny estetycznej z różnych polskich klinik. Jednym z nich był dr Marcin Wolfinger z dr Wolfinger Clinic, który podzielił się pierwszymi wrażeniami: - Implant tego typu jest nowością na rynku, ponieważ zawiera specjalną sieć, która dzięki wiązaniu się z kolagenem bardzo szybko wrasta i dzięki temu mamy dużo większą efektywność przy liftingu twarzy. Metoda jest stosunkowo nietrudna i łatwa do nauczenia, i prawdopodobnie bardzo efektywna, a dzięki tej prostocie mamy możliwość szybko zliftingować pacjenta, zliftingować twarz pacjentowi. 

- Moje pierwsze wrażenia: inny sposób implantacji, który daje dużo większe i dużo lepsze efekty, od razu widoczne bezpośrednio po zabiegu. - powiedziała dr Katarzyna Władkowska-Pityńska z Diamond Estetic. -Myślę, że te implanty mogą zrewolucjonizować rynek medycyny estetycznej w Polsce.

Dr Wojciech Drzazga, współpracujący m.in. z Zięba Estetic wspomniał również o wskazaniach, w których te implanty mogą spowodować widoczną i natychmiastową poprawę: Innowacyjna technologia, która bardzo pomoże nam jako zabieg premium u naszych pacjentów, pacjentek, głównie powiązany z delikatnym liftingiem twarzy, foxy eyes, właśnie lifting, chomiczki wiszące, korekta nosa. Myślę, że to będzie rewolucja, ewolucja i naprawdę fajny zabieg, czyli Mesh implanty, polecam.

Podsumowując premierę nowych implantów dr n. med. Małgorzata Zięba powiedziała parę słów o filozofii prowadzenia kliniki: W Zięba Clinic stawiamy na rozwój. Rozwojem są innowacyjne metody. Te metody muszą być sprawdzone, dlatego staramy się tylko takie wprowadzać. My w tej chwili jesteśmy w stanie wykonać tak różnego rodzaju zabiegi, które całkowicie poprawią tylko urodę danej pacjentki lub spowodują, że ona po prostu będzie typowo estetyczną medycyną, nie zmieni wyglądu, dzięki temu, że dobieramy różnego rodzaju nowe, innowacyjne metody. Generalnie rzecz biorąc, w tej chwili w medycynie estetycznej taka jest moda, chodzi o to, żeby wyglądać lepiej, a nie wyglądać inaczej. I my do tego dążymy.

 

Materiał powstał przy współpracy z IntoBeauty

Szkolenie i zabiegi odbyły się w Zięba Estetic / Zięba Clinic