Zdarza się, że borykamy się z wieloma problemami związanymi z wyglądem naszej skóry. Pojawiają się niechciane zmarszczki, ślady po trądziku czy plamy posłoneczne. Czy można walczyć z tak wieloma niedoskonałościami jednocześnie? Z tym pytaniem udaliśmy się do Kliniki Medycyny Estetycznej i Laseroterapii VESUNA w Krakowie. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Estery Gabczenko z dr Agnieszką Drożniak-Konstanty oraz obejrzenia zabiegów laserowego resurfacingu i remodelingu twarzy.

 

Oglądaj naszą wizytę!

 

Estera Gabczenko: Pani Doktor, czy do pani gabinetu przychodzą pacjenci, którzy z jednej strony chcą odmłodzić skórę, a z drugiej zawalczyć też z niechcianymi problemami?

Dr Agnieszka Drożniak-Konstanty: Do kliniki VESUNA zgłaszają się pacjenci z różnymi problemami. Bardzo często są to problemy złożone, tzn. np. pacjenci potrzebują nie tylko odmłodzenia skóry, ale również potrzebują zniwelować drobne zmarszczki, blizny, blizny potrądzikowe, jak również i przebarwienia.

A konkretnie z jakich zabiegów i technologii mogą skorzystać pacjenci kliniki VESUNA?

Gabinet VESUNA dysponuje szeroką gamą zabiegów laserowych, z takimi problemami świetnie sobie radzi laser Pixel CO2. Dzięki połączeniu działania lasera frakcyjnego i ablacyjnego w jednym o długość fali 10600 nm, jesteśmy w stanie głęboko i intensywnie przebudować skórę. Pacjenci, którzy poszukują alternatywnych metod odmłodzenia skóry, poprawy jej struktury, napięcia, mogą wybrać technologię Pixel CO2.

Brzmi ciekawie. Proszę nam zatem powiedzieć na czym polega resurfacing, a na czym remodeling twarzy.

Resurfacing skóry, to po prostu jej złuszczanie, czyli pozbywamy się powierzchownych warstw skóry. Remodeling, to przebudowa, czyli pobudzenie skóry do regeneracji, pobudzenie nowych włókien kolagenowych.

Jak wygląda sam zabieg z wykorzystaniem lasera Pixel CO2?

Skóra poddana zabiegowi najpierw jest znieczulana przy użyciu specjalnego kremu. Zmniejsza to dyskomfort pacjenta. Następnie jest oczyszczana i dezynfekowana, po czym przechodzimy już stricte do procedury zabiegowej. Dobieramy odpowiednią głowicę, jak i parametry zabiegowe odpowiednie do problemu pacjenta. W trakcie zabiegu dodatkowo stosujemy chłodzenie, dzięki czemu dyskomfort jest minimalny.

Bezpośrednio po zabiegu skóra pacjenta jest zaczerwieniona i pojawia się obrzęk. Po kilku dniach dołączy się złuszczanie naskórka, wówczas widoczne są pierwsze efekty zabiegowe. Proces taki trwa około 7-10 dni.

Efekty po zabiegu laser Pixel CO2 widoczne są przez kilkanaście miesięcy po zastosowaniu procedury. Skóra po zabiegu jest widocznie ujędrniona, odmłodzona, dzięki czemu uzyskujemy efekt świeżej i młodej skóry.

Materiał powstał przy współpracy z kliniką VESUNA  www.vesuna.pl i ITP S.A. itpestetyka.pl