Kriolipoliza to nieinwazyjny zabieg wprost idealny dla osób, które walczą z umiarkowanym nadmiarem tkanki tłuszczowej, ale nie mają ochoty poddawać się liposukcji. Przy pomocy kriolipolizy możemy modelować i rzeźbić takie obszary ciała jak brzuch, boczki, wewnętrzna i zewnętrzna część ud, ramiona czy nawet podbródek. O zaletach wymrażania tkanki tłuszczowej za pomocą technologii Coolshaping opowiedziała nam piel. Wioleta Bzowska z Saska Clinic dr Radziejewska.

 

Oglądaj zabieg!

O zabiegu Coolshaping opowiada piel. Wioleta Bzowska z Saska Clinic:

- CoolShaping to nieinwazyjny system, który pozwala na redukcję tkanki tłuszczowej bez konieczności operacji. Proces redukcji tkanki tłuszczowej odbywa się poprzez kontrolowane zamrożenie obszaru zabiegowego, gdzie dochodzi do zniszczenia komórek tłuszczowych, co powoduje zmniejszenie danej partii ciała czy lokalnej otyłości. W wyniku działania kriolipolizy zamrożone komórki tłuszczowe w danym obszarze ciała zostają usunięte z organizmu na drodze przemiany materii. Proces ten w organizmie zachodzi do 3 miesięcy po zabiegu. W przypadku CoolShaping możemy spodziewać się redukcji tkanki tłuszczowej do 27% po jednym zabiegu.

- CoolShaping, to połączenie technologii zamrażania oraz zasysania tkanki w trybie pulsacyjnym lub ciągłym przy jednoczesnym działaniu światła LED. Urządzenie posiada 4 rozmiary aplikatorów, dzięki czemu możemy bardziej dopasować do obszaru zabiegowego. Przy pomocy kriolipolizy możemy modelować i rzeźbić takie obszary jak brzuch, boczki, wewnętrzna i zewnętrzna część ud, ramiona czy nawet podbródek.

- Przed zabiegiem zawsze warto wykonać zdjęcia i zebrać pomiary miejsc, które będą objęte zabiegiem. Do każdorazowej procedury zabiegowej wykorzystywany jest cool pad pokryty substancją na bazie gliceryny, która zabezpiecza skórę przed odmrożeniem. Aplikator posiadający próżnię wewnątrz głowicy zasysa fałd tłuszczowo skórny. Pacjent w trakcie zabiegu może odczuwać delikatne zimno i mrowienie. Po zabiegu wykonujemy intensywny masaż.

- Zabieg ten nie wymaga rekonwalescencji. Pierwsze efekty po zabiegu widać już po dwóch tygodniach, jeśli jest taka potrzeba zabieg możemy powtórzyć po miesiącu.

 

Materiał powstał przy współpracy z Euroscalemed oraz Saska Clinic dr Radziejewska