Wszechstronność platformy Secret Duo potrafi zaskoczyć. Na własne oczy widzieliśmy, jak za pomocą tego urządzenia, u pacjentki przeprowadzono zabieg redukujący podwójny podbródek za pomocą głowicy do endoliftingu.

 

Oglądaj materiał z zabiegu!

Secret Duo to pierwsze urządzenie łączące dwie technologie nieablacyjne - radiofrekwencję mikroigłową oraz laser erbowo-szklany o długości fali 1540 nm. Kiedy radiofrekwencja mikroigłowa pozwala podgrzewać tkanki podskórne, laserem można oddziaływać na samą skórę bez uszkadzania jej powierzchni. Platforma dysponuje także głowicą SmartCure, która wykorzystywana jest do endoliftingu, w tym do redukcji tkanki tłuszczowej w obszarze podbródka.

 

Endolifting na podwójny podbródek

Zabiegowi endoliftingu, podobnie jak innym wykonywanym za pomocą Secret Duo, przyjrzeliśmy się w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu. Przeprowadzono go z wykorzystaniem wspomnianej już głowicy SmartCure. - Będziemy wprowadzać kaniulę w obszar podbródka, a także linii żuchwy i podgrzewać w tym miejscu skórę, wzmagając syntezę kolagenu, a także rozpuszczać tkankę tłuszczową - opowiada dr Michał Kaniowski, specjalista dermatolog-wenerolog z Kaniowscy Clinic we Wrocławiu.

Procedurę zabiegową rozpoczęto po znieczuleniu pacjentki. - Efektem zabiegu będzie redukcja tkanki tłuszczowej w obszarze podbródka, a także linii żuchwy, lepsza definicja linii żuchwy oraz liftingowanie skóry tego obszaru - mówi dr Michał Kaniowski. - Po zabiegu u pacjentki założymy bandaż elastyczny, który będzie uciskał obszar poddany zabiegowi - dodaje.

 

Secret Duo niemal bez rekonwalescencji

Jak tłumaczy specjalista, następnego dnia po zabiegu może występować delikatny obrzęk utrzymujący się dwa do trzech dni. Zabieg, w razie potrzeby, u pacjentki można powtórzyć po około dwóch lub trzech miesiącach. Przy większym podbródku zabieg byłby kwalifikowany do chirurga, celem wykonania liposukcji ręcznej lub laserowej. Wówczas okres rekonwalescencji byłby jednak dłuższy.

Zabieg z wykorzystaniem platformy Secret Duo jest zdecydowanie bardziej komfortowy i bezpieczny, a dzięki unikalnemu połączeniu technologii można osiągnąć dobre efekty w krótszym czasie. Dodatkowo zabiegi można wykonywać nią przez cały rok.

 

Więcej o zabiegach w Kaniowscy Clinic 

Materiał powstał przy współpracy z Euroscalemed.