Chociaż przyjście dziecka na świat to jeden z piękniejszych momentów życia kobiety, sama ciąża pozostawia zwykle po sobie ślad w postaci rozstępów i wiotkiej skóry. Rozwiązaniem problemu może być zabieg radiofrekwencji igłowej z wykorzystaniem innowacyjnej platformy Secret Duo.

 

Oglądaj materiał z zabiegu!

Gdyby spytać świeżo upieczonej mamy o codzienność, wspomniałaby pewnie o braku czasu. To właśnie nadmiar obowiązku i skupienie na tym, co najważniejsze, sprawia, że wiele kobiet odkłada swoje potrzeby na później. Należą do nich także zabiegi pielęgnacyjne na ciało, które w czasie ciąży niewątpliwie się zmienia. Dziś jednak wiele problemów można zażegnać z pomocą nowych technologii, które zapewniają wysoką skuteczność zabiegów w znacznie krótszym czasie i to bez konieczności poddawania się rekonwalescencji.

Secret Duo na rozstępy po ciąży

Jakim zabiegom poddać się po ciąży, zwłaszcza w przypadku częstego problemu rozstępów i wiotkiej skóry na brzuchu? Dobrym rozwiązaniem jest zabieg radiofrekwencji mikroigłowej z wykorzystaniem urządzenia Secret Duo, które działa na oba problemy jednocześnie. Bliżej przyjrzeliśmy mu się w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu - klinice, w której platforma Secret Duo stosowana jest przy wielu wskazaniach terapeutycznych, w tym właśnie także w celu redukcji rozstępów i poprawy napięcia skóry na brzuchu.

- Plusem zabiegu z wykorzystaniem radiofrekwencji mikroigłowej, a obecnie naszego nowego sprzętu Secret Duo, jest jego małoinwazyjność w porównaniu do innej radiofrekwencji. Nie będzie tutaj efektu krwawienia, mimo że będziemy docierać głęboko pod skórę. Nasz zabieg będzie wielopłaszczyznowy, z jednej strony będziemy wykonywać zabieg głęboko podgrzewając tkankę podskórną, właśnie z wykorzystaniem najnowszych końcówek półizolowanych - mówi dr Michał Kaniowski, specjalista dermatolog-wenerolog z Kaniowscy Clinic we Wrocławiu.

Radiofrekwencja mikroigłowa bez rekonwalescencji

Jak tłumaczy lekarz, wykorzystanie platformy Secret Duo zapewnia znacznie większy komfort pacjentce, a także daje dobre i długotrwałe efekty, choć sam zabieg trwa krócej. - Wykorzystamy także głowicę High Speed, co przyspieszy znacznie zabieg, sprawi, że będzie bardziej komfortowy, a specjalna końcówka do ciała, która wyposażona jest w 64 igły także skróci czas zabiegu - opowiada dalej specjalista. - Jeśli chodzi o efekt pozabiegowy, to mimo że będziemy oddziaływać także płytko na same rozstępy, efektu krwawienia praktycznie nie będzie - dodaje.

Radiofrekwencja mikroigłowa na wiotką skórę i rozstępy na brzuchu z wykorzystaniem platformy Secret Duo skraca więc czas nie tylko zabiegu, ale i gojenia. Po samym zabiegu oczywiście należy być ostrożnym, ale pacjent nie jest wyłączony z codziennych aktywności. Bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się zaczerwienienia i lekki obrzęk, które ustępują zwykle po kilkudziesięciu minutach. Efekty widać jednak już po jednym zabiegu, a z upływem kilku tygodni są coraz wyraźniejsze. Radiofrekwencja mikroigłowa pobudza bowiem fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, z czasem skóra zagęszcza się i jest bardziej sprężysta.

Czym wyróżnia się zabieg Secret Duo?

Secret Duo to zabieg z użyciem radiofrekwencji mikroigłowej, który jako pierwszy łączy dwie technologie nieablacyjne w jednym urządzeniu. Platforma łączy radiofrekwencję mikroigłową z frakcyjnym laserem erbowo szklanym. - Gdybyśmy mieli jeszcze większy problem i byłaby to pacjentka starsza z delikatnym foto-agingiem na skórze brzucha, możemy także użyć lasera erbowo-szklanego 1540 nm, co będzie także odświeżać mocno powierzchnię samej skóry brzucha - wyjaśnia dr Michał Kaniowski, który wykonuje zabieg u pacjentki chcącej pozbyć się rozstępów po ciąży.

Secret Duo pozwala więc łączyć radiofrekwencję mikroigłową z technologią laserową, a więc podgrzać tkanki podskórne i działać laserem na samą skórę. W efekcie jednego zabiegu udaje się więc napiąć skórę i poprawić jej strukturę. W czasie jednej sesji można przeprowadzić niechirurgiczny lifting twarzy, redukcję blizn, rozstępów i rozszerzonych porów, jednocześnie redukując zmiany trądzikowe, zmarszczki czy wyrównując koloryt skóry.

Więcej o zabiegach w Kaniowscy Clinic 

Materiał powstał przy współpracy z Euroscalemed.