Utrata gęstości skóry to naturalna oznaka starzenia się, jednak za pomocą zabiegów estetycznych można ją znacznie spowolnić, a nawet cofnąć. To także jedno ze wskazań do wykorzystania innowacyjnej platformy Secret Duo.

 

Oglądaj materiał z zabiegu!

Połączenie dwóch technologii, maksymalnie krótki czas rekonwalescencji, możliwość uzyskania efektów w znacznie krótszym czasie - między innymi te rzeczy decydują o skuteczności platformy zabiegowej Secret Duo, która pozwala optymalizować efekty zabiegowe. Jest to pierwsze urządzenie, które łączy dwie nieablacyjne technologie: radiofrekwencję mikroigłową stymulującą odnowę tkanek podskórnych przez ich podgrzewanie oraz laser erbowo-szklany, który tworzy w skórze mikrokanaliki i podgrzewa tkanki skóry bez naruszania jej powierzchni.

 

Secret Duo dla poprawy gęstości skóry

Kolejnemu wykorzystaniu platformy Secret Duo przyjrzeliśmy się w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu. Tym razem zabieg wykonano u pacjentki, która chciała poprawić gęstość skóry. Dla uzyskania optymalnych efektów zabieg radiofrekwencji mikroigłowej połączono z zabiegiem laserowym z wykorzystaniem lasera Erbium Glass 1540 nm. Dlaczego takie połączenie?

- W przypadku tego lasera zabiegi są nieablacyjne z jednej strony, ale z drugiej strony są to zabiegi, które absolutnie nie wyłączają pacjenta z pracy, można powiedzieć, że są bez rekonwalescencji i w przeciwieństwie do lasera CO2, gdzie zabieg jest bardziej agresywny, ablacyjny, dłuższy czas rekonwalescencji i oddziałujemy bardziej powierzchownie na strukturę skóry, tu możemy deponować większe dawki ciepła i tak naprawdę pobudzać syntezę kolagenu, więc mamy działanie ujędrniające - tłumaczy dr Michał Kaniowski, specjalista dermatolog-wenerolog z Kaniowscy Clinic we Wrocławiu.

Zabieg poprawiający gęstość skóry przeprowadzony przy pomocy Secret Duo to idealny przykład wykorzystania obu technologii, jakimi dysponuje platforma. Dokładniej efekty połączenia lasera erbowo-szklanego z radiofrekwencją mikroigłową wyjaśnia dr Michał Kaniowski. - Wprowadzając igły na głębokość np. 2 mm, mamy głębokie podgrzanie tkanki podskórnej, ale dodatkowo laserem oddziałujemy na samą skórę, co w efekcie daje z jednej strony efekt napięcia, liftingowania, a z drugiej poprawę struktury skóry - mówi.

Obie technologie wykorzystywane są w czasie jednego zabiegu, co daje oszczędność czasu i środków. Jako że zabieg stymuluje odnowę tkanek, efekty pogłębiają się w kolejnych tygodniach, a w razie potrzeby można go powtórzyć.

Więcej o zabiegach w Kaniowscy Clinic 

Materiał powstał przy współpracy z Euroscalemed.