Nadmiar tkanki tłuszczowej, widoczne naczynka, przebarwienia, a wreszcie zmarszczki – wszystko, czego tak się obawiamy po 30-tce, trzy dekady później powraca z podwojoną siłą. Oznaki starzenia się są już naprawdę widoczne, ale to nie powód, by załamywać ręce. Jeśli tylko zdrowie na to pozwala i nie ma żadnych przeciwwskazań, można się odmłodzić nawet o 10, jak nie 15 lat! Które zabiegi na ciało warto rozważyć po ukończeniu 60 roku życia?

 

 

Lipoliza iniekcyjna

Wraz z upływem czasu zauważamy u siebie, że mimo diety w pewnych okolicach (m.in. brody, pleców, brzucha czy ramion) zbiera się nadmiar tłuszczu. Aby się go pozbyć, można poddać się m.in. nieinwazyjnej lipolizie iniekcyjnej. Zabieg polega na wprowadzeniu do skóry preparatu, który rozbija komórki tłuszczowe. Lekarz, w zależności od wielkości leczonego obszaru, wykonuje od kilku do kilkudziesięciu nakłuć – w ich miejscu mogą pojawić się małe siniaki, które zwykle znikają po dwóch dniach. Aby osiągnąć pożądany efekt, najczęściej trzeba przeprowadzić dwa lub trzy zabiegi w odstępach trzy- lub czterotygodniowych. Jedna ampułka preparatu kosztuje ok. 300-400 zł, jednak przy wykorzystaniu większej liczby ampułek ich cena spada.

 

Skleroterapia

Kiedy jest się seniorem, sen z powiek spędzają nie tylko zmarszczki, ale i drobne żylaki. O ile zwyczajne pajączki można zredukować laserowo, o tyle mniejsze żylaki lepiej usunąć za pomocą zabiegu skleroterapii. Jest to alternatywa dla leczenia operacyjnego i polega na drobnych iniekcjach leku powodującego obkurczenie i zasklepienie uszkodzonych naczyń. Lek jest podawany do światła żył w celu uszkodzenia błony wewnętrznej naczynia żylnego. Zachodzące w nich procesy naprawcze prowadzą do zwłóknienia, dzięki czemu pajączki i żylaki znikają. Wchłanianie naczynia może jednak potrwać nawet kilka miesięcy. Zabieg kosztuje średnio 500-700 zł.

 

Lipomassage

Lipomasaż to nic innego jak masaż wyszczuplający, który pobudza skórę do uwalniania tłuszczów, a ponadto do naturalnej produkcji kolagenu i elastyny. Głowica wykorzystanego urządzenia poprawia krążenie, jednocześnie prowadząc do zmniejszenia obwodu ciała i zredukowania cellulitu. Najczęściej przeprowadza się serię sześciu zabiegów, jednak w celu znacznej redukcji tkanki tłuszczowej zaleca się serię od 10 zabiegów wzwyż. Jeden lipomasaż trwa do 35 minut, a kosztuje od 100 do 200 zł.

 

Peelingi medyczne

Peelingi, które zazwyczaj stosuje się w pielęgnacji przeciwstarzeniowej twarzy, sprawdzają się również w odmładzaniu ciała, szczególnie w terapii rozstępów oraz w pielęgnacji szyi i dekoltu. Peelingi medyczne wykazują działanie lecznicze – nie tylko złuszczają naskórek, ale też spłycają zmarszczki, wygładzają zrogowacenia, redukują przebarwienia, w tym plamy starcze, a przez pobudzenie skóry do produkcji kolagenu i elastyny poprawiają jej elastyczność. Chociaż większość peelingów kojarzy się z oczyszczaniem twarzy i redukcją trądziku, dobrze dobrany preparat jest w stanie zwalczyć oznaki starzenia oraz nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Poddając się takiemu zabiegowi, trzeba liczyć się z wydatkiem od ok. 300 zł wzwyż.


Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Nasz wiek często zdradza nie tylko twarz, ale i dłonie. Nawet jeśli ktoś zadba o skórę twarzy, trudno byłoby nie zauważyć wiotkiej skóry dłoni, która najczęściej jest efektem braku odpowiedniej pielęgnacji. Na co dzień należy je chronić zarówno przed zmianami temperatur, jak i środkami czyszczącymi oraz nadmiarem słońca. Co zrobić, kiedy jest już zbyt późno na profilaktykę? Czasami wystarczają peelingi i fotoodmładzanie, jednak zmarszczki dobrze jest wypełnić usieciowanym kwasem hialuronowym. Efekty utrzymują się zwykle do 12 miesięcy. Zabieg kosztuje średnio od 1 tys. złotych wzwyż.

 

Co proponuje nasz ekspert?

Komentarz eksperta

mgr Katarzyna Rokita-Ładwikowska
mgr Katarzyna Rokita-Ładwikowska
Skóra po 60 roku życia wymaga szczególnej pielęgnacji. Regularne peelingi, stosowanie produktów odżywczych i nawilżających to za mało. Szczególnie teraz, po okresie zimowym, kiedy nasza skóra potrzebuje silnej dawki energii polecam moim Klientom peelingi chemiczne. Za ich pomocą możemy między innymi znacząco poprawić owal twarzy, wygładzić skórę i utrzymać prawidłowy poziom nawilżenia w naskórku. Nie zapominajmy, że skóra po 60 roku życia, zmaga się również z problemem przebarwień. Przy odpowiednim doborze rodzaju, stężeń i mocy kwasów możemy zlikwidować również ten mankament. Zabiegi te wspomagają syntezę nowych włókien kolagenowych, wykazują właściwości zagęszczające skórę, przez co bariera ochronna jest mocniejsza. Nowoczesne technologie oparte na innowacyjnych nośnikach produktów, pozwalają na osiągnięcie spektakularnych efektów bez podrażnień i etapu rekonwalescencji. Co ważne, dzięki odpowiedniemu połączeniu substancji aktywnych z lekką formułą i naturalną nutą zapachową, zabiegi te są niezwykle przyjemne i relaksacyjne. Po peelingach kwasowych skóra od razu jest rozświetlona, napięta i odżywiona, a efekty są widoczne przez długi czas.

 

SPRAWDŹ ZABIEGI NA CIAŁO W INSTYTUCIE BABIANA >>