Aż jedna trzecia kobiet dostrzega szkodliwe działanie smogu na stan skóry. Wraz z rosnącym zanieczyszczeniem środowiska, zaczęło gwałtownie rosnąć zapotrzebowanie na kosmetyki i zabiegi oczyszczające, antyoksydacyjne oraz przywracające skórze blask. Najnowszą technologię walki ze skutkami smogu oraz upływających lat zaprezentowano na konferencji prasowej, zorganizowanej przez YASUMI Polska oraz YASUMI Sopot Instytut Zdrowia i Urody. Na zaproszenie Iwony Ziemianowicz w spotkaniu 14 września uczestniczyła redaktor naczelna Zatoki Piękna Estera Gabczenko. “Było profesjonalnie, pouczająco i przyjemnie” - podsumowała Estera Gabczenko pokaz nowego zabiegu dostępnego w salonach Yasumi w całej Polsce. Mowa o Yasumi Carbo Peel, czyli wykonywanym przy pomocy lasera peelingu węglowym.

 

Zobacz fotorelację z konferencji prasowej w YASUMI Sopot

 

Spotkanie odbyło się w kobiecym gronie, a zgromadzonych gości przywitała pani Iwona Ziemianowicz, właścicielka YASUMI Sopot Instytut Zdrowia i Urody. Następnie wystąpiła Zofia Bydałek, założycielka, kreatorka i mentorka marki Yasumi, która wspiera właścicieli poszczególnych oddziałów Yasumi w Polsce.

Zofia Bydałek
Zofia Bydałek, założycielka Yasumi Polska / fot. Yasumi Sopot Instytut Zdrowia i Urody

 

- Nazwa Yasumi kojarzy się z Japonią i początkowo klientki sądzą, że to marka pochodząca z kraju kwitnącej wiśni. Tymczasem Yasumi powstało 14 lat temu w... Kaliszu. Do jego powstania przyczyniły się moje prywatne problemy skórne i chęć pomocy innym kobietom, które borykają się z podobnymi rozterkami. Obecnie w Polsce jest prawie sto naszych salonów. Obsługujemy 500 tys. Klientów, zarówno pań, jak i panów, z czego jestem bardzo dumna. Jako pasjonatka nowych technologii na bieżąco wzbogacam w nie ofertę naszych salonów - opowiedziała założycielka salonu.

Co ciekawe, nazwa Yasumi oznacza relaks i wakacje, i takie też jest podejście Zofii Bydałek do codziennej pielęgnacji. Według właścicielki Yasumi bez codziennego - choćby krótkiego relaksu skóry, nawet najlepsze zabiegi - także te inwazyjne - nie pomogą czerpać z doświadczenia Japończyków w kwestii oczyszczania i relaksacji skóry.

 

Skóra versus smog, czyli peeling węglowy Yasumi Carbo Peel

Meritum spotkania była prezentacja bezinwazyjnego zabiegu Yasumi Carbo Peel. Goście mogli obserwować poszczególne elementy zabiegu pokazywanego na modelce. Jego atuty to specjalistyczna pielęgnacja i oczyszczanie skóry. To, jak działa technologia, wyjaśniła dr Agata Mańkowska, która jest ekspertem i praktykiem w laseroterapii wysokoenergetycznej.

 

Zobacz jak działa zabieg laserowy Yasumi Carbo Peel - krok po kroku

 

Jak wyjaśniła Specjalistka, klienci poszukują zabiegów, które przyniosą im spektakularne efekty, stąd taka popularność zabiegów laserowych. Sprzęt stosowany do peelingu węglowego to laser neodymowo-diodowy. Działa on mechanicznie, powodując rozbicie barwnika na drobne cząstki. Dzięki temu można go stosować do usuwania makijażu permanentnego oraz tatuażu.

Yasumi, usuwanie tatuażu
Usuwanie tatuażu laserem neodymowo-diodowym w Yasumi Polska / fot. materiały prasowe

 

W zabiegu Yasumi Carbo Peel węgiel aktywny CPY wnika w pory skórne, łączy się z zanieczyszczeniami, by później w spektakularny sposób zostać usuniętym za sprawą wiązki laserowej o długości 1320 nm. Ciepło powstałe podczas zabiegu poprawia krążenie, a co za tym idzie dotlenienie skóry. W efekcie cera zostaje głęboko oczyszczona nie tylko w powierzchownych, ale i w głębszych warstwach – porach skórnych. Redukcji ulegają zaskórniki oraz wyregulowana zostaje gospodarka sebum. Większa podaż tlenu skutkuje resurfacingiem - odżywieniem, przywróceniem zdrowego kolorytu, wygładzeniem drobnych zmarszczek i zwiększeniem gęstości skóry.

 

Zobacz zdjęcia z zabiegu Yasumi Carbo Peel

 

Po prezentacji uczestniczki konferencji mogły zapoznać się i wypróbować na własnej skórze nową linię kosmetyków do pielęgnacji domowej. W ich skład wchodziły m. in. naturalne maseczki Home SPA Laboratory: antyoksydacyjna Matcha Mask oraz zawierająca węgiel aktywny Lava Mask o działaniu antipollution.

Kosmetyki naturalne Yasumi
Yasumi Laboratory Home Spa - nowa linia kosmetyków

 

Na spotkaniu gości poczęstowano pysznym sushi. Na panie czekały również upominki kosmetyczne oraz loteria wizytówkowa, w której nagrodami były vouchery do salonu Yasumi w Sopocie.