O najnowszych technologiach w medycynie estetycznej porozmawialiśmy z dr Jolantą Jakubowską, lekarzem medycyny estetycznej podczas naszej wizyty w klinice Jakubowska Esthetic w Bielsku-Białej. Na jakie urządzenia postawiła w swojej klinice?

 

 

Rozmowa z dr Jolantą Jakubowską

 

Estera Gabczenko: Medycyna estetyczna w Polsce z każdym rokiem bardzo się rozwija. Powstaje wiele nowych technologii i urządzeń, które pozwalają lekarzom realizować mało inwazyjne i bardzo skuteczne zabiegi. Co w nowoczesnych technologiach jest ważne dla Pani?

Dr Jolanta Jakubowska: Większość technologii, które posiadam w Jakubowska Esthetic, pozwala zachować lub poprawić jędrność skóry. Nie chcemy zmieniać rysów twarzy, naddając objętość policzkom, czy brodzie. Chociaż w niektórych przypadkach tak trzeba zrobić. Staramy się, żeby nie leczyć tylko usuwać przyczynę.

W jakie technologie zatem wyposażyła Pani swoją klinikę? 

Technologia firmy Biotec, czyli restrukturyzacja skóry, poprawianie jej gęstości, spowodowanie, że włókna kolagenowe będą się skracać, że skóra będzie jędrniejsza. Na tym nam w tej chwili głównie zależy. 

Jestem zachwycona urządzeniem MESOTHERM, które bardzo ładnie restrukturyzuje skórę, bardzo ładnie liftinguje i pogrubia ją.

Dopełnieniem takiego zabiegu jest urządzenie FUSIOMED, które jest połączeniem ultradźwięków i fali radiowej. Działa na wszystkie warstwy skóry i na tkankę tłuszczową i na tkankę podskórną, na skórę właściwą i na naskórek. Po prostu pracujemy nad tym, żeby ta skóra ładnie pracowała, żeby była jędrna i żeby dawała satysfakcję pacjentce.

Platforma laserowa XLASE to jest drugie urządzenie, które zakupiliśmy bezpośrednio po MESOTHERM. Mamy do tego trzy głowice i jest to rzeczywiście najnowsza technologia. Mamy do tego głowicę CPL czyli światło kalibrowane, które jest przynajmniej o jeden stopień wyżej od światła IPL. Mamy laser  ND-YAG, który pięknie zamyka naczynia, pięknie odparowuje naskórek, bardzo ładnie skórę odnawia.

Czy pacjenci Jakubowska Esthetic również zaprzyjaźnili się z tym technologiami i urządzeniami?

Jest bardzo dużo zadowolonych pacjentów i pacjentek po zabiegach wykonywanych na urządzeniach firmy BIOTEC. Mam do tej firmy pełne zaufanie. Nigdy mnie nie zawiedli. to są ludzie, którzy są bardzo przyjaźni, którzy nie oszukują. Jeżeli mówią, że sprzęt tak działa – to rzeczywiście tak działa. Jest to skuteczne.

Mogę spokojnie polecać swoim pacjentom, pacjentkom, żeby stosować ich technologie i urządzenia. Wypróbowuję je na sobie i wiem, że jest to sprzęt godny polecenia.