Dyskomfort na głowie? Nie tylko ty to czujesz! 44% z przebadanych jedenastu tysięcy Francuzów i Francuzek stwierdziło, że ich skóra głowy jest wrażliwa i podrażniona. Objawia są nietypowymi odczuciami jak napięcie, zaczerwienienie, swędzenie i pieczenie.

Nieprzyjemne wrażenia mogą być wynikiem podrażnień związanych z nagłymi zmianami temperatury: wychłodzeniem lub przegrzaniem głowy, kontaktem z drażniącymi substancjami podczas mycia czy modelowania, a nawet w miejscu pracy. Czasem podrażnienie i uczucie swędzenia wynika z uwarunkowań genetycznych lub bywa reakcją organizmu na emocjonującą sytuację w domu czy pracy.


Ekstrakt z piwonii dla ukojenia skóry głowy

Dobra wiadomość dla wszystkich, których skóra wymaga ukojenia. Botanicy i farmaceuci z laboratoriów Klorane znaleźli interesujący składnik pochodzenia naturalnego - pozyskiwany w specjalnych warunkach ekstrakt ze starannie wyselekcjonowanego gatunku chińskiej piwonii Paeonia lactiflora Pall. Roślina ta była stosowana w medycynie chińskiej już od X wieku, by usprawnić przepływ yin (energia odpoczynku). Badacze ustalili, że roślina ma wysoką zawartość w korzeniu składnika aktywnego PAEONIFLORIN o właściwościach łagodzących i kojących.
Kojący składnik kwiatu Piwonii pomaga łagodzić nieprzyjemne uczucia napięcia, swędzenia oraz pieczenie podrażnionej i wrażliwej skóry głowy. Przeprowadzono badanie, w którym wzięło udział 70 osób zmagających się na co dzień w problemem wrażliwej i podrażnionej skóry głowy. Aż 8 na 10 osób zauważyło natychmiastowy efekt ukojenia i złagodzenie uczucia swędzenia już po jednokrotnym użyciu szamponu. Badani przyznali, że efekt utrzymuje się przez 24 godziny.


Ekologiczne zmiany Klorane z korzyścią dla ekosystemu

W 2021 roku marka Klorane zdecydowała się pozyskiwać ekstrakt z piwonii wyłącznie z certyfikowanych upraw organicznych. Drobni producenci pozyskują korzenie roślin, które następnie dostarczane są do francuskiego zakładu ekstrakcji. Piwonie są uprawiane w naturalnych ekosystemach, bez użycia nawozów sztucznych i bez stosowania zbędnej chemii. Uprawa tych cennych pod względem farmaceutycznym różowych piękności odbywa się z poszanowaniem dla natury i ludzi. Naturalne ekosystemy, w których uprawia się kwiaty, pozwalają na ochronę bioróżnorodności. Warte podkreślenia jest zaangażowanie marki Klorane w ochronę zagrożonych dziko rosnących piwonii.


Łagodząca gama z Piwonią od Klorane - uzupełniające się dermokosmetyki

Oprócz oczyszczającego i kojącego szamponu z organiczna piwonią w tej linii Klorane znajdziemy odżywkę potęgującą efekt ukojenia, która dodatkowo pozwala na odpowiednią pielęgnację – uławia rozczesywanie i łagodzi uczucie dyskomfortu na wrażliwej skórze głowy.


Szampon z ORGANICZNĄ Piwonią KLORANE
Łagodzący, do wrażliwej skóry głowy Szampon z ORGANICZNĄ Piwonią, o wysokiej tolerancji przynosi kojącą ulgę, poprzez swoje właściwości łagodzące od pierwszego użycia aż do 24 godzin*. Piwonia jest tradycyjnie stosowana w medycynie chińskiej ze względu na swoje właściwości kojące. Wybraliśmy gatunek Paeonia lactiflora Pall ze względu na wysoką zawartość paeoniflorinu, cząsteczki działającej przeciw podrażnieniom o właściwościach łagodzących. Uprawiana jest tradycyjnie w sposób przyjazny dla środowiska w Chinach, gdzie Fundacja Botaniczna Klorane jest zaangażowana w ochronę zagrożonych dzikich piwonii. Formuła szamponu o fizjologicznym pH chroni skórę głowy przez długi czas, a włosy pozostawia miękkie.
• Zawiera 85% składników pochodzenia naturalnego.
• Biodegradowalna formuła (OECD 301B).
• Nie zawiera środków powierzchniowo czynnych zawierających siarczany, silikonów, oleju mineralnego.
• Bez składników pochodzenia zwierzęcego. Butelka pochodzi z recyklingu i nadaje się do recyklingu.
*Odczuwalny efekt, test użytkowania konsumenckiego, na grupie minimum 65 osób.

Odżywka z ORGANICZNĄ Piwonią KLORANE
Łagodząca, do wrażliwej skóry głowy. Naturalna odżywka o wysokiej tolerancji łagodzi podrażnienia i dyskomfort na wrażliwej, podrażnionej skórze głowy dla natychmiastowego komfortu przez cały dzień. Formuła o fizjologicznym pH nawilża włosy i skórę głowy. Włosy łatwo się rozczesują, są miękkie i lśniące. Zawiera 95% składników pochodzenia naturalnego. Tuba pochodzi z recyklingu. Biodegradowalna formuła (OECD 301B). Bez składników pochodzenia zwierzęcego. Nie zawiera silikonów i oleju mineralnego.
*Odczuwalny efekt, test użytkowania konsumenckiego, na grupie minimum 65 osób.


Ekologiczne podejście – seria z ORGANICZNĄ piwonią Klorane

Dotychczas marka Klorane stosowała ekstrakt z piwonii uprawianej przemysłowo, w schemacie uprawy przemysłowej. Jedynie 50% ekstraktu miało pochodzenie naturalne i w składzie, jako wsparcie dla ekstraktu z piwonii, aby zapewnić dobrą stabilność formuły, stosowano syntetyczny PGG (glikol propylenowy). Obecnie aż 100% ekstraktu ma pochodzenia naturalne, a zawarty w kosmetykach PGG pochodzi ze źródeł naturalnych, co jest bardziej przyjazne dla środowiska.
Od ponad 50 lat KLORANE dba o Ciebie, troszcząc się o przyrodę. Zobowiązujemy się do:
• uprawy roślin w poszanowaniu natury,
• ochrony zasobów naturalnych,
• promowania dobroczynnych właściwości natury poprzez produkty pochodzenia botanicznego, wytwarzane we Francji.
• dzielenia się wiedzą, dzięki naszej Fundacji Botanicznej Klorane.
• posiadania botanicznej duszy, dziś i jutro, wszędzie na świecie


Materiał powstał we współpracy z Pierre Fabre Dermo-Cosmetique Polska sp. z o.o.